Harakiri (1962)

Veľmi silná dráma podporená hutnou atmosférou, vynikajúcim herectvom pána Nakadai a epickým vyvrcholením.

Baccano! (2007) (seriál)

Neskutočne podarený naračný a žánrový experiment. Rýchle tempo, humor, akcia, napätie, kopec rôznorodých postáv a výborná atmosféra. Najlepšie na dielach s takým obrovským množstvom charakterov je, že si každý nájde svojich favoritov. .(3 bonusové časti majú výrazný pokles kvality, oplatia sa pozrieť len kvôli dodatočným informáciám o niektorý postavách)

Takový nádherný den (2012)

Nádherný film, ktorý prehovoril k mojej duši, donútil ma premýšľať, rozosmial ma a možno mi trochu aj zvlhčil oči. Toto všetko Don Hertzfeld dokázal len za pomoci hudby, jedného hlasu, animovaných stick figúrok a experimentálnych filmových postupov. Človeka to donúti zamyslieť sa nad mentalitou súčasného filmového priemyslu.

Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Park a la Gondry so všetkým pre a proti. Krásna vizuálna stránka, v podstate nulový dej a prazvláštna ale svojím spôsobom hypnotická atmosféra. Prvú polovicu filmu som mal problém sa do filmu dostať, no druhá ma už pohltila a po nabehnutí titulkov som mal pocit, že by som chcel ešte aspoň chvíľu sledovať osudy jeho hrdinov.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Videl som už rôzne trashe ale toto je príliš. Tupé amatérstvo. 95% študentov točí lepšie filmy.

Ima, soko ni iru boku (1999) (seriál)

Neskutočne silná záležitosť. Po prvej epizóde môžete mať pocit, že sa jedná o klasické shounen anime, možno kvôli štandardnej, trochu oldschoolovej ale veľmi pohyblivej a rozmanitej animácii ale hlavne kvôli obsahu. Nenechajte sa ale odradiť, pretože toto dielo je plné existenciálnych a veľmi temných tém, nad ktorými vás donúti premýšľať. Odporúčam každému. (nielen anime fanúšikom)

Beck (2004) (seriál)

Krásny a inšpiratívny seriál s pomalým tempom a dobrou muzikou.

Violet & Daisy (2011)

Cute violence. Krásne snová nadrealita, zvláštne postavy a zaujímavo štylizovaná vizuálna stránka vytvárajú unikátnu atmosféru. Príjemný zážitok.

Larzanandeye charbi (2013) odpad!

Keď mi povedali že to má byť "experiment", tešil som sa na vizuálne zaujímavý bordel. Na moje sklamanie to bol len bordel.

Téměř chlap (2012)

Veľmi vtipná dramédia. Nárherné dialógy a scénky na ktoré len tak skoro nezabudnem (kamaráti v aute). Príjemný filmík.