• Romantický

Minamata (2020)

Minamata není mainstreamový film. Není to film, kde sledujeme skupinu hrdinů. Vlastně od začátku do konce má velmi pomalé tempo a jen občas nás drží v napětí. Ale je to velmi dobrý film!!! A mě se strašně líbil. Johny Depp je skvělý, když proti němu nejste předpojatí, tak vás nezklame. Opravdu hraje výborně, jak projevuje emoce skoro až nepostřehnutelně zrakem, ale přesto je jako divák cítíme. Pro ty kteří milují fotografie je to nádhera. Dodnes jsou ty fotky velmi silné. Opravdu film strašně doporučuju.

Zamilovaný (2021)

Myslím si, že jde o průměrný romantický film, který má občasné velmi silné momenty (hlavně ke konci) a občasné docela špatné momenty. Příběh mi přišel celkem předvídatelný a hlavně ne moc originální. Hlavní hrdina hrál dobře, ale hlavní hrdinka mi nesedla hlavně kvůli minimalistickému herectví, což z ní dělalo velmi odtažitou postavu. Ale líbila se mi kamera a mizanscéna a ke konci byly nějaké momenty opravdu strhující, kdy se zvedlo herectví obou hlavních představitelů. Ale celkově to ve mně nezanechalo velkou stopu a myslím, že na film za pár týdnů úplně zapomenu.

Kanodžo wa kirei datta (2021) (seriál)

Korejský originál jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat. Co se ale japonské verze týče, tak se mi moc líbila. Je to krátké, hlavní herci jsou skvělý a mají super chemii. Příběh se mi líbil, ale předpokládám, že ve velkém kopíruje korejskou předlohu. Neztrácí to skoro až do konce tempo. Je to plné typických klišé, ale nějak jsem na to měla náladu. Takže jestli se vám taky nechce moc přemýšlet a neočekáváte veledílo, ale příjemnou oddechovku, tak vás tohle nezklame.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Momentálně se jedná o nejsledovanější seriál a není to ani takové překvapení. Protože všechno, co tam vidíme je uděláno tak, aby z toho byl hype a aby to přitahovalo masy. Seriál naprosto fascinuje množstvím násilí. Hodně využívá jasných barev, které přitahují divákovu pozornost. Děj se týká her, a koho hry nebaví, že? Navíc je to korejský seriál, což je pro spoustu lidí něco nového a exotického. Plus je to od Netflixu. Ale, že je zrovna tohle nejlepší korejský seriál, který musí vidět každý, to ne. Sice se tady s násilím nešetří, ale ne že bych se o hlavní postavy do posledního dílu bála. Navíc jsou postavy velmi odtažité, takže jsem k nim neměla velkou citovou vazbu. I když by tam mělo být pár překvapivých momentů, tak jestli máte něco nakoukaného, tak to uhodnete dopředu. Zkrátka seriál mi připomínal počítačovou hru, ve které se zabíjí spousta postav, ale nenechává to ve vás velké emoce. Navíc si ani nemyslím, že jde o nějaký geniální kousek. Naopak, myslím si, že je to až příliš jednoduché. Děj nemá kromě hraní her moc zvratů, postavy se nevyvíjí a celé je to postaveno jen na fascinaci tím místem. Samozřejmě mě to ale pohltilo a sledovala jsem to s chutí. Bohužel patřím ale už k těm, kteří si to kvůli extrémnímu hypu nemohli tolik užít.

My Unicorn Girl (2020) (seriál)

Ten začátek mi neuvěřitelně sedl do nálady. Celé to je v takovém velmi odlehčeném duchu. Hlavní hrdinové mají moc fajn chemii a líbil se mi jejich humor. Hlavně herectví Kuan Honga bylo teda super, protože přesně vystihlo náladu seriálu. I ty mňoukavé zvuky mu k tomu docela sedly. Z asijských seriálů jsem zvyklá na to, že jim dlouho trvá než se dají dohromady, ale je pravda, že tady jsem začala pochybovat, jestli se to vůbec stane. Byla to příjemná oddechovka s jednoduchým příběhem. Vedlejší páry mě trochu otravovaly a bylo tam pár momentů, kdy jsem se musela plácnout do čela, jak moc mi to přišlo blbý. Například v momentě kdy společně myjí auto a celé to působí skoro jako z reklamy, jak se všichni smějí, jako by nebylo nic zábavnějšího. Ke konci to začalo trochu slábnout, ale ocenila jsem, že to nebylo přehnaně dlouhý.

