Jeden den Andreje Arseneviče (1999)

Abych pravdu řekl, tak Tarkovského dílo nějak vyloženě nezbožňuji. Stalker mě místy hrozně nudil. Ale tenhle dokument, je pěkné dílko. Lyrika, jak má být, a zobrazení úsilí natočit několika-minutovou scénu na jeden záběr, bylo podle mě bezmála strhující. Ale nejenom to, myslím, že se také jedná o užitečnou lekci, pro každého ambiciózního filmaře. Voda a země. Živly a lidé.

Insidious 2 (2013)

I když se částečně jedná o variaci na Psycho, je druhý Insidious strašidelnější, temnější, bez čerta a příběhově zajímavější. Scénář je sice pořád děravý jak cyp, ale nedělá mi problém to přehlédnout. Prostě pokračování, tak jak má být. Teď se jenom modlím, aby trojka dostala nějakého schopného režiséra, a aby si čert nezopakoval svoji roličku. 4,5 * Btw. hudba mi už u jedničky neskutečně připomínala atmosféru klasických hororů z 60. - 70. let. Malá ochutnávka této nesvaté záležitosti.

WWE: Triple H - Thy Kingdom Come (2013) (pořad)

Udělat z takové kariéry, co měl HHH, takový nudný dokument, musí opravdu vyžadovat nějaký zvláštní talent. Give that man a shovel.

Hellsing - Hellsing V (2008) (epizoda)

Jedna polovina je na 5 *, druhá na jednu. Zatím, šíleně nevyvážená série.

V zajetí démonů (2013)

Miluju duchařskej old school. Už jenom to jméno, Bathsheba, je asi to nejhrůzostrašnější pod sluncem. "Look what she made me do."

Big Lebowski (1998)

"Luckily I'm adhering to a pretty strict, uh, drug regimen to keep my mind limber." Díky Dudovi sem si zase uvědomil, jak je důležité mít všechno tak trochu v píči. Jenom ne úplně v píči, prže pak se z vás píča stane.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

"Yippee-ki-yay" od Arnieho, slast. Jen "motherfucker" chyběl. (Ne)trefná metafora k celému filmu, který je stejně dlouhý, jako jeho "prequel", a přesto se může zdát, že zbytečně zrychlené tempo v místech, kde by měl film spíš budovat atmosféru a divákův vztah k postavám záporným i méně záporným, jen odebírá na intenzitě, kterou, již výše zmíněná, jednička obsahovala.

Starsky & Hutch (2004)

Nějak mám u tohohle filmu potřebu upřesnit, že to jsou slabší 4*.

Tenshi no tamago (1985)

Tak, jako ona holčička ztratila své vejce, tak i my ztratíme naší víru, aby jsme vyzráli a nalezli jinou, silnější a smysluplnou. Jak napsal Tosim k Mulholland Drive: "Nepochopit neznamená nebýt fascinován."

District 9 (2009)

Wikus Van De Merwe je nejhorší protagonista v historii příběhů, ale tak nějak to je plus :)