F. L. Věk - Slovař český (1971) (epizoda)

Nebude nejstarší na celé diecézi... :(( Ale sestromuž a podnosnice libočudná to slušně kompenzují.

Aksál (1969) (TV film)

Aksál aneb Abrhámova škola pro pickup artisty. :D Teď vážně: Třicet minut sledování filmu a pak půl dne přemítání... Nejen o lásce a o partnerských vztazích, ale hlavně o neustálém sváru mezi rozumem a citem, o krizi středního věku, o manipulaci, o tom, že věci nejsou vždy takové, jaké se na první pohled mohou jevit a mnohých dalších závažných otázkách. Neuvěřitelné, co všechno se podařilo nacpat do třiceti minut a ještě navíc v takovém zábavném balení. Docela by mě zajímalo, kolik vztahů tenhle film nahlodal.

Zuzana je zase sama doma (1961) (TV film)

Písničky samozřejmě skvělé, jen ten rámcový příběh se Zuzanou a sousedy se mi zdá místy zbytečně natahovaný.

F. L. Věk - Kněz, nebo kupec! (1971) (epizoda)

Thámovu závěrečnou promluvu by měla brát vážně celá dnešní mladá generace, která věří tomu, že jsme všichni jedineční a skvělí a že stačí jít za svými sny a dělat, co nás baví, a jednou budeme zaručeně všichni bohatí, slavní a šťastní.

F. L. Věk - Divadlo (1970) (epizoda)

Debata o ženských: "A ty je znáš...?" / "No samozřejmě, víš co já o nich přečet? Třeba od Moliéra..." :D

F. L. Věk - Mozartovy dvacetníky (1970) (epizoda)

Pro mě trochu slabší díl - většinu času zabírá opera a zbytek vyplňuje úděsná Lotti. Připadá jí zábavné plést hlavu budoucímu páterovi, tak naplno rozjíždí své opravdu velmi "rafinované" svádění. Fakt, že se Bohdalka s Brzobohatým zhruba v té době brali, těm naprosto pitomým flirtovacím scénám ještě přidává na bizarnosti.

Muž, který stoupl v ceně (1967)

"Já tomu za ty léta, co tady zametám, dobře rozumím!" // "Jsem teď novým ředitelem galerie, můj předchůdce se nepohodl s vrátným..."