Jonathan Creek (1997) (seriál)

Angličania vedia! Taká krásne spojená dvojica: vycivený vlasaký varietny inžinier a novinárka-bacuľka by sa v USA asi neuplatnili, ale kedže my sme opice zo starého kontinentu (aj tak všetci vieme že Boh stvoril USA aby tam nahnal čo najviac primitívov len aby vytočil Kanaďanov......), ale idem od témy. Seriál z takéhoto prostredia plného normálnych ľudí je pre mňa superstráviteľný. Vždy som kukal jak puk na vyriešenie záhad, ktoré boli po logickej stráne vždy perfektné. Geniálny seriál

Taxi (1998)

Nadýchaná atmosféra Marseille, jednoduchý príbeh s dobrými fórmi , milo tupí policajti ("...to vieš, so štvorkami na maturite ťa zoberú len k fízlom..."), nádherná Marion Cottilard ( ktorá na chvíľu ukáže bobra:-) a samozrejme dynamická kamera umocňujúca nadupané naháňačky - v protismere, cez medzery do ktorých sa nedá napchať. Európsky oddychový akčný film, ktorý nesklame, ale poteší. "Fotku! Fotku!":-)))

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Svište, marťania a komunisti. Je už starý, je už šedivý, ale stále rovnaký sekáč- Žáner nabral scifi formu a vyplatilo sa. Spielbergová dobrodružná-scifi-akčná jazda, pri ktorj som sa bavil od začiatku do konca. "Drop dead, com-red"

Postal (2007)

Smrtonosná chobotina natočená za nacistické zlato. Je to fest zlé, ale každá svastika má svoje opozitum. Hlavná devíza tohto kusu je príležitostný brutálny humor a absolútna politická nekorektnosť. Kde inde uvidíte hákové kríže na každom rohu, streľbu do detí a vozíčkárov, teroristov s depkou, černošského policajta vraždiaceho aziatov na semaforoch, či Ládina ruka v ruke s "W". Odpad si to odo mňa nezaslúži, teda dávam luxusné 2. Či sa ten film oplatí vidieť celý? Určite nie. Postačí nejaký z mnohých zostrihov na youtube. "I hate videogames!"

RoboCop 2 (1990)

Skoro rovnako úchylné ako Verhoevenova jednotka, no akcia je o kulinku slabšia. Dosť nechutné, dosť drsné (samovražední kyborgovia:-)) Prežitok konečných osemdesiatok. Spokojnosť a satisfakcia:-)

Tajná mise (1992)

"Tonight I get into some shit, the deep cover is my incognito tip...." podľa mňa najlepší Dukeov film

Persepolis (2007)

Podarený pohľad na svet, očami mladej Teheránčanky. Striedanie vtipných, drsných a tragických scén dokáže človeku spraviť náladu ako dúhu. Dobrá dráma, no aj čierna komédia: Rakúskym undergroundom počnúc a polmetrovým sopľom končiac, blee!. Tento film by sa mal premiateť v školách ako súčasť občianskej výchovy.