Pan Roberts (1955)

Jedna z mých nejoblíbenějších válečných komedií. Skvělí herci Henry Fonda, James Cagney a Jack Lemmon a tuna zábavy i dramatu.

Úžasná událost (1936)

Remake se mi líbil více (a přišel mi i vtipnější). Asi to bude tím, že jsem nedokázal ustát ten konec, který je vystřižený jak ze socialistické budovatelské komedie, které u nás vznikaly v 50tých a 60tých letech. Už tam chyběl jen nějaký předseda JZD.

Bláznivá holka (2008)

Není to tak hrozné, akorát v americkém pojetí vypadá konec hodně nuceně, až stupidně. Jako kdyby nevěděli jak to skončit, tak tam dali první co je napadne. A ano, vím, že je to kopie originálu, ale v originálu to funguje. Plus jedna hvězdička za Elishu.

Ninja Assassin (2009)

Poměrně krvavé, poměrně kvalitní a poměrně zábavné.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Když jsem poprvé ohodnotil tento seriál, tak jsem mu dal jednu hvězdičku. Hodnotil jsem ho po pár dílech, co jsem viděl v TV. Časem jsem zapomněl na tento seriál. Až po letech jsem se k němu vrátil jako k něčemu co se líbí spoustě lidí a je to údajně kult. Odkoukat všech sedm sérií mi překvapivě netrvalo příliš dlouho. Nesmím zapomenout, že jsem Buffy viděl v originále. To je naprosto odlišný seriál, než to, co nám nabídla naše TV. Hlášky jsou opravdu výborné plné odkazů na kdeco a naprosto perfektně fungujou. Jeden z nejnahláškovanějších seriálů co můžete vidět. Pak tu máme partu výborných postav které je snadné si zamilovat (já si asi nejvíce oblíbil Alyson Hannigan a Nicholase Brendona). Z party Buffyiných nápadníků je asi nejlepší Angel. (SPOILER Když Buffy dala Spikeovi, tak se z něj stala srágora, takže děkuji nechci ... ale do té doby byl výborný KONEC SPOILERU). Buffy sama (SMG) je roztomilá a sympatická holčina, ale kouzlo tohoto seriálu nespočívá v její postavě, ale v okolí, které ji obklopuje. Ona je jen ten pevný bod kolem něj se všechno točí. V akčních scénách je celkem uvěřitelná a místy jí (nebo dublům) to slušně kope. Lepší než ta holčina z Aliasu :-). Buffy začíná jako roztomilá pohádka o blonďaté středoškolačce co likviduje upíry, ale časem se děj začíná komplikovat a postavy začínají nabírat na komplexnosti. Osudy některých postav začínají být čím dál tím více "neradostné". Některé epizody jsou velmi depresivní a tragické. Pozdější série už opravdu nejsou vhodné pro nejmenší. Najednou už to není ta idilická pohádka ze začátku první série. Některé zvraty jsou sice pochybné a působí vycucaně z prstu, ale nejsou to žádná závažná pochybení scénáristů. Kdyby tvůrci polevili v Buffyiných milostných eskapádách v 4.-6. sérii, tak bych byl mnohem spokojenější. Jednotlivé série si drží kvalitativně vysokou úroveň. Začátek je ještě taková ta pohádka pro náctileté, ale s přibývajícími démony (teď nemyslím ty proti kterými Buffy bojuje zbraněma) se děj stává více dospělejším. Asi jak diváci dospívali se seriálem, tak dospívaly i postavy. Některé díly jsou opravdu lahůdkové. PS: Opakuji, pokuď umíte (výborně) anglicky, tak neváhejte. V originále naprostá bomba. V TV je to trochu jiný seriál (některé dialogy a větné konstrukce jsou opravdu kouzelné. Pokud si je odmyslíte pak se najednou vytrácí 50% zábavnosti tohoto seriálu. Stačí jen porovnat hlasy postav v dabingu a v originále. Jakým způsobem pronášejí repliky. Nebe a dudy. Kdo zná třeba Alyson Hannigan z HIMYM v originále, tak ví, že její hlasový projev je jedinečný a neopakovatelný. Dabing její postavu totálně mrzačí. Kontrast mezi americkou a anglickou angličtinou je také v dabingu naprosto vynulován. Což děla ze Spikea nudného odbarveného panáka. Mimochodem tato postava je naprosto geniální (až do výše zmíněné aféry). Kdo ví, proč Spike vypadá tak jak vypadá, tak si může být jistý, že časem uslyší pár velmi povedených hlášek na toto téma.).90%

Průměrňákovi (2009) (seriál)

Velmi příjemný a zábavný seriál. V letošní sezoně jeden z těch lepších sitcomů (ale letos je laťka kvality hodně dole).

The 39 Steps (1935)

Když se na tento film podívám z pohledu někoho kdo už pár filmů viděl, pak se jedná o silně neoriginální příběh s nulovou atmosférou a postavami, které se chovají (v rámci dnešní doby) velmi nelogicky a směšně (vím, že ve své době byl originální). Možná, kdybych viděl tento film v šesti letech, tak mi přijde úžasný a napínavý, ale já ho bohužel viděl o pár let později. Pokud porovnám s dnešními filmy s podobnou tématikou, pak nevidím jediný důvod proč koukat na tento film (koukněte třeba na trilogii o Jasonu Bourneovi). Je to takový ten film pouze pro filmové archeology. PS: Nejsem odpůrce starých filmů. Zastávám názor, že některé staré filmy nestárnou (většinou komedie), ale tento film je dnes zbytečné vidět. A poznámka k obsahu filmu zde na csfd. FBI v Británii? To mě pobavilo :-)

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Zatím mě to příliš nechytlo. Podobné Office se mi docela líbí, ale tady není ani jedna postava, kterou bych si oblíbil.