Zevlovat a prudit (2009) odpad!

To čo bolo? To som sa mal počas filmu smiať? To mala byť zábava? Jediné, čo to vo mne vyvolalo, je pocit nevoľnosti...idem si hodiť jednu t...u!

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tak toto dielo sa nesie v duchu X-Men: The Last Stand. Je to hlavne o akcii a efektoch, kde hĺbka postáv je asi taká ako mláka po daždi, nehovoriac často o chaotickej kamere, ktorá robí pozeranie únavné a scény neprehľadné. Dej zaujímavý, lenže to spracovanie ho zráža na kolená. Opäť premrhaný potenciál z prvých dvoch X-menov. Nejde sa len opýtať - Prečo si opustil svojich mutantov Singer? Smutné...

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Po skvelej jednotke a výbornej dvojke prišla trojka. A tá priniesla sklamanie. To čo bolo super na predošlých dieloch tu nie je. Ostala len dobre zvládnutá a nakrútená akcia so super efektmi a to je tak všetko. Oproti predošlým dielam je to veľmi nevyvážený film, ktorý má svoj potenciál premrhaný. Postavy sa správajú divne až tupo, prišli nové a zväčša dementné (hlavne tie záporné). Akcia je hlavne samoúčelná ako aj ostatné prvky vo filme. Celkový pocit z filmu je taký, že radšej nemusel vzniknúť vôbec.

X-Men 2 (2003)

Po videní prvých X-menov som myslel, že bude ťažko nejaký film tak kvalitný. Prišiel však X2 a musel som zmeniť názor. Nastavená latka bola o viac ako 50% prekročená a vznikol tak dokonalý film.

X-Men (2000)

X-men mal od začiatku potenciál byť kvalitný film a našťastie ním aj je. Je to skvelý film, ktorý je vzorom, ako nakrúcať filmy podľa komiksov. Herecké obsadenie a výkony sú výborné, akčné scény výborné, dej výborný, výprava výborná, masky výborné, kamera výborná....... no proste takmer všetko dokonalé.

Neznámý (2011)

Tento film som považoval za nejaký remake filmu The Fugitive zmixovaný s Taken, ktorý im nebude siahať ani na pätu. Nie je to pravda. Je to ich rovnocenný "bratček", ktorý stojí za to vidieť. Má všetko, čo má mať kvalitný thriller - počnúc dejom, pokračujúc hereckými výkonmi, kamerou a spracovaním končiac. Čo je ešte veľké plus sú akčné scény. Nie sú až tak prehnané a pôsobia dosť realisticky. P.S. Touto snímkou potvrdzuje Liam Neeson, že patrí medzi najlepších hercov, ktorý sa hodia hlavne do žánru thriller.

Kuky se vrací (2010)

Kuky se vrací je pre mňa prekvapenie. Moc som neveril, že by mohol vyjsť od našich bratov a susedov po dlhej dobe nejaký kvalitný polobábkový film. A ono sa to podarilo. Je tam všetko na dobrej úrovni - dej, atmosféra, spracovanie, výprava, hudba a aj efekty. Je to super rozprávka, určená podľa mňa hlavne pre starších.

Bazén (2001) odpad!

Čo nám ponúkne tento film. Rozmýšľam, rozmýšľam,........ a už to mám. Absolútne NIČ. Je to tak strašný film až hrôza, radšej tie peniaze mohli darovať nejakej nadácii – napr. nadácii zaoberajúcej sa čistením bazénov.

Všemocný (2011)

Je to v podstate svieži závan v tejto dnešnej filmovej ponuke. Nie je dokonalý, ale skrýva v sebe zaujímavé myšlienky a vcelku originálny príbeh. Herci hrajú dobre, hudba je OK a výprava tak isto. Jediné, čo podľa mňa dosť znižuje zážitok zo sledovania, je veľmi deravý dej – niečo ako sito. Je tam veľa naznačené, ale nič poriadne vysvetlené alebo objasnené. Postavy sú skôr jednotvárne a skromne vykreslené, a preto je ťažké mať ku nim nejaké sympatie. Ak tieto spomenuté negatíva prehryziete, Limitless dodá dobrý zážitok na parný letný večer.

Catwoman (2004)

Film Catwoman mal ponúkať dobrý zážitok, sexy hlavnú postavu, veľa dobre nakrútenej akcie, kvalitný dej a super hudbu. Po zhliadnutí musím konštatovať, že sa nám dostalo len sexy hlavnej postavy, ktorá ale nezachráni svet a tobôž ani tento film. Halle Berry sa snaží, ale to nestačí. Všetko vo filme je veľmi zlé a celkový dojem je nulový. Po závere filmu som mal pocit, že som pozeral predlhý videoklip a dostal som veľkú chuť pustiť si Batman Returns, aby mi neostala v pamäti táto Catwomanshit......