• Krátkometrážní

Nezvratný osud 4 (2009)

Jednotka boli veľkým prekvapením,ale už ako to býva ostatné pokračovania sa viezli na vlne úspechu predošlého dielu.Tak tomu je aj v najnovšom filme tejto série.Čoho som sa najviac obával toho sa mi dostavilo.Už to bolo neoriginálne,ohrané bez nových nápadov.Náladu a pocit z filmu zodvihol fakt,že to nenudilo,nepostrádalo napätie a akciu.(spodná hranica 3*)

Antikrist (2009)

Jednoznačne jeden z najzaujímavejších počinov posledných rokov.Lars von Trier rozdelil film na dejstvá a časti, ktoré spolu kombinujú prvky psychologickej drámy a mysteriózneho hororu.Snímok je tiež veľmi silný. Je silný svojou atmosférou, depresiou vyplývajúcou na diváka , ktorá nepochybne ide z filmu.Je ale tiež možno až zbytočne rozporuplný.Pretože pri vypoitovaní príbehu dochádza k úplnej zmene žánru,ktorý ,,vďaka,, zvrhlými scénami pripomínajú béčkový horor.Keďže, ale išlo o nezávislý film a von Triererovu derniéru, v ktorej chcel vo svojom filmovom epilógu zahrnúť svoje vízie a nápady tento fakt berieme na vedomie.

Dracula (1931)

Preveliké sklamanie....To,že Bela Lugosi nemá vo filme typické upírske tesáky a.i. veci sa dajú ospravedlniť,ale film mal viaceré nedostatky.Ten hlavný problém by som videl v úplnej absencii hudby a nedokonalého zlepenca deju,t.j.krátky úvod, krátky koniec bez takmer žiadneho finále.3* zo súcitu.

Frankenstein (1931)

Hororová klasika,ktorá trištvrte storočia od svojho vzniku je kinematografiou zapísaná vďaka pseudonymu ,,jeden z prvých hororov,, a postavy Frankensteinovho monštra.V tejto úlohe je už miliónkrát ospevovaný Boris Karloff skvelý.Či už po stránke herectva alebo v neposlednej rade prácou maskérov...Ale inak ide o nijak zaujímavý a dejovo spádny film.To pravé hororové napätie vždy keď je na scéne Karloff funguje,ale dávam ruku na srdce, že niekedy ma aj nechcene rozosmial.To, už je práve Achillova päta roku vzniku filmu pri pozeraní na začiatku tretieho tisícročia.Frankensteina od Jamesa Whaleho beriem ako dôležitý článok dejín filmu avšak dnes už kultový román Mary Shelleyovej ostáva pomyslenou jednotkou dielo od Branagha.

Horečka sobotní noci (1977)

Tenká dejová línia nijak závratného príbehu, podfarbená tanečnou choreografiou s hudbou Bee Gees.Nič viac,nič menej...

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Znovu veľmi dobré pokračovanie Rigsa a Murtaugha.Až k neviere, že aj štvrtý diel má stále toľko akčných nápadov,napätia a vtipu.

Životy těch druhých (2006)

Tak ako Čechoslováci majú ,,Ucho,, je dobré, že aj Nemci majú ,,Životy tých druhých,,.Je, ale ešte lepšie, že aspoň niekto na odpor a kritiku StB nezabudol.

Paříži, miluji Tě (2006)

Osemnásť filmov-osemnásť kraťasov.Niektoré výborné-niektoré slabučké.Príbehy, ktoré sa navzájom časovo nepreplietali ála Inarritu,netvorili žiaden kompletný celok, ale spájalo ich ,,mesto lásky,,nad Seinou.A to bolo v tejto filmovej mozaike to hlavné.

Hra snů (1999)

Síce ide už o stokrát oprieskané téma, avšak od Raimiho veľmi dobre spracované.Možno snáď len Costnerov výkon bol v porovnaní v športovej a romantickej úlohe trochu schizofrénny.

Rekviem (2006)

Voľne spracovaný príbeh o jednej nemeckej dievčine, ktorá bola údajne posadnutá diablom.Námet, ktorý sa objavil v Excorcistovi, Posadnutej alebo v Moci diabla.Spomínané diela boli hororom, kdeže Rekviem je v podstate psychologickou drámou.Trochu som sa obával komerčnej agitky,kde produkcia Nemecka sa chce vyrovnať Američanom.Tým,že išlo v podstate o nezávislý film ma táto vec príjemne prekvapila. Nikdy by som, ale neveril, že práve takto spracované téma dokáže byť tiež napínavé a pútavé od prvej do poslednej minúty.Hnacou ťažnou silou je hlavná postava,ktorú hlavná protagonistka zahrala veľmi slušne.Pri poslednej scéne nastal ,ale menší šok.Nebudem spojlerovať, takže obsah tu nebudem nijako rozvádzať.Po krátkom čase som si,ale povedal: kurva veď to,ale nebolo vôbec zlé!Jednoznačný dôkaz toho, že aj bez niekedy zbytočných plačúcich a dramatických koncoch môže byť requiem smutný a dojemný aj s tichým doznením.