Chobotnička (1983)

klasicka moorovka, ktera ale trochu trpi jednim typickym bondovskym neduhem - mirnou roztristenosti pribehu, zpusobenou nizkym charismatem nekterych vedlejsich postav. jinak receno kvalita snimku ve chvili, kdy ze sceny mizi roger moore jde rapidne dolu. a to je velka skoda, protoze do setkani bonda s bondgirl na ostrove jde vsechno skvele, jenze maud adams (nejen) me zrovna moc nesedla, popravde je to asi nejhorsi bondgirl vubec a neujasnena postava hlavniho zaporaka (general orlov ma charisma asi jako zidle a khamala khana a jeho partu by vyridil i martin tomsa) film stahuje hodne dolu, ale to se vzdy na scene zjevi roger moore, ktery dela co muze a nechava zapomenout na nektere nudnejsi pasaze, kterych ale nastesti neni tolik. krome bondgirl a 2! hlavnich zaporaku se tu nastesti vyskytuje dostatek zajimavych vedlejsich postav, at uz je to 2.bondgirl, gobinda nebo "mishka und grishka". potesi i nebyvale velky prostor pro Q. da se rict, ze narozdil od moonrakera se v octopussy podarilo z te rozvleklosti obratne vybruslit a za to patri dik zejmena skvelemu vykonu rogera moora.

Fotr je lotr (2000)

film popisujici jednu z tech vubec nejstrasnejsich situaci, ktera muze chlapa potkat - 1. navsteva rodicu pritelkyne. navic je gaylord focker docela solidni nesika a loser, coz ma za nasledek slusnou demolici baraku budouciho tchana. nakonec se vsechno v dobre obrati, takze se dockame vytouzeneho happyendu. rozhodne nejvetsim kladem tehle (tragi)komedie je herecke obsazeni, hraji zde hned 3 z mych top ten hercu, ben stiller (nikoho lepsiho bych si v jeho roli nedokazal predstavit), bobby de niro a owen wilson (i kdyz ten jen v mensi roli), ale i ostatni delaji co muzou, takze z toho vylezla dalsi prijemna komedie. a tech neni nikdy dost.

Mise na Mars (2000)

mise na mars by mela byt poustena od druhe poloviny. ta je natocena skutecne pusobive a samotne finale trochu pripomina vesmirnou odyseu. film tak bohuzel dojizdi na neuveritelne nudny a ukecany warm up, ktery je o to mene snesitelny, protoze vedouci castingu odvedl primo trestuhodnou praci. cely herecky ansambl je sympaticky asi jako hejno moskytu, specialne duo tim robbins a connie nielsen opert pokalelo svou pritomnosti dalsi nadejny film. vse tak zachranuje pouze stary dobry gary sinise, ktery se do popredi dostava prave v one druhe pulce filmu, kdyz konecne zgebne robbins. a prijemnym pohledem na timovo mrtve telo plovouci vesmirem by mel film zacinat...

Před svatbou ne! (2001)

zcela standartni pohodovka, ktera vynika zejmena skvelym hereckym obsazenim. vyborni ray liotta s genem hackmanem, stejne jako sigourney weaver a krasna JLH. trochu nevdecnou roli feroveho sympataka - naivniho debila dostal jason lee, ale co se da delat, JLH je JLH.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

tak za tohle by anderson zaslouzil trest smrti zostreny v lamani na kole. od zacatku do nas husti jedno klise za druhym, lepsi a charismatictejsi exploration grupu bych si vybral mezi penery na hlavaku. snad jen starej dobrej lance a ewen "jo, speed je presne to co potrebuju" bremner snesou trochu prisnejsi meritko. ta pyramida je strasidelna a atmosfericka asi jako kfc a misto poradny rezby mezi sympatickymi alieny a predatory poradane mezi kusy lidskeho masa (tady mohly byt humorne vlozky, jako treba uklouznuti predatora na mozku toho taliana apod.) sledujeme cestu hlavni hrdinky se svym predatorim kamosem, ktere ma docela silny eroticky naboj a vubec bych se nedivil, kdyby mezi nimi na zaver k necemu doslo (i kdyz je fakt, ze ten predator neni zadnej fesak, zvlast kdyz si sunda masku), prokladane obcasnym kosenim kolemjdoucich alienu korunovane sejmutim jejich kralovny (score : alien queen vs. zbytek sveta - 0:3). atmosfera nulova a co se tyce zabavnosti - ta by si mohla podat ruku i s nechvalne proslulym krouzkem vysivani.

Jen pro tvé oči (1981)

dost mozna vubec nejlepsi bondovka. jedinecny roger moore (neverte kecum o nepresvedcivosti), lotus espirit turbo, spousta zajimavych charakteru vcetne krasne bondgirl a akcni sceny, na ktere nezapomenete. originalnimi napady se tady rozhodne nesetri a to vse podtrhuje nadherny main theme v podani sheeny easton. jeste neco?

Misery nechce zemřít (1990)

solidne zpracovana a skvele zahrana adaptace o neco drsnejsi a (bohuzel) mnohem lepsi slavne knizni predlohy.

Příběh žraloka (2004)

pohodovka, misty docela vtipna a moooc hezky se nato vsechno kouka (poprvy me pripadaly ryby sexy :). samozdrejme ze dabovana verze stoji za hovno, kdo proboha vybira pro 2 hlavni role "herce", ktery maji uplne stejny hlasy? a nebo chteli usetrit a delal to jeden? original je o necem jinym, a prave ten hodnotim za ***.

Bulšit (2001)

docela "husta" teenkomedie/parodie s nekterymi opravdu vypecenymi fekalnimi scenami a damskym obsazenim na urovni, alespon co se tyce esteticke stranky. pro ty, kdo tenhle zanr muzou, je to skvela zabava. prinejmensim pro me ano.