Ztraceni ve vesmíru (1998)

Určitě ne tak špatné na to, že se jedná o sci-fi pojaté pro rodinu. Nápad i zápletka neurazí, obsazení herců je příjemné, tedy až na LeBlanca, kterého nemusím (můj boj). Největší tahoun filmu je vizuální část, efekty i dnes mají grády, stejně jako ztvárnění samotných vesmírných lodí. Naopak nejvíc děj slábne ztroskotáním na planětě, od té doby se film pomalu utápí v beznaději, alespoň než se objeví Spidey-Oldman, ale ani pak to není o moc lepší, snad až na úplný závěr. Jako víkendové odreagování nadprůměr s výbornými Apollo 440 nakonec

Mezi námi zvířaty (2006)

Nechápu, co všechno mi ještě před pěti lety přišlo pěkný, i když vemenový býk mě sral už tehdy. Děj je napsaný pro mateřinky a nevyvážená animace mu moc nepřidává. Ale jsou tu i chvíle, kdy se musíte smát chtě, nechtě: vyžraná rapec krysa alá Shaggy, opakovaná anestézie pro farmáře nebo gangsta zvířata.

Tecuo II: Body Hammer (1992)

Tohle můžou natočit snad jen Japonci. Přiznám se, že nemám šajna co jsem to vlastně viděl, ale bylo to úchylný, hnusný, přitom jsem u toho vydržel až do konce a nakonec se mi to i líbilo. Jelikož neznám numero uno, říkám stylové.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Z mého pohledu sřáží film jen dvě věci, a to šílený český název a přílišná romantika v některých pasážích. Jinak výborná akční podívaná, ve které mi duo Cruise\Diaz sedí mnohem více než třeba Jolie\Pitt, o celkovém zážitku ani nemluvě. V některých sekvencích jsem se nevyhnul zavzpomínání na Gibsonova Ptáka na drátě.

Kevin ze severu (2001)

Naprosto neškodná kravinka, která potěší obsazením a prostředím. Jen je škoda, že Leslie nemá prostor pro svoje kousky. Ulrich není špatný, ale jako komediální typ není moc zábavný. Naštěstí útulkový tahouni jsou originální, anglický závodní dost blbý a scéna s odrážející se kulkou letmo navozuje zlaté časy Nielsena.

Nukleární katastrofa (2007) (TV film)

Pane jo. Pravděpodobně i Chernobyl byl bezpečnější, ale obsluha byla asi stejná :-)

Resident Evil: Afterlife (2010)

Viděl jsem RE:Afterlife a kdysi jsem hrál RE 5 a pochopil, že se Anderson mezi filmařením sjíždí na gamesách a jelikož hodil svou prdel opět na režijní stoličku je to sakra znát. Afterlife jede v kolejích postavených jeho předchůdci a obsahově se přibližuje až nebezpečně blízsko právě herní pětce. To by samo o sobě nevadilo, ale herní a filmová série nejdou ruku v ruce, a některé herní vzory působí ve filmu přeplácaně, ale jsou horší věci. Takže Anderson hodil do pole svou milou Millu, opět vsadil děj do města se závěrem na moři, přidal další herní postavy a bohužel vše uspůsobil 3D. PRŮSER !!! U mě všechno funguje jen ne ten 3D styl, který je evidentně předimenzovaný a dalo mi hodně zabrat to akceptovat, stejně jako hraní Wentwortha, který změní výraz snad jen při ranní stolici. Naopak Milla je klasika a mincová puška stylová. Jsem asi úchyl nebo ichtyl, ale docela se mi to líbilo, ale příště prosím bez Slow-mo a radši bez 3D.POZN: Herní RE5 se odehrává v Africe a Chris je hlavní postavou. Ničení Veskera se postupně odehrává v rujnách, na lodi a v letadle (podobně jako ve filmu), zabit je ale v sopce. P.S. Money_too má recht, nehráli jste, nedoceníte.

Resident Evil: Zánik (2007)

Výpravnější, bohatší obsahem i obsazením. Bohužel jsem doteď nepřišel trojce na chuť. Ano, děj nepostrádá nápad a akce tu je dost, jenže mě připadá jakoby se trojka chtěla trochu distancovat od kořenů a přejít do jiné kategorie. Akční scény a Mílla ano, zbytek ne.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Na to, že Anderson už nemá hlavní dozor obstojná jízda. Film bez prodlevy navazuje a jelikož se zase čerpá z předlohy, je na co se koukat. Stejně jako minule se děj odehrává takřka jeden den, což dodává na tempu, i vizuálu. Kladně vidím zapojení postavy Jill, vybití S.T.A.R.S jednotky a přesunutí děje do města. Větší průser je ztvárnění projektu Nemesis, jeho potenciál je ubytý na úroveň "slyším, vidím, střílím" a to trochu zamrzí, ale souboj s Alice stojí za to.

Resident Evil (2002)

Nejsem zarytým fanouškem herní předlohy, tím myslím, že nepočítám dny dalšího dílu a neoprašuji plakáty, ale minimálně dvakrát jsem sním něco měl (třetí a pátý díl). Zato jsem ale velkým fanouškem Andersona a myslím si, že si vzal z děje to nejlepší. Děj má rychlý počátek, plný otázek a celkové pojetí T-viru, Umbrelly a postav mi sedělo. Zombí i následní mutanti jsou povedení a obsazení z říše snů (Jovovich\Rodriguez) bych viděl někdy rád znovu a ta virtuální mrňavá kurva měla grády. Velice vydařený počátek série.