Kouř (1990)

Tohle je z mého pohledu hodně rozporuplný film, navíc asi i proto, že jsem divák, co tu dobu nezažil... takže bych to neměl asi vůbec hodnotit :)... No, zkusím to - i při platnosti minule věty, občas jsem nějaký ten vtip pochopil a skutečně se zasmál. Obecně celý film působí jako jeden velký vtip a taková trochu parodie na film. Má to ale svoje kouzlo a chápu ty kultovní choutky některých diváků. Pro mou generaci to již nemá takovou hodnotu, maximalne si pustíme "Je to faaaajn" a tím to končí. Ale svým způsobem snímek opravdu uznávám za kvalitní nekvalitu!

Zabij mě něžně (2002)

Spoustu lidí to již popsalo přede mnou, takže jen rychle - všichni víme, kvůli které postavě se film vyplatí zhlédnout, příběh docela obyčejný, závěr u přemýšlivějších předpovidatelný. Není to tak špatné, jak někteří píšou, ale podruhé to vidět nemusím, vše působí trochu levným dojmem, hudbou počínaje, napsáním pokračujíc a zpracováním konče. Ale že to není zlé, za tím si stojím, 55% je málo, 60-65% by odpovídalo.

Gravitace (2013)

Velmi zvláštní a poměrně originální film, kde divák může obdivovat vyspělost filmařské technologie a dokonalost zpracování. Příběh čistý a jednoduchý, poměrně krátký, jemný, ale přitom napínavý. Hodně kvalitní práce!

Loupež ve velkém stylu (2017)

I dnes jsem zapnul komedii a ani dnes jsem nelitoval. Dědci jak mají být, byla to zábava od začátku do konce se skvělými herci! Asi nejsem moc náročný divák :) 5*!

Můj soused zabiják (2000)

Prostě to je Chandler a nikdy to nebude nikdo jiný, stejný dabing, stejně pohyby, stejný obličej :)... ale byla to zábava, příjemná komedie na večer s rodinou... 5*

Profesionálové (1977) (seriál)

Jsem sice již pozdější generace, ale minimálně tu hudbu znám odmala a seriál je i dnes po letech prostě skvělý, aspoň jako pozadí třeba k jiné práci. Bodie a Doyle jsou zkrátka legendární!

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Ja nevím, mně se prostě tento levně působící TV styl prostě nelíbí a přijde mi, že ač je vše kvalitní, tak to kvalitně nevypadá, tudíž kvalitu ztrácí. Nic moc jiného bych nevytknul, tato verze HMCh je pro mě ta nejklasičtější se skvělým Gerardem. Krásný příběh!

Smrtihlav (1998)

Tak není to úplně to nejlepší scifi, které jsem kdy viděl. Zpočátku takové, že se mi ne a ne podařit dostat do děje, až druhá půlka filmu to hodně vylepšila svou myšlenkou. Zpracování jinak solidní, takže 4* v pohodě!

Otec (2020)

Ehhh... Nevím co je horší, být v pozici nemocného nebo toho, kdo nemocného tak moc miluje. Není to zrovna film, který by měl podpořit dobrou náladu 21letého diváka, ba přímo naopak, po jeho zhlédnutí mi není absolutně vůbec dobře... a předpokládám, že to byl záměr, který vyšel všem představitelům i režii na jedničku. Nejsem ten typ, co mu ukápne slza u kdejakého nesmyslu, ale přiznávám, že jsem měl tento proces v náběhu. Zmatenost v postavách, posloupnosti děje a příběhu od začátku až do konce dokonale dává pocit, jaký asi musí nemocný cítit, ale zároveň film plně ukazuje emoce druhé strany. Dokonale vytvořené a doufám, že to pro mě zůstane jen čistě filmařská záležitost. 5*!

Všichni prezidentovi muži (1976)

Na jednu stranu takové lehce monotónní, na druhou stranu, i když známe konec, hrozně napínavé a i kdyby to bylo ještě o hodinu delší a dojelo se vše až do konce podrobněji, tak bych u toho v pohodě vydržel. Strašně příjemné "krimi"drama, jelikož je to podle skutečné události, tak vše v reálné rovině, což je super. Zážitek i díky skvělým hercům, 5*!