Sucker Punch (2011)

Tento film sa dá charakterizovať ako "brutálny" a plytký zároveň. Režisér Zack Snyder je v tejto dobe jeden z najlepších režisérov, ktorý si robí veci po svojom a nenechá si do nich veľa hovoriť. Jeho minulé filmy boli a sú "bomba", ale tento jeho posledný bohužiaľ nedosahuje také kvality. Hlavný problém je dej a postavy. Dej je dosť lineárny a kvôli postavám, ktoré sú veľmi málo vykreslené, je aj časom nezáživný a taktiež predvídateľný. V tomto sa líši od jeho ostatných počinov, kde tie veci nechýbali a boli takmer dokonalé. Tieto slabiny sú však veľmi dobre vyvážené ostatnými prvkami filmu. Od prvých záberov je vidieť jeho štýl tvorby a týmto je film výnimočný. Bojové sekvencie - ktorých je tu neúrekom - sú na veľmi vysokej úrovni a ani časom nezovšednie. Hudba je rovnocenná k vizuálnej stránke a spolu tvoria pasiu pre oči aj uši. Toto je na tomto filme najlepšie. Suma sumárom - film je stvorený pre ľudí, ktorí majú rádi veľa akcie zmixovanej s fantasy (a la manga) a matrixom a nevadí im jednoduchší dej.

Avatar (2009)

Film, ktorý sa zapísal hneď po prvých premietaní do dejín kinematografie! A už tak ľahko odtiaľ neodíde. Svoje prvenstvá má všade: dej, vizuál, postavy, Pandora, hudba, kamera, efekty,..... Posolstvo filmu je jasné a aktuálne. James Cameron opäť dokázal, že vie nakrútiť film a to taký, že dlho ostane v našom povedomí. Nejde len napišať: Vivat Avatar, come back again, pls! P.S. Odporúčam predĺženú verziu - niektoré veci sa tam vyjasnia.