Sekai no čúšin de, ai wo sakebu (2004)

Překrásná Masami Nagasawa a sympatický Takao Osawa ve flmu, který nepotřebuje komentář. Snad jen varuji, že vaše srdce opravdu zasáhne a rozezní jako zvon.

Třinácté patro (1999)

Skvělá myšlenka, která se tu zcestně přirovnává k Matrixu. Skvěle napsáno, skvěle zrežírováno, skvěle zahráno. Sečteno, mínus, děleno, na druhou to celé na třetí...skvělý film.

Řežba v Tombstone (2013)

Když "Direct to DVD" rejža natočí film, tak od něj moc nečekáte. Ale když ten blázen umí solidně postavit kameru, dát filmu stylizaci a udělá z Dannyho Treja westernovou Vránu a z Mickeyho Rourkea nechutně slizkýho a sympatickýho Lucifera, tak mu na to skočíte i přes viditelné chyby.

Ramona (2010)

Veliké poselství zabalené do dětsky zábavného i dojemného filmu. Buď sám sebou, dělej to co máš rád, buď šťastný takový, jaký jsi.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Seriál se skvělým soundtrackem a dobrou výpravou. Špína a krev je všude. Nicméně prvních sedm dílů mě moc nepřesvědčilo. Jde to od ničeho k ničemu. Posledním třem dílům bych napálil pět hvězd bez zaváhání. Takže sedm dílů za *** a poslední tři za *****. Konečné rozhodnutí? ****

Xue di zi (2012)

Zatímco původní film byl v podstatě drsný survival vyprávějící příběh o vzniku gilotin, tento film je hrdinský epos o jejich konci. Přimíchalo se nám do toho i fantasy, protože jakkoli nefunkční museli být gilotiny ve filmu z roku 1974, tak tyhle už museli být ovládány magií, jinak si jejich funkci nedokáži vysvětlit (nevěřím, že tahle zbraň kdy existovala a pokud ano, nevěřím že byla funkční. No zkuste si trefil člověka v běhu kovovou čepicí. Blbost). Nicméně výprava je skvělá, režie hodně kvalitní, herci sympatičtí, efekty (jak výbuchy tak digitální záběry) na konkurenční úrovni... a myšlenka obrovská. Nechal jsem se filmem pohltit a užíval si tenhle vizuální nářez. Cílené emoce? No jasně. Smyšlený příběh? Sakra kdo by si myslel, že se to stalo, tak by byl idiot všech idiotů. Patos? No jéééje. Ale ta myšlenka zastíní všechno, včetně přitroublých, negativních a nic neobsahujích komentářů, které tu jsou, když já píši ten svůj.

Restraint (2008)

Tomuhle filmu kralují dvě věci. Atmosféra a bohyně jménem Teresa.

Létající gilotina (1975)

Solidní atmosféra a jízlivá hudba filmu dodávají dramatičnosti. Občasné nelogické chování bych přehlédl, protože v těchto filmech je to i běžné. Ale nudu nepřehlédnu. Gilotina mi nesedla, přijde mi to jako strašná hovadina a to už jsem pár kung-fu hovadin viděl. Samotných soubojů je tu jen málo. Choreografie není efektní, ale má ukázat jak nepřítele zničit a i to se cení. Ovšem jak jsem říkal....já se většinu času nudil. Kdyby tam nebyl Kuan Tai Chen, stálo by to ještě za snížení o jednu hvězdu.

Jsem číslo čtyři (2011)

Dobrá popcornová akcička. Do toho má femme fatale Teresa Palmer.

Noc je ještě mladá (2011)

Teresa je úžasná co? Já jsem z ní hotovej, někdy celkem rychle.