Akta X - Tam za mořem (1994) (epizoda)

V téhle epizodě je krásně vidět, že když jde o něco osobního a chceme věřit, připouštíme jako možnost kdejakou pitomost. Tak jako Mulder, který přišel o sestru. Zde je to poprvé obráceně, Mulder je skeptik a Dana promlouvá s mrtvým otcem... Skvělý díl Navíc jako milovník Twin Peaks a Stargate velice oceňuji obsazení :)

Malý pitaval z velkého města - Jupiter (1982) (epizoda)

Aha, takže policajti možná nejsou debilové…to se jen zdá, protože velice často praktikují tyto sofistikované výslechové metody a la Jiříčkovo “Takže vy toho MarCiniho popíráte?” :D Super kunsthistorický díl se spoustou nezapomenutelných hlášek.

Záhada zlatého servisu (1987) (TV film)

"Zjistili, že Lord Koeningborg má milenku, lord Essex milence, a hrabě Hilton... dokonce zpíval v mládí VE SBORU!!" Prostě britská předloha. :D A nemůžu si pomoct, ale Polívka je v těch scénách z výroční večeře totální Mr. Bean! Kdyby nebyl film z roku 87, dala bych krk na to, že se u Beana inspiroval.

Podezření (1970) (TV film)

Veřím, že platí spíš "Lidi nejsou zlí, když nemusej" než "Lidi jsou dobrý, jen když musej". Strach ovšem dělá divy... Po prvních pár minutách je vcelku jasné, s jakými charaktery máme tu čest, a jak to celé dopadne, přesto je film napínavý a má dost hutnou atmosféru. Myslím ale, že nebýt toho skvělého obsazení (Hubač to snad musel těm čyřem psát přímo na tělo), nevyšplhal by se nad průměr.

Akta X - Eva (1993) (epizoda)

Tichý malý holčičky, Harriet S. Harris a prostředí blázince - dokonalý recept na hororovou epizodu.

Akta X - Led (1993) (epizoda)

Ta věta “We are not who we are” je k hlubšímu zamyšlení… :) Jinak skvěláepizoda, důstojná pocta kultovnímu hororu.

Akta X - Hnízdo (1993) (epizoda)

Toom. Fuj. Jedna z nejlepších a taky nejodpornějších epizod vůbec…

Byli jednou dva písaři - Tělocvik (1972) (epizoda)

P: “Michelangelo a ten druhej... ten.. ten... no... mám to na jazyku..”  B: “Já vim...no, voni tam byli dva, tak se nemůžeme splést!” Úplně se slyším u státnice z dějin světového umění. :D Jinak asi vůbec nejlepší díl. Vztah Bouvard vs čeledín je hodně zábavný, k tomu nadprůměrné množství nenápadně pronesených, roztomile vtipných hlášek. “Teď se vyměníme a já Vám ukážu ten pocit samoty.” 100%