• Fantasy

Výjimeční (2019)

Velice obdivuju lidi, kteří jsou schopní tuto práci dělat a tak dobře. Dá se pak očekávat, že budou mít problémy v normálním životě. Příběh mě neurazil, Cassel i ostatní byli výborní. Film ve mě zanechal pocit obdivu i lítosti a nemůžu říct, že bych si ho pustila ráda znova, ale určitě jsem ráda, že jsem ho viděla a tím spíš, že ho viděli i jiní lidé, kterým dal možná víc než mě.

Luther (2003)

Fiennese jsem si povšimla už dřív, ale až v tomhle filmu jsem si uvědomila, jak dobrý je to herec. Sem se jeho divadelní projev opravdu hodil. Celý film, jak scénářem, hereckými výkony, námětem i prostředím, mě nadchnul a to se mi do něj zprvu vůbec nechtělo. Tento historický snímek si však zaslouží můj obdiv ve všech ohledech.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Skvělé, vtipné, originální. Terence Hill a Bud Spencer jsou prostě správná dvojka, nezapomenutelná a vtipnými hláškami oplývající. Tohle je jeden z filmů, na které se ráda podívám i potřetí.

La La Land (2016)

Začátek mě nadchnul, což mě opravdu překvapilo, jelikož až tak velký fanda muzikálů opravdu nejsem. Tady však jsou všechny hudební scény naprosto bravurní. Všechna hudba byla skvělá a tento film mě navnadil k poslechu jazzu, takže pokud toto bylo jeho poslání, splnilo se. Hereckým výkonům není naprosto co vytknout, celý film tak dostával ještě větší spád. Herci vytvořili nové, nepochytitelné charaktery postav, což je úžasné. Kamera přenádherná. Záběry a scény byly tak originální a oku lahodící, jak jsem to ještě u žádného filmu neviděla. Snad jen chvilková kýčovitost by se dala snímku vytknout - a to mě na něm mrzí nejvíc. Strašně se mi líbil konec, který byl překvapivý a také překvapivě dojemný.

Adopt a Highway (2019)

Nápad je rozhodně zajímavý, ale už hůř zpracovaný. Chvílemi se jedná o roztomilou a nepředvídatelnou podívanou, ale je zabalená do nudné omáčky, která přeskakuje z jednoho na druhé, přičemž jsou tam některé pasáže úplně zbytečné. Celé mi to přišlo nedokončené, jako by to skončilo v prostředku.

Enderova hra (2013)

Ačkoliv nejsem fanouškem tohoto žánru a hned po první větě mi bylo jasné, že to bude stejné jako Marvel, sledovala jsem dál. A vyplatilo se - nebylo to stejné! Snímek nese několik velice hezkých myšlenek a celý je natočen velice chytře. Graficky se mi od začátku velice líbil, kromě scén, které vypadaly jako půjčené z Cesty do pravěku, což se tam úplně nehodilo. Velice chválím herecké výkony - především všech dětí. Opravdu - na to jsem celou dobu koukala s obdivem. Dokonce není snímek ochuzen ani o emoce, byl opravdu napínavý, chvílemi úsměvný a hlavně - překvapivý! Nakonec chválím hudbu - není to nic úžasného, ale hodí se a neruší.

Šalamoun a královna ze Sáby (1959)

Dobře, to, že se film úplně odklonil od pravdy a vytvořil tak mylnou a částmi trapnou představu o skutečném dění nechám teď stranou. Od začátku to vypadalo docela kvalitně, tedy dokud se nebojovalo. Bojové scény vypadaly opryvdu nevěrohodně. Vím, že film už je starý, ale ve srovnání se staršími kvalitnějšími filmy si stále vede špatně. V příběhu se objevovalo pár hezkých myšlenek, zahráno bylo dobře, takže je to spíš taková průměrná, chvílemi úsměvná, chvílemi kvalitní podívaná.

Dabing Street - Jiří Arch (2018) (epizoda)

Zklamal mě velmi pomalý rozjezd a absence originality. Vtipné to bylo, ale už to není nic nového. Doufám, že další díly budou lepší.

Čtvrtá hvězda - Kytara (2014) (epizoda)

S tímto hereckým složením se snad ani nemůže stát, že bych se nezasmála. Dokonce tak, že jsem se smála od začátku do konce. Avšak příběh chvílemi vázl a mezi vtipnými momenty byly i ty hluché. Přesto se těším na další díly, rozhodně se podívám :)

Jako letní sníh (2021)

Kamera úžasná, zpracování, záběry - skvělé. Avšak herecky to bylo velice slabé. Připadalo mi to jako první čtená zkouška. Hudba se tam také příliš nehodila. Jinak jsem ale ráda, že jsem film měla možnost zhlédnout a přestože mi tam spousta věcí chyběla, nelituju, že jsem se podívala.