Halloweenská noc (2006)

Dne 21.10.11, kdy to tu smolím, má HN krásných 44%. Narovinu se připravte na dvě věci, první je možná záměna se stejnojmenou povídkovou peckou a druhá, film je made by Asylum. I já čekal další nenucenou parokomedii se vším, co k tomu patří. Smůla. Studiu se povedlo natočit horror, za který se nemusí stydět a který v hlavních aspektech funguje. Očividné inspirační ošlehnutí Mayerse s Vorheesem jsem akceptoval díky zdařilému ksichtu maniaka. Děj poskládaný především pro vraždy je hodně jetý, ale třeba Halloweenské párty překvapení se mi líbilo. Herci jsou kupodivu koukatelní, přeci jenom tady moc talentu nepotřebujete a autoři jsou věrní žánru, ani tady nechybí šukací scéna. No, spíš asi lízací. Průměr zaslouží masky, vraždy, naopak hudba mi přišla nezajímavá a stopařský závěr je k smíchu. Zajímavost: Asylum zase propašovali svoje jméno do děje. Článek na internetu "Man escape ASYLUM".

Kick-Ass (2010)

Strašně dlouho jsem se tomu vyhýbal a ve skrytu duše mě napadalo, že se při sledování asi drtivá většina sjíždí nějakym fetem. Vůbec jsem se neplet, ten fet se jmenuje Kick-Ass, Vaughn je narkobaronem našeho století a já se stal vysmahlým závislákem. Teď už nemá cenu tu cokoli psát, jak jsem už někde tvrdil, kvalita se prodá sama i bez keců. I za 5* je málo.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Při sledování znova a znova, což teď není problém, jsem si už naprosto jistý, že tepna seriálu byl Sasha Mitchell. Postava Codyho se stala nenahraditelnou a doteď nechápu proč Mitchell začal suplovat Van Damma a pohřbil tím svůj um.

Čest (2006) odpad!

Tak právě ona zmíněná Čest tenhle snímek naprosto minula a nejenom ten. Ta tupá drzost názvu a prakticky i tvůrců patří na dno a ne na 40%, bože za co??? Příběh jediný je takový jaký čekat, aspoň já víc nečekal, o to víc spoléháte na akci, ale boje spočítám na prstech vysloužilého frézeře, mimo to jsou amatérsky natočené a trapné, tudíž musíte trpět debily s debilními hemzy a čekat na onen slibovaný souboj. Zhruba od 54 minuty přejeto fast forward, protože mi bylo líto utrpně stráveného času. Každý, kdo dá víc než průměr, by měl zkusit OngBak, Utržený ze řetězu, Neporazitelný 2 a pak hodnotit tuhle zatuchlinu.

Bestie z hlubin (1990)

Film, který je tak výborně natocěný, že vlastně nevíte, jestli ty chudáky zabijí žralok nebo nasraná želva. Záběr na "velkého" bílého a pak šplouchání v brusinkovém džusu, tak to asi vypadat nemá. A Vinetů se zbytkem rychlých šípů tu je taky asi omylem.

Tři mušketýři (2011)

Brzy se tu rozlítí tvrdý boj mezi pro a proti na Andersonovu hlavu, což tu bývá běžné a mám zlé tušení, že kladných ohlasů bude znatelně méně. Časté "odpadní" námitky budou mířit k předloze, jak si vůbec mohl dovolit zhanebnit takovou klasiku a že je to celé debilní a že je tam zase "Míla" apod. Ve filmové historii je nepočítaně adaptací, cover verzí a parodií, které dělají značce Tři mušketýři takou ostudu, že by si Dumas raději usek ruku. Anderson má prostě svůj styl, ve kterém si z předloh vezme jen to, co potřebuje (výborné RE, ostudné AvP) a ne vždy mu to vyjde. U mě mu to opět vyšlo a já si připomněl, proč se na jeho filmy vždy těším. Děj pojatý opravdu po svém, včetně nejakčnějších scén v dané adaptaci a Milady? Ta by byla na samostatný článek, Milla má akční sexapeel zarytý ze série Residentů a i tady ho umí prodat se vším všudy. Nechávám si ještě malý prostor pro 3d verzi, proto moje hodnocení berte +/- hvězdu, zatím spokojenost.

Příšera z šatníku (1986)

Výborný temný horror, s místy komediálními prvky, podpořený skvělými vizuálními efekty, který je dotažený do hysterie díky osobitému ztvárnění, přičemž nejvíc září ve své roli Paul Walker. COŽE!? Dělám si prdel! Film je úplně všechno, jenom ne to, co jsem už v ironii napsal výš. A PW ve své roli mladého MacGyver je stejně komický jako profesor s hudebním hluchem nebo nestvůra ze skříně. Bohu(dík)žel to má tak svébytné kouzlo, že míň dát nemůžu.

Orka zabiják (1977)

Orcu mám osobně zařazenou hned pod Čelistmi a na rozdíl od většiny si nemyslím, že by je kopírovala, spíš bych mluvil o inspiraci. Posuďte sami, Jaws nejsou přehnané a sází hlavně na přirozenou žravost žraloka a v roli mstitelů jsou rybáři. Naopak Orca líčí kytovce jako oběť a následného vykonavatele pomsty. I zbytek se naprosto rozchází se Spielbergovým majstrštykem. Když pominu, že řada faktů o kosatkách, na kterých děj staví, je tak trochu kravina, nemůžu si vlastně na nic stěžovat. Ztvárnění kosatčího stáda, stejně jeho rozbití zabitím matky s mládětem, vám autor servíruje pomalu jako popravu vlastní rodiny a málem zapomenete, že se jedná o zvířata. A zbytek až do závěrečných titulků je v režii kruté pomsty právě Orcy a kdo by čekal, že po "vzoru" Čelistí se celá rybářská osada vrhne na lov, má smůlu. Postavy jsou totiž absolutní sraby nebo mají dost velké IQ na to, aby se kvůli jednomu blbci nechali zabít. Děj má celou stopáž dobrou atmosféru, svižné tempo, herci odvedli svou práci na jedničku. A filmů, kde můžu fandit nasranému kytovci, moc není.

Organizm (2008) (TV film)

Když Vám řeknu, že v nějakym zašpuntovanym formaldehydu je nějaký hnus a že "to" určitě "nemáte" otevírat, co uděláte? Přesně tak, uděláte pravej opak a dostanete zápletku Organizmu. Hlavní plusy: námět měl potenciál, scéna s hysterickou matkou, atmosféra základny. Hlavní mínusy: slabší efekty, děj po základně naprosto mimo. S minimálním očekáváním slabší průměr.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Překvapivě vtipné a v těch správných momentech i docela děsivé. Pokud u začátku budete mít pocit, že to bude další trapná kravina, vydržte. Úvod totiž moc neoslní, tedy nato, co se děje potom. Mám rád nenásilné komedie, kde prim hraje lidská debilita a horrory plné náhod, o které tu není nouze. Když přistoupíte na tyto pravidla, dostanete hordu vidláckého ostrovtipu a pěknou porci mrtvol po celou stopáž (což je divný, když vrah se projeví až v druhé půli). Jediná výtka putuje na adresu dabingu, a to k výběru hlasu pro některé postavy.