A pátý jezdec je Strach (1964)

Film velmi příjemný na pohled a velmi nepříjemný na poslech. Prachařové hvízdání přes dětský pláč a zvuky z blázince byly nesnesitelné. Přesto (proto) považuji zvukovou složku filmu za vynikající. Skvělý Macháček! Hrdina je "Člověk, který zbytečně zemře, narozdíl od těch ostatních, kteří zbytečně žijí." // "Člověk je jako to, co myslí. To nemůžete změnit.“

Lítost (1970) (TV film)

"A ty budeš šťastnej!!! Když nám se to nepovedlo..." Chudák mladej. Líto mi bylo ale i otce a té jeho družky. Až na pěvecké vystoupení s dechovkou (které bylo opravdu k popukání) vážný a velmi smutný film. Podobné Bellevue (1969). 85%

Vražda ing. Čerta (1970)

Tragikomedie o tom že "chlapi sú kokoti" a ženy zas povrchní, zoufalé, vdavekchtivé slepice, které leccos překousnou, jen aby nějakého chlapa (klidně samotného ďábla) vmanipulovaly do chomoutu, neboť jak se zpívá hned v úvodní písni: "lepší sněžný muž, nežli žádný muž". Film je poněkud přeplněn symboly, archetypy a metaforami - podobně jako je byt Bohdalové přeplácán nádherným nábytkem a dekoracemi. Z obrovského množství trefných a vtipných hlášek narážejících na genderové rozdíly (a stereotypy) u mě vede "Já umím potěšit pány... Ať se mne ptají, nač chtějí, odpovídám zásadně... Nevim!" 75%

Co je nového, kočičko? (1965)

Vím, Allen a Sellers... Ale bohužel. Prostě ne. Pošahaná, úchylná slátanina bez hlavy a paty. A celkem 4 vtipný hlášky jsou na dobrou komedii málo. Sotva 50%

Černý vlk (1971)

Soudruzi pohraničníci, cirkusácká agentka, šumavská dechovka, trocha té nešťastné lásky a hlavně roztomilá štěňátka. Naprostá bizarnost.

Zabitá neděle (1969)

Pocit nudy a promarněného času film zprostředkoval dokonale. Celé je to velice dobře udělané, spousta chytrých nápadů a vtipných detailů, vizuálně moc pěkné, přesto tak nějak plytké, nudné a vlastně úplně zbytečné - podobně jako hlavní hrdina. (Navíc, nemůžu si pomoct, většina postav mě tak neskutečně iritovala, že se pro mě film stával chvílemi téměř nekoukatelný. Palúchovi jsem chtěla nejmíň 6x nafackovat jen během první půlhodiny, zoufalé Myslíkové mi už ani nebylo líto a ty dvě slunící se "sedmikrásky" byly na zabití.) 70%

Krakatit (1948)

"Co člověka potkává, vychází z něho." 80%

Svědectví mrtvých očí (1971)

Nuda. Až do poloviny filmu se žádné psychologické drama ani krimi nekoná. Když se konečně objeví mrtvola a nějaká zápletka, vývoj je dost předvídatelný, bez nápadu, chybí napětí, postavy jednají naivně, některé věci jsou nedomyšlené (např. ta nacucaná předložka na suché podlaze by snad vyšetřovatele hned trkla (i oběť by si musela všimnout!) a kdo jde nahodit pojistky, aby se pak hrabal v objímce? A další... ) Jedna hvězda za atmosféru a půl druhé za ten otevřený konec. 30%

Nejkrásnější věk (1968)

“Hergot, nechte toho, mluvte radši vo ženskejch!” - “No a smrt není ženská?” // “Existence... Prd!” // “Já se, pánové, dneska naleju jako bejk.” - “Jakto, co, proč, co se stalo?” - “Hovno!” // 70%