Pod sluncem (1998)

"Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas." Až na ten pomalejší rozjezd, kdy 3/4 filmu jste jen v očekávání, jestli něco teda nakonec přijde nebo ne (a že PŘIJDE! :)), výborný filmek. Pro mě rozhodně jeden z těch lepších severských.

Prázdniny (2006)

Jako oddychovka dobrý :)

Shake Hands with the Devil (2007)

První polovina filmu sice slabší, ale postupem času... Síla!!! Nemůžu jinak než za 5 ;)

Poslední motýl (1990)

"Krásný" film!!! Divadelní kousky byly famózní!!! Karel Kachyňa je skvělý. Vynikající výkon všech herců, v čele samozřejmě s hlavní postavou mima. O tomhle filmu podle mě ví jen málokdo a z široké české veřejnosti prakticky nikdo, to mě mrzí.

Paříž (2008)

"Krásný" film... Místy mi to připomínalo Lásku nebeskou po francouzsku (trošku drsnější). Nejsilnější scény: "Ke mně nebo k tobě?"; Juliette Binoche s Albertem Dupontelem sami v bytě; závěrečná scéna v autě + HUDBA!!!

Nic než pravda (2008)

Drsný film s originálním koncem, ale celý úspěch a dojem pro mě stojí a padá s nezvykle inteligentními a dospělácky uvědomělými dětičkami... Skvělý proslov (obsahově, myšlenkově) Alana Aldy u nejvyššího soudu.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Tak takhle mě dlouho žádný film nedostal. Tento zacvičil s mými emocemi jako žádný jiný... Vynikající film, který musí dojmout snad každého, a pokud si ho člověk pustí v období Vánoc, není co řešit. 100 %.

(K)lamač srdcí (2010)

"Nevím, co budu dělat, když tě každý den neuvidím."