Moon (2009)

Příjemné překvapení, nečekal jsem tak dobrý film. Dokonce jsem se divil, když se najednou objevily titulky signalizující konec... zdálo se mi to krátké, čekal jsem nějaké hlubší rozuzlení ještě. Ale i tak skvělý těžko žánrově zařaditelný a srovnatelný film. Best scéna - hovor s dcerou - to byla vážně silná káva.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Skvost! "Chcete-li rozesmát boha, řekněte mu svoje plány." "Přísahal jsem, že tě nikdy nebudu hledat. Ale nešlo to." "Jsme i to, co jsme ztratili."

Skafandr a motýl (2007)

"Nemám slov, abych vyjádřil smutek který mě zaplavil. Já, jejich otec, už nemám právo je pohladit po vlasech... Přesto mě naplňuje radostí, že je vidím žít, hýbat se, smát se. Tomu říkám krásný den."

Legenda o "1900" (1998)

"Nikdy nejste u konce, dokud máte dobrý příběh a někoho, komu byste ho řekli." ...Problém je, že by nikdo neuvěřil ani jedinému slovu mého příběhu.

Pan Nikdo (2009)

Zmatek na zmatek, zlatej Butterfly Effect. Jinak ale musím ocenit super kameru a vizuální pojetí.

Malé ženy (1994)

Vím, že jsem tento film kdysi viděl a že se mi líbil, tak jsem si ho po pár letech pustil znovu a... No, první polovina filmu docela nudná, ale v druhé polovině film graduje a závěrečná scéna je kouzelná a příběh dostane jasný obrys. Navíc Christian Bale, který je prostě úžasný.