Varieté (2010)

Po dlhšej dobe je tu opäť ďalšia rozprávka o chudobnej a talentovanej dievčine, ktorá išla hľadať šťastie a lásku do sveta. A čo sa stalo? Našlo všetko, čo chcela. Tento film je od začiatku predvídateľný, ale to zasa nie je výrazná chyba. Všetko ostatné je tu super – herecké osadenstvo je príjemné (Cher a Christina ukazujú, že vedia okrem spievania aj dobre hrať) a prostredie tiež poteší (trocha som si zaspomínal na Moulin Rouge!). Hudobné čísla ako aj samotné pesničky sú kvalitné a posúvajú zábavu vyššie, takže nuda nehrozí. Pre toto všetko sa mi film nakoniec páčil a zaradil som ho medzi moje obľúbené hudobné filmy.

Základ rodiny (2005)

Family Stone mohol byť veľmi chutný dezert plný dobrých ingrediencií (hercov), vhodný najmä na Vianočný čas. Lenže niekto tam dal o moc viac cukru ako bolo treba a nepiekol ako mal. Takto je z toho nedopečený a presladený dezert, ktorý som síce zjedol, ale už si isto nepridám. Škoda.....

Kletba Měsíčního údolí (2008)

Mám rád fantazijne filmy, ale tento film je tak moc strašný až hrôza. Špatný príbeh, špatne zahrané, sprosto nakrútené! Ruky preč...... (zlatý Stardust a podobné skvosty).

Cizinec (2010)

Ako ohodnotiť niečo, čo je urobené len z 50%? Veľmi ťažko! (alebo aani nie?) Ten film mal zaujímavú zápletku, dobre vybratých hercov, pekné prostredie, lenže to je tak všetko. Prevedenie je dosť slabé, až by som povedal že amatérske. Nie je tu využitý žiaden potenciál, ktorý ponúkali spomenuté veci. Všetko je len naznačené a nič viac. Herci nemajú veľa čo hrať (najhoršie je ak spustia konverzáciu.. toť často paródia). Hudba ani neviem či tam vlastne bola. Trailer ponúkal veľa, ale tam to aj skončilo – len krásny obal.

Na vlásku (2010)

Táto rozprávka je ďalším (po Ako vycvičiť draka) príjemným prekvapením tohto roka. Má všetko, čo má každá rozprávka mať. Humor, happyend, postavy, ktorým držíme palce resp. nedržíme, hudobné scény (ktorých je tu našťastie tak akurát) a animáciu, ktorá je detailná a nadpriemerná. Len ma mrzia posledné minúty, bo mám dojem, že to tam moc urýchlili. Ale ako celok poteší. :-)

Moje borůvkové noci (2007)

Moje čučoriedkové noci je filmík, ktorý mal potenciál zanechať nejaké pocity, ale skončilo to niekde inde. Spočiatku sa to javilo zaujímavo, lenže čím ďalej sa odohrával dej, tým väčšmi som mal pocit, že niečo tomu chýba. A to hlavne lepšie vykreslenie postáv, s ktorými (aspoň hlavnými) by mal divák sympatizovať a držať im palce. Nestalo sa. Čo sa týka ostatných prvkov filmu (hudba, kamera,...), taktiež nie sú výrazné, a preto snímka pláva vo vodách priemeru.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Nebyť tých prehnaných akčných scén a snahy opiť nás viacerými zvratmi, mohol to byť slušný nadpriemerný thriller. Takto je to slušný priemer, ktorý nenudí, ale nič zvláštne ani neprinesie. Škoda.

Hon na čarodějnice (2011)

Nicolas Cage v dnešnej dobe "valí" od projektu k projektu. Nebolo by to vyslovene zlé, len keby neboli tie projekty kvalitou tak odlišné, ako sú. A týka sa to aj filmu Hon na čarodejnice. Trailer nám ponúkal film plný temna, mágie, akcie a aj zaujímavého príbehu. Len opäť to skončilo na pol ceste - niekde na moste nad veľkou priepasťou. Výkon hercov je priemerný (bo tam je fakt málo, čo by mohli hrať), dej je nedotiahnutý a plný „kiksov“, efekty sú prijateľné, záporná postava tupá (vlastne sú všetky), hudba zanikajúca a ako celok je to nemastné a neslané. Keďže som videl na podobné téma filmov veľa a rôznych kvalít, dávam z milosti priemerné hodnotenie - snaha sa počíta, aj keď....

Světová invaze (2011) odpad!

Takže moje zhodnotenie zo zabitých 2 hodín života: nuda, des, otras, trapas a nechcená paródia. Svoje prvenstvo, ale tento film má - je to zatiaľ prvý film v tomto roku, od ktorého som chcel ujsť a to nie len odísť priam utiecť. Nanešťastie sa tak nestalo a teraz mám z toho pocit viny. Všetko vo filme je zlé (vizual, spracovanie, postavy, dialógy - to snáď zrecyklovali každý známy film na podobnú tematiku, kamera, hudba,...). Tento veľký biják nemá nič pozitívne, len sa mi dostalo skrz neho vysvetlenie, prečo je U.S.A. vo finančnej kríze - aj kvôli takýmto projektom. No more, pls!!

Černá labuť (2010)

Film, ktorý po poslednom zábere zanechá horkú pachuť v ústach a oči otvorené dokorán. Výborný režisér opäť nakrútil výborný film a od začiatku pútavo rozpráva o jednom mladom dievčati, pre ktoré je splnenie jej sna alfou a omegou jej prostého života. Počas 2 hodín je vidieť jej premenu, ktorá pri bližšom skúmaní nie je pre nás moc cudzia. A v tomto sú veľké kvality tohto diela. Nie je to vymyslené, nie je to nereálne a môže sa to nás dotýkať. Všetky prvky filmu do seba zapadajú a tvoria jeden kompletný celok - postavy, dej a prevedenie ľudských slabostí, hudba. Nejde inak, než len tento snímok odporučiť každému náročnému divákovi.