• Krátkometrážní

Sebevražedný oddíl (2021)

Tak tento film mě tedy hodně překvapil. James Gunn si dává spíše záležet na hudbě než na scénáři, a naplácá tam prostě vše, co ho napadne. Hudba je ve stylu Strážci Galaxie 1, 2 takže v tomto nemá film chybu. Ani v tom, že Idris Elba řekne vše, co ho napadne. Ani v té obří hvězdici. Takže jako lehké, lépe zpracované pokračování Suicide Squadu z roku ‘16. Vzhled Margot je mnohem lepší a je (jsou) i lepší tým/y. Nejlepší herci: Elba, Cena a Margot (jak jinak), Postavy: to stejné + King Shark s hlasem Rímského a Sylvestera, Táta od Krysařky (Taika Waititi) a i Krysařka. Za mě skvělá krutá komedie pro celou rodinu!

Moonfall (2022)

Za mě docela smysluplný děj o vzniku lidstva. Vizuální efekty byly teda mnohem lepší, než u 2012 či Den Poté. Obsazení ušlo - 100% Patrick Wilson. Nejlepší ale na tomto filmu je, že se Emmerich nezaměřil jenom na katastrofy, ale i na emoce a evoluci. Jediné co vynechal - a to je důležité - mezinárodní vztahy. Ale v kině skutečně velká podívaná.

Bohové Egypta (2016)

Přehnaně barevné s neskutečně otravnými efekty. Po herecké stránce je to super, fakt super. Příběh je v podstatě o ničem, ale Chadwick s ženskými pohyby tomu dodal takovou lepší atmosféru. Gerard jako záporák byl taky hrozný nápad. Takže asi fakt dvě hvězdy za celý film a hvězda za obsazení.

Ray (2004)

A zase další rasistický film. Kdyby nebylo Raye, tak na světě by bylo ještě více rasistů. On to v těch 50. letech prorazil. A ještě k tomu ho hraje Jamie Foxx, co víc si přát! Prostě super hudební film. Doporučuji všem, fakt všem.

Walk the Line (2005)

Moc jsem od toho nečekal. Protože Johnny Cash neuměl nikdy zpívat. Ale Joaquin tomu dodal takovou výraznost, více hudby, více zpěvu. Měl za to dostat Oskara, ale místo něho, ho dostala Reese. Jako ona ji napodobila úplně přesně, jenže ona nebyla hlavní postava. Chválím záměr na Johnnyho černé oblečení. A hlavně změna z modro-šedých očí na hnědé. Takže z toho vzniklo úžasné dílo.

The Cleansing Hour (2019)

Tento film krásně ukazuje, co všechno je člověk schopný udělat pro ověřený účet (modrou fajfku)

Šťastný Nový rok (2011)

Bylo to těžké rozhodnout... ale nakonec to dopadlo takto: Šťastný Nový rok je (asi teda) lepší než Na sv. Valentýna.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

V jedničce je mi líto Bena, ve trojce je mi líto Roberta. Takže tenhle díl je ten pravý - obsazení, legrace a hlavně spravedlnost!