Rozsudek smrti (2007)

Film přesně podle mého gusta. Skvělý mix žánrů, kterému pumpuje adrenalin pomsta a výborný hlavní představitel K. Bacon. Děj nemá hluchých míst, akční sekvence mají co nabídnout a dramatické části chytnou u srdce. Nebýt toho, že policie je tu "opět" do počtu a téma selhání systému je už dost jeté, neměl bych co vytknout.

Azyl (2008)

Sterilní, bez nápadu, bez atmosféry a po pár minutách značně předvídatelné. Jelikož i pohled na můj bankovní účet mě děsí víc, nemůžu přehlédnout naprosté vyrabování Noční můry nebo Boogeymana. Kdybych to vzdal po půl hodině, kde bylo alespoň pár hlášek a náznak děje, bylo by to lepší.

Cesta do Ameriky (1988)

Zlatá éra Eddiho. Dnes jsem po letech uviděl znovu a znovu mě to dostalo. Nejenom že Murphy vystřihl jednu ze svých bestovek, ale i děj jdoucí mimo hlavní příběh pobaví, u mě vedli holiči. Ve srovnání s dnešními "černými" komediemi nebe a dudy.

Smrtící zatykač (1990)

Trošku nestandartní Van Damme. Film má solidní děj, Jean si netrhá rozkrok tak často a dokonce dostane i pěkně na tlamu, což jsem osobně ocenil, stejně jako pár úderných hlášek ("Já nedržim a neplatim"). Největším překvapením byla postava šéfa bachařů a magor v podání P. Kilpatrick, kdyby dostal alespoň jeden z nich ještě víc prostoru, bylo by to lepší.

Odvaha (2007)

Pravděpodobný pokus o reinkarnaci HK akčních komedií, kde železnou pěstí vládli J. Chan a S. Hung vyšel naprázdno, stejně jako snaha o nonstop vybíječku stylu ONG BAK. Neříkám, že snaha nebyla, na žánrové poměry se příběh jevil solidně. Problém je, že scénář psal vietnamec o polední pauze na tržnici, a tak má film jeden kiks za druhým ( tupě svázaný tlouštík nebo přežití výstřelů ze dvou metrů doprovázené volným pádem ze sedmého patra, ukončené výbuchem granátu ). Jasně, tohle je nepodstatné, pokud film jede stylem "kopni, zlom a zabij". Jenže to se tu nekoná, ty tři bojové sekvence, ze kterých lepší je jenom ta poslední se absolutně nerovnají standardu, který pro mě nastolili Jet Li, Tonny Jaa, Scott Adkins nebo dívčina Jeeja Yanin. Hlavní hrdina s čírem od Sonica dělá co může, bohužel nenabízí to, co výše zmínění, čehož si všimnete zejména u konce, kdy ve svých kreacích nepůsobí moc "silný v kramflecích".

Brána do pekel (2009) odpad!

Zase mě ukecala řada komentářů typu: "Je to akční řezba, povedené či není to vůbec zlé". Pravda je, že zlé to není, protože je to mnohem horší. Pár, opravdu záporných vjemů: žánrový madlajs je tak šílený, že naprosto stírá rozdíl mezi akcí, horrorem, komedií, komiksem a kdo ví čeho dál. Záhadou zůstávájí herci, někteří rezignovali na roli úplně ( představilet nájemného vraha ), což je pak snesitelnější, ale drtivá většina to myslí vážně. Největší zlo je produkce, komplet všechno špatně. Po pravdě byly momenty, kdy jsem se bavil, bohužel to bylo u dialogů a ne filmu samotného, debatu: "Co je v tom kufru? -Kniha. -Jaká kniha? -Stará kniha. -Jak stará kniha?", asi nikdy nezapomenu.

Smrtící včely (2008) (TV film) odpad!

