Rande (1997)

Po delší době dávám víc než je zde průměrné hodnocení. Je to zajímavý příběh s pěknýma holkama a výborným hereckým výkonem obou bratrů Holtových. Nemám výtky k detailům, děj se klidně mohl odehrávat v současnosti. Chápu otce tří dcer, že je chrání před místními šukalíky, tenhle je však krajně nesympatickej. Na tom nezmění ani závěrečné vyznání, že miloval mámu Holtovou. Takže hepyš se nakonec konal, alespoň v případě Pam a Douga. Pozn. - Též nechápu, proč český titul zní "Rande". 19-3-23 jdu na 3* , ale 70% dolů. Jennifer a Liv nemají chybu !

Francouzský polibek (1995)

Poprvé to bylo na 4* , teď podruhé už jen na 3. Znovu už asi ne, byť Meg Ryan je v těchto rolích naprosto neodolatelná. Filmu velmi škodí slabé výkony ostatních herců, včetně Kevina Klina. Možná to není výkonem, prostě je to postava, kterou by měl hrát někdo jiný.

Skála (1996)

Asi, no tedy určitě jsem přišel s křížkem po funusu. Ve své době to musel být akční hit, thriller jak sviňa. J8 spíš přemýšlím, jak se tam molavloudit taková spousta kravin. Příklad ? Agent Mason sedí 30 let ve vězení, přikovanej řetězama, ale jak se dostane ven, už řídí jak Fittipaldi nejmodernější limuzínu, sílu má jak Rambo, se super moderními zbraněmi zachází, jako by se podílel na jejich vývoji .... Prostě to občas drhne, ale pořád je to perfektní podívaná. Taková trochu drsnější pohádka.

Songcatcher (2000)

Super nejen pro milovníky lidové hudby Apalačů. Stačí prostě mít rád hudbu a poslouchat. Ale i děj je zajímavý, herci výborní, příroda nádherná. Jen ty dva padouši, co zapálili školu, jak mohli vyváznout bez trestu ? A ještě se k tomu v kostele drze přiznali.

Předčítač (2008)

100% , ve všech směrech. Člověka to tak vtáhne do děje až se přistihne, že přechází na stranu válečného zločince. (Jaký je ženský od od zločince ? Zločinka ? To ona radši půjde sedět na doživotí, než by přiznala, že je negramotná ? Kate Winslet je grandiózní (Oskar jí sluší) , Woldemort taky ujde, stejně jako David Kross (budoucí Manchester City Bert Trautmann). ... Takových lágrů bylo na tisíce a teď soudíte 6 žen proto, že o nich někdo napsal knihu ? Je to pořád dokola, malé ryby potrestají a tý největší hajzlové se tomu můžou jen potutelně usmívat.

Muži v černém (1997)

Zábavné, vtipné, to jo, ale jinak nic moc. Možná zastaralé a já na to koukal teď, když se jedná o film z roku 1997. Mám to tak 50% , **1/2 Linda Fiorentino je prima, nakonec i oba hlavní představitelé. Nevím proč, ale nějak mi ty mimozemšťani nejsou sympatický. PODRUHÉ 8-12-23 přidávám 1* na 3 , 65%. Trochu míň vadili mimozemšťani a navíc pozemšťani v podání Tommy Lee Jones, Will Smith a Linda Fiorentino jsou velmi sympatičtí.

Cena za něžnost (1983)

Pěknej doják. I když, ono to zas tak moc nepůsobí. Zajímavý vztah matky a dcery. Spousta známých herců v mladším podání, nejen hlavní představitelky. Z nich se mi víc líbila Debra Winger. Škoda, že toho Oscara nedostala. A vůbec, proč zrovna ona musela zemřít ? PODRUHÉ 6-5-23 srdceryvný závěr děje opět nezklamal Jinak se mi líbí přímočarost děje, střihy o roky dopředu bez upozornění. I když občas to musí bolet-"máte zhoubný nádor". Debra Winger je skvělá, nejen tady. Trochu připomíná Gwyneth Paltrow, místy Meg Ryan se záblesky Keiry Knightley. Všechny tři zmíněné jsou moje velni oblíbené, tudíž i Debra. Za rok jí bude 70. Čas letí jak splašený, jak zpíval jeden totalitní sračkonoš.

Dunkerk (2017)

Super poučný film. Celou resp. dlouhou dobu jsem si myslel, že je to z roku 1944. A jak jsem natvrdlej bylo mi divný, proč ustupujou přes moře, když by měli vítězit a hnát fašisty k Berlínu. No nic, tak jsem se podíval do Wiki a pochopil. Pak jsem ještě četl takovou chytrou recenzi, která srovnává film se skutečností. Byť autor Dunkerk definuje jako "nejlepší válečný film", odhaluje spoustu nepřesností oproti realitě, což je mi však podrruhu Bárrto srrdečně u prrdele. Je to naprosto suprový film, kde k napětí stačí podbarvení hudbou či stupňující se zoufalství nebohých vojáků. Mrtvých je mnoho, ale žádné drastické záběry pro vyznavače MMA a jiného násilí. Suma sumárum, je to bomba.

X-Men 2 (2003)

Téměř 5* Líbil se mi více, než jednička. Efekty jsou skvělé, děj taky, je to thriller se vším všudy. Padouch se vždycky najde a většinou nakonec bídně zhyne. Tak čekám, jak to dopadne s Magnetem. A Jean skutečně zahynula ? Nevynoří se někde v následujících dílech znovu ? Bože, jak jsem naivní. Ale o tom to as u těchto filmů je. Mám rád klasické německé pohádky, tak proč ne tyhle moderní poudačky ...

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Velmi dobré, tak 65 %, na 4* ale ne. Proč ? Člověk by měl dopředu vědět, kdo to byl Serge Gainsbourg, jaký vedl život, včetně soukromého (nejen o vztahu s Jane Birkin). Takhle je tam spousta nejasností či rychlých posunů. Postava druhého já v podobě nosatého panáka všechno nevysvětlí. Úplně přesná je představitelka BB (nevím, která je to herečka). Určitě tenhle film má svoji hodnotu a stojí za to se jeho shlédnutím přivzdělat.