Život Davida Galea (2003)

Kevin Spacey opět největší dříč, který to má prostě v sobě. Filmařsky tento snímek moc nic nenabízí. Klasické drama s nezajimavým nádech tím myslím režii, ale na druhou stranu krásný napínavý příběh, který má propracované postavy s nelehkými motivy, což je plus, jelikož nejsou klišovité a to platí i pro zápletku. Jedoduše velká poklona ke scénáři. Kate Winslet malinké překvapení, ale spíš měla nejvíce prostoru něco zahrát (prostor k imrovizaci). Vůbec bych se nezlobil za podobné filmy akorát by to chtělo nějakou autorskou duši. Produkce Nicolas Cage jako bonus. 7,5/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

Veliké zlepšeni po nezdařilém Dr. Strange, jelikož jsou tady aspoň motivace postav, má to nějaký tvůrčí humor, ano u Dr. Strange byla horová atmosféra, ale ta se moc nehodí do Marvel filmů, především když víte, že nikdo nemůže umřít. Zpátky k Thorovi, který má zajímavého antagonistu. Gorr má super scény a nesnaží se zničit celý vesmír, jak je to už u Marvelu zvykem, takže veliké plus. Máme kvalitní hrozbu a solidní motivaci hrdniny, který hledá svůj smysl života. Je to asi neslabších ****, ale myslím si že to má ideální příběh, ale prostě se tu nacházejí trapné momenty a dialogy mezi Tohrem a Jane, které jsou nudné a nezajímavé a kazí celkovou atmosféru. 6,999

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Tento seriál nikdy neměl vzniknout. Nedává nic dobrého do světa Star wars, dějové nesrovnalosti bijí do očí. Nechápu jak někdo může být spokojený a vydat takový scénář, který nemá v sobě ani trochu originality, inteligence a ještě k tomu odbyté postavy. Škoda slov, Marvel taky upadá jako Star wars, Disney by se mělo zamyslet, protože takhle zničí všechny filmové světy, na kterých jsem vyrostl. 2/10

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Nechápu modré hodnocení první dva díly vůbec nezklamali ale také nepřekvapili, bohužel LOTR má velké standardy, které nejsou lehké vytvořit a dát je poté na plátno. Super hudba, efekty ujdou, ale můžou být lepší, herecké výkony trochu slabší, avšak pořád je to solidní nadprůměrný seriál, který si nezaslouží zatím takové hodnocení. Kdo očekával Pána prstenů 4 tak je hodně naivní. Do teď je to dobře rozjeté doufám, že se to nepokazí.

Wind River (2017)

Krásný zimní brutální  thriller, který je hodně podobný jako Insomnia a je v hodně bodech lepší, ale jedniné v čem Insomnia dominuje je záporná postava, jelikož v tomto snímku je trochu odbytá. Ale jinak to má výjimečnou atmosféru, kterou jinde nenajdete. Hlavní postavy jsou sympatické a především přirozené, nikdy vás nepřekvapí, co udělají a hlavně FBI agentka je příjemná, není to žádná otravná postava, která by zpomalovala děj. Pro ostatní "detektivky" by to měla být velká inspirace. 8/10

Aquaman (2018)

V jednu dobu DC svýma filmama mělo více příběhu než Marvel díky protáhlým nudným filmům jako je tento. I jako samostatný film to má dlouhý děj a hodně vedlejších příběhových linek. Velké pozitivitum je vizuál, který hezky prezentuje Atlanskou rasu a jejich kulturu. Kdyby Aquaman měl jednoho záporáka místo tří a bylo to jenom o tom jak navrátit krále na trůn tak je to super, ale plete se tu nějaký najemný lovec potom strašlivá příšera, která ti dá op trojzubec, jako WTF. Moc překombinovaný, nevíš čeho se máš bát jako první. Hlavní postavy jsou neoriginální nemají žádnou mojí sympatii. 5/10

Rick a Morty (2013) (seriál)

Budu možná na někoho hodně kritizovat, ale Rick a Morty jsou nadhodnoceny, nejsou tak unikatní jak se seriál prezentuje, tím vůbec nechci říct, že to nemá žádnou kvalitu ba naopak hromada závaby kolem paradoxů a různých jiných scifi myšlenek. Je to takové spojení Family guy a Futuramy (ano toto spojení jsem viděl několikrát v komentářích, ale je dobré přirovnání) akorát v novém kabátku pro dnešní dobu, jenom se snažím napsat, že to není nic nového, co neznáme. Zábávné to je nápady to má a ještě zajímavé vypravování, ale potom se to stejně vrátí ke starým kolejím. 8/10

Rozpolcený (2016)

Split je velké překvapení pro (M. Night Syamalan) trilogii, jelikož to má svůj nádech a dobře to spňuje podmínky psychohororu, které nejsou tak jednoduché ztvárnit na plátno. První polovina je dokonalá, je plná záhad nevíme kam příběh směřuje a postupem času se nám odhaluje více absurdních věcí a už to němá tu tajemnou a hororovou atmosféru. James McAvoy zahrál 23 osobností (reálně tak 10), ale dostal zaplaceno jen jednou, jinak výborná práce. Zprvu se mi to líbilo ještě víc, ale když jsem zjistil že to patří do trilogie, přestával jsem být objektivní, avšak je to kvalitní horor, kterých dnes není mnoho. 8/10

Arcane (2021) (seriál)

Zatím nejlepší animovaná adaptace hry, možná pro některé trochu nadhodnocené, ale tento žánr nemá moc velkou konkurenci a proto bude takový univerzál pro ostatní tvůrce, aby se mohli od Arcane odpíchnout. Především kvůli té záporné postavě a dialogům, které bych poslouchal deno denně.