Další z filmů, kde včera bylo již pozdě. Německá blbost použita při tomhle je naprosto stejná jako u žraloků, mravenců a bůh ví čeho. Byl jsem připraven to akceptovat a s velkým sebezapřením se to zdálo koukatelné. Ale jen do doby, než před jednou z "vraždících" scén začala hrát titulka z Desperada, resp. přímo Antonio Banderas - Cancion del Mariachi. To byl vtip? Ne nebyl, němci k blbosti přidali drzost a další zlodějny jen kvetly. Tohle bylo moc, na Rodrigueze mi šahat nebudou!

Top Gear USA (2010) (pořad)

A caramba! Co je to za konspiraci? Amerikáni, kteří se bojí anglickému triu půjčit auto a nejraději by je ani nepustili na území, mají svůj TG? No budiž, ale po prvním díle mě málem vezli. Používání stejného způsobu ztvárnění ( jako záběry, nápady, apod ) to bych ještě vzal. Ale že pánové místy vypadají, jakoby do teď jezdili maximálně ve Fabii ( nic proti ní ), to už trochu ubíjelo. Souboj VIPER vs COBRA se mi líbil, jsem velký fanoušek amerik a armádní techniky, takže tady plus. Host-mínus, nevím na co tam byl. Ovšem souboj Lamb byl hukot, tady se plenilo od kolegů jako svině. Naprosto nic neříkající prezentace toho nejlepšího, co "býk" nabízí a výběr favorita byl k smíchu. Testovat maximálku na rovině jeden po druhém? NUDA. Koukat na hroutícího se moderátora po rychlosti cca 280 km/h? Ano, NUDA, po jízdě v Zondě nebo Veyronu bude třeba resuscitace. Strašná bída. P. S. Jelikož mě nebaví čekat, nahlédl jsem do budoucích epizod a časem se koná zlepšení, budou lepší hosté př. M. Rodriguez a Tony Hawk, budou lepší testy př. souboj US ojetin nebo bitva letadla s autem ( jasně, remake Britů ) a zvyknete si i na moderátory. Víc jak na trojku se však nerozjede.

Král temné síly (2003)

Konečně po letech distributoři prohlédli a film se vydává v doslovném překladu "Král mravenců", to tak na okraj a teď to hlavní. Milé překvapení. Vůbec nechápu tu deevoluci Asylum produkce, protože tohle je povedený thriller, s hrajícími herci, koukatelným dějem s pár opravdu promyšlenými scénami. Při faktu, že prim hraje zhruba 8 herců, musím pochválit výběr. Všichni herci fungují, Baldwin má pár suchých hlášek ( dialog s hlavní postavou v autě mě dostal, "víš jak to myslím" ) a výkon představitele Seana se dá hodnotit nadprůměrem. Děj je jakoby rozpůlený, v jedné půli, ta se mě mimochodem líbila víc, jde snímek hlavně dramatickopsychlogickou cestou. Trýznění Seana je zpracované skvěle, a určitě jde o nejlepší momenty, tady se sluší pochválit režii. Zbytek filmu je pak čistě klasická popravčí akce ve jménu pomsty, neříkám že špatná, ale doufal jsem v něco víc. Tím jsem u negativ. Není tu nic, co by mi výrazně lezlo na nervy, spíš mě mrzeli některé momenty. Nevím kolik ran golfovou holí vydrží lidská hlava, ale myslím že moc ne, taky absence jakékoli logiky v postavě oběti účetního byla do očí bijící. Závěr? Kde že ten loňský Asylum je dnes.

Zlatokopka (2009) (TV film)

V televizní rovině celkem povedený thriller, který sice nepřínáší nic moc převratného dějem, přeci jenom téma už je dost objeté, ale hodně dotahuje hlavní zápornou hrdinkou. V režii hesla "Když něco chci, dostanu to, stůj co stůj" odklízí jednu překážku za druhou, aby dosáhla svého. Mínus filmů není pojetí námětu, ale na můj vkus zbytečně natáhlý děj, 240 minut je moc.