Dr. House (2004) (seriál)

Naprosto skvěle cynický seriál!

Úhel pohledu (2008)

Velice pěkně zpracované nepříliš inovativní thema, při každém dalším pohledu na atentát na presidenta Spojených států se dostáváme o kus dál v zápletce celého filmu, aby nám nakonec mohla být skvěle rozebrána a ozřejmeny i ty nejposlednější detaily. Mé obavy z toho, že film skončí a já se nedozvím úplně všechno se naštěstí nepotvrdily.

Futurama (1999) (seriál)

Nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že Futurama je nesrovnatelně lepší než předešlý Groeningův počin - The Simpsons. Je vtipná, je originální, je ujetá...

Big Lebowski (1998)

Nemůžu si pomoci, ale podle toho, co jsem slyšel od ostatních, jsem čekal mnohem živější a zábavnější film. Bohužel, ale ani zábava ani živost se nějak nedostavili.

Persepolis (2007)

Zajímavé zpracování životní dráhy Marjane Satrapi, jež popisuje nepříliš vzdálenou historii Iránu. Spíše než nějakým zázračným zpracováním oslovuje nábojem samotného příběhu a jeho upřímností, z filmu je cítit, že se do něj snažila autorka vměstnat co nevíce ze svého života i z dějin své země, ten se tak bohužel stává místy příliš koncentrovaným a divák má chvílemi problém zorientovat se v ději.

Requiem za sen (2000)

Film, který přípomíná, že drogou se nám může stát naprosto cokoliv, ať je to kokain, televize, prášky na hubnutí nebo peníze a současně syrově realisticky ukazuje to, kam se člověk prostřednictvím drog dostane - na dno. Celé poselství je perfektně dokreslováno hudbou, ale co mě oslovilo úplně nejvíc byl střih, který dává tomuto filmu něco tak osobitého, že bez něj by nejspíš jen zapadl mezi spoustu ostatních, které se snaží 'upozornit na drogovou problematiku'.

Ulice (2005) (seriál)

Děsný, děsný, děsný, ale tak jednou za měsíc jeden díl pobaví a člověk se ani neztratí v ději.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Bolka Polívku nemám rád, přesto jsem se odhodlal shlédnout tento snímek, když mi byl několikrát doporučován, že jde o velmi vtipné dílo. Nejde, Dědictví je tak tupé, že i kdyby bylo o polovinu méně tupé, porád bude moc tupé.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Jediné, co mi kazí jinak skvělý zážitek z Krausových pohotových a vtipných reakcí, je jeho občasná povýšenost nad hosty ale zejména nudné a neposlouchatelné hudební vložky.