Byli jednou dva písaři - Likér (1972) (epizoda)

“Rozdíl je v tom, že oni to pijí jako nápoj, kdežto my to pijeme jako výsledek vědeckého zkoumání.” :)

Agatha Christie's Poirot - Dvacet čtyři černých kosů (1989) (epizoda)

Sice je od začátku jasné, kdo starého Gascoigna zabil, ale umělecké prostředí a výjimečná dávka poirotovských vtípků (králík po lutyšsku, kecy na pohřbu, kriket, ...) řadí tuto epizodu mezi mé nejoblíbenější.

Štafle (1974) (TV film)

Tak tohle mě úplně vytočilo! Obsazení skvělé, ale naprostá pitomost. Přiblblá zápletka se štaflemi by mi nevadila, kdyby pak postavy jednaly aspoň trochu normálně a ne tak trapně, nelogicky a přehnaně (vůbec nejhorší jsou snad ty myšlenkové pochody čekajících hostitelů - chápu, na co naráží a že je to satira, ale stejně...) Humor založený v podstatě výhradně na tom, jak po sobě řvou manželé, je mi neskutečně protivný, a pak ten retard Milouš?! Vždyť vypadal, že už krade tátovi cíga a bude za chvíli mutovat, ale nemůže posunout štafle, nezvládne zatelefonovat a neumí dojít k sousedům??? :D Nehrát v tom Bohdalka s Menšíkem, má to tak 30%.

Total Recall (1990)

Je to kult, ale po těch letech to nějak ztratilo kouzlo nebo co.

O raráši Mlíkovi (1999) (seriál)

Šestý díl: 8 minut totálního hororu, olezlé podzemí, ďáblové, pavouci, na konci to vypadá, že Raráš už to má nadobro za sebou... a vypravěčka: “Spěte klidně, dobrou noc!” :D Nejlepší večerníček. :D

Studie jednoho strachu (1967) (TV film)

To jsme nečekali, že je pan Wagner naprostý psychopat, viďte? :) Výborný film. Skoro jsem u něj začala chytat paranoiu, že se na mě taky co nevidět přijde... a to ani nejsem nikomu nevěrná! :D

Pět hříšníků (1964)

“Probuď se! Probuď se, člověče!” Pro mě to rozhodně nebylo nekoukatelné, hluché nebo nudné. Jednotlivé příběhy mohou vypadat banálně, ale řeší závažná témata, jsou dost povedené výtvarně, a že traumatické vzpomínky na válečnou nebo byrokratickou mašinérii nedoprovází Schubertova serenáda, ale pazvuky a protivná hudba, považuju spíš za plus. Hodně slušné 4*