Intermission (2003)

Krimi komedie jak vyšitá, spousta vtipných situací, na závěr dokonce milostný "double" hepyš dvou sester. Řada známých herců v čele s Colinem Farrelem a Kelly Macdonald. 11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. PODRUHÉ 18-12-23 pořád velmi dobrý (škola 2), i když mi to trochu míň připadalo jako komedie. A mrzí mě, že nepotrestali toho spratka, co házel šutry po autech, včetně autobusů.

A Mouthful of Air (2021)

Julie Davis (Amanda Seyfried) je milující matkou, manželkou a autorkou dětských knížek. Přesto ale není šťastná, bojuje s depresí, která souvisí s traumatem z dětství. Asi jsem byl nepozorný, ale co přesně bylo to trauma z dětství? Něco s otcem, jasně .... Amanda Seyfried je skvělá, rozhodně její nejlepší role, co jsem viděl. Je pravdou, že jsem si film vybral kvůli Britt Roberston, která je v obsazení na 2. místě. Zase, zaspal jsem něco, nebo fakt byla, jakožto dcera Julie v porodnici, těch pár desítek vteřin na konci ?

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Přiklonil jsem se nakonec ke 4*, ideálně 3,5. Některé věci jsem nepochopil, občas to bylo moc rychlé, hlavně těch 30 let do prolnutí minulosti a přítomnosti. Hodně se mi zvedla nálada, když do děje vstoupila postava Emily Blunt. Přítomnost je z roku 2044, čehož bych se teoreticky mohl dožít. Byl bych zvědavý na vznášedlové motorky či telekinetické schopnosti lidí. Pozn. : Florida Film Critics Circle Awards 2012 - Rian Johnson (Nejlepší původní scénář).

Překvapení (2015)

Necelých 60%, je to tak na 2,5*. Film není špatný, tedy námět, půlpointa uprostřed (Any je adoptivní dcera majitele firmy na dobrovolné odchody ze světa). Ale nemá to takový švih a herci jsou opravdu průměrní. Takhle Emily Blunt či Anne Hathaway by pozvedli hlavní ženskou roli, stejně jako mužskou třeba, já nevím, Jared Leto nebo Tobey Maguire ...

Sen noci svatojánské (1999)

Především poučné, Další Shakespeare na filmovém plátně podaný tak, aby člověk mohl říci, že to dílo zná. Stejně jako Branaghovy adaptace Hamlet nebo Mnoho povyku pro nic, Či Večer Tříkrálová dalšího specialisty na Shakespeara, Trevora Nunna, I tenhle film je našlapaný hvězdami první velikosti a je to znát.   Kevin Kline, Michelle Pfeiffer, Stanley Tucci, Rupert Everett, Dominic West, Christian Bale, Co jméno, to pojem.

Rok '66 (2006)

Málo fotbalu, moc židovských zvyků. Škoda, mohl jsem mít tenhle film rád. Nevím, kdo psal obsah, ale ".... pokud by tým britských špílmachrů postoupil..." je blbost. Britský národní tým může existovat leda na olympiádě. Roseannin hrob stejného režiséra (Paul Weiland) je minimálně dvakrát lepší (matematicky , čili 80% vs 40%),

Duna (2021)

Tak sci-fi jednou bez superhrdinů a hvězdných strojů, jen se posouváme o nějakých 8.000 let napřed. Hrdinové padají (i když je chrání tajemné modré světýlko), padouši přežívají (i když je třeba otráví jedovatý plyn.) Krásná matka Jessica (která jest v civilu čarodějkou) prchá k fremenům se synem Paulem, který se po smrti otce stal vévodou Atreidů. Matka přežila první část, což potěší, neboť pohlednou Rebeccu Ferguson zhlédneme i v pokračování v roce 2023.

Roseannin hrob (1997)

Výborný film k zařazení do mého speciálního filu Tipťop. Pomalejší rozjezd nevadí, člověk pochopí lépe, vo co gou. Vtipné je, jak naskočí do děje bankovní úředník, který "zdefraudoval" výkupné, které si u něj uschoval únosce a po 20 letech vězení ho chce zpět. Film má nečekaný závěr, opravdu originální.  Ústřední trojice Jean Reno, Mercedes Ruehl, Polly Walker hraje skvěle a třetí jmenovaná (sestra Rosanny) je sexy jak sviňa. Je mezi nimi 18 let (herečky) , takže by to klidně mohlo být i matka / dcera. Mercedes Ruehl má Oscara za Krále rybáře (1992 - VR). PODRUHÉ 17-12-23 po roce a půl špičkové hodnocení beze změny. Pochopitelně , že je dobré mít děravou paměť jako já. Tudíž si znovu vychutnám tu úžasnou pointu.

Strážci - Watchmen (2009)

Chvílemi Sin City, chvílemi Avangers. Carla Gugino spojuje tu linii Sin City. Malin Åkerman by měla v 17 , ale proč ne. Jsou tu zjevní hrdinové, nečekaní padouši. Krev a smích skrz slzy. Řekl bych, že je to velmi dobře natočené, děj má spád a postupně se dozvídáme více souvislostí (nejen) pomocí flashbacků. 80%. Děj Strážců se odehrává v alternativní historii Spojených států amerických v roce 1985, kdy naplno zuří studená válka a svět se ocitá na pokraji jaderné zkázy. Zápletka se zaměřuje na příběhy jednotlivých superhrdinů během vyšetřování vraždy jednoho z nich – Komedianta. Nekompromisní Rorschach za jeho smrtí vidí rozsáhlé spiknutí, které má zlikvidovat nebo zdiskreditovat bývalé superhrdiny.

Magická hlubina (1988)

85 %, skoro na 5* . Luc Besson (Taxi, Pátý element, Leon, Brutální Nikita ....) a jeho prvotina. Čekal jsem napínavé hledání pokladu či souboj s mořskými nestvůrami a ono to je ze života, byť hlavní hrdinové (Jacgues a Enzo) vyhledávají spíše moře, než pobyt na zemi. Výborná je Rosana Arquette v roli "Amerikany", která se do Jacquese bezhlavě zamiluje na první pohled.