Útěk z Hašimy (2017)

Velké korejské dílo, na které jsem se díky skvělým recenzím velmi těšila. Co se hereckého obsazení týče, je to opravdu elita. Hlavní postavy ztvárňují Song Joong-ki a So Ji-sub, kteří opravdu ví, jak hrát. Byla jsem naprosto pohlcena filmem a zdál se mi skoro až dokonalý, po tu dobu, co přetrvávali jako vězni. Když se pak snaží o vzpouru a útěk, tak najednou nastaly okamžiky, které za mě celý film strhly dolů. Bojové scény za mě vůbec nefungovaly obzvlášť, co se Ecstasy of Gold týče. Takovou hudbu jsem tam opravdu nečekala a nejde o to, že není výborná, ale o to, že se s ní špatně pracuje. Tvůrci asi chtěli udělat velkolepou bojovou scénu, ale tím jak je jen ta hudba velmi velmi dramatická a to toho provázela velmi akční scénu, tak toho bylo najednou moc. Takže jsem byla trochu zklamaná, že po absolutně excelentní hodině filmu začala kvalita klesat. Je tam také stále vidět určitá zášť Korejců vůči Japoncům.

Ni shi wo de cheng chi ying lei (2021) (seriál)

Začátek mě hodně bavil, ale pak to celé strašně ztratilo na rytmu. Na jednu stranu jsem vždycky ráda, když postavám netrvá skoro celý seriál, než se dají dohromady, na stranu druhou, když se dají dohromady moc brzo, tak už seriál nemá, co řešit. A tohle je bohužel, toho příkladem. Má to hodně dílů a některé z nich sledujeme jen vojenské operace nebo život v nemocnici. Zároveň je to přirovnáváno ke korejským Děti Slunce (seriál) (2016) a já souhlasím s tím, že se z nich snaží čerpat. Každopádně jim to moc nejde, protože Descendants jsou skvělý a tohle po pár dílech ztratí děj. Nejzajímavější byla asi poslední epizoda, což je fakt škoda. No a hlavní pár byl docela fajn, ale ten vedlejší… proboha proč? Tady je skvěle vidět to natahování času. Celý jejich milostný příběh je postaven na tom, že on ji pořád odmítá a na konci si to zničehonic rozmyslí a najednou ji chce. Celkem ztráta tolika hodin, mělo to být kratší.

Terminál (2004)

Celý film vyzdvihuje herectví Tomu Hankse, hrajícího občana smyšlené země Krakozhie. Tato země by se, ale měla naházet někde poblíž nás, proto si dovedeme představit nějaké typické rysy východních Slovanů. A toho jsem se dost bála, že půjde o další extrémně stereotypizovanou hloupou ruskou postavu, která se objevuje v amerických filmech. Ale klobouk dolů, Tom Hanks zahrál skvělou postavu, která má opravdu nějaké skutečné slovanské rysy a ne takové, jak si je občas Američané představují. Kromě toho má film vcelku jednoduchý děj, ale se skvělou zápletkou. I když je to komedie, tak z příhod hlavního hrdiny nás skoro až mrazí, protože si dovedeme představit, že tohle se mohlo stát vpodstatě každému. Je to hezký film.

Mulholland Drive (2001)

Nemusí existovat jedna univerzální pravda, jak to všechno bylo. Můžete se nad tím zamyslet a sami si přijít na to, jak to podle vás asi bylo. Ale podle mě na tom vlastně moc nezáleží. Já jsem si přišla na nějakou svoji verzi, ale hlavní je to, jak jsem se nechala neuvěřitelně strhnout tím filmem. A když přišla ta půlhodina před koncem, tak jsem si říkala: Ano, tohle je Lynch! Není tu žádný zdlouhavý závěr, kde by se všechno konečně závratně vysvětlilo. Naopak na konci se všechno otočí vzhůru nohama. Tenhle film patří mezi mé oblíbené od Lynche, protože v něm vidím i velkou jemnost.  Máme tu nejmilejší hlavní hrdinku, lásku, hudbu, nějaké vtipné momenty a všechno tohle na temném kontrastním pozadí.

Díra (2019)

Luxusn! Španělské sci-fi, které je napínavé od začátku do konce. Je to hodně originální a opravdu to diváka jen tak nepustí. Člověk se sám musí zamyslet, co by na takovém místě dělal. Velmi vážný film je ale i odlehčený vtipnými scénami jako: Já jsem si vzal knihu, co sis vzal ty? Film se opravdu ani nebrání brutalitě a navíc to uspokojí i všechny, kteří v tom nehledají obyčejné sci-fi, ale skutečně originální zpracování nějakých psychologických pochodů a jednání lidí ve společnosti. Ale je pravda, že ke konci už se kvalita zhoršovala.