Teror (2011)

Mám pocit, že tentokrát už tu asi neokecám, jak výborný je to film, protože není. Nick buď bezmezně věří svému agentu nebo je mu naprosto šumák, v jakým vyhoněným filmu bude svoje psí oči ukazovat. Největší průser je, že letmým pohledem film slibuje něco, k čemu se neblíži ani na světelnou délku. Dost se zmiňuje, že Trespass po roce zkopčil nějaký Toreádorský veledílo, to je sice samo o sobě dost smutný, ale nedalo to nikomu právo se mnou takhle vyběhnout. První zklamání režije, nejsem sice žadný Schumacherův hltač, ale byly doby kdy jeho filmy vynikaly - Budka, Batman, 23, Bad Company, bohužel todle točil asi kolega Alzheimer, jiné vysvětlení nemám. Zklamání numeru dvě, Nicoleta "Bush" Kidman, bože jak já ji nemám rád, 80 minut modlení, aby to koupila a stejně to dofluše až do konce. No a úplně na krumpáč je pak spracování. Za celej film jsem neslyšel snad ani notu, která by trochu pomohla tomu obrnkanýmu ději a navodila nějakou atmosféru a kdyby tvůrci použili Handjob kameru mohla být zkáza dokonána úplně. Ve výsledku si z filmu pamatuju akorát solidní snahu Cage, která přeslazeným závěrem vzala za své a Giganteho, jemuž záporáci sedí.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Možná si to plný počet zaslouží, možná taky ne. Pravda je ovšem taková, že díky hitech filmařině za posledních dejmetomu 15 let, si my diváci přestáváme vážit filmů jako takových. John Carter je další v řadě "normálních" fantasy filmů, ze kterých si dneska nikdo na zadek nesedne. A proč? No protože tam 99% filmu není akce a ani neskonale originální děj, který by si otupělý nebo spíš tupý divák neuměl ani představit. U každého dalšího kousku se automaticky srovnává hned s Avatarem, Star Wars nebo sérií LOTR, ale málokdo si uvědomuje, že to jsou doslova elitní filmy, a že ty ostatní méně ambiciózní už vlastně nemají s čím novým vylézt na trh. Jsou snad proto špatné? Mě osobně se JC hodně líbil a to třeba víc než Prince of Persia nebo nový Conan, myslím si že i starý příběh v moderním zpracování má co nabídnout a právě ten byl přesně takový, jaký jsem čekal a ne zrovna epická výprava k němu seděla. Víte, já u těhle filmů hledám odpočinek a určitou dávku naivity s dětinskostí, ne galaktickou kroniku. Vizuální kvalita je takřka devizou studia, tady není co řešit, stejně tak obsazení, kde jsem měl zprvu problém snad jen se samotným Carterem. A vy všichni, kteří jste natolik na výši, že tohle potopíte se zamyslete, na co budete koukat za pár let a kam svým ohrnutým rypákem tlačíte budoucí filmaře.

Playback (2012)

Jeden ze zdejších komentářů praví, že to není špatné a že jsme možná jen nároční. Opravdu jsem tak náročný, když mě nebere děj křížící CUT (2000) a Chuckyho s Kruhem, nulová atmosféra, vraždy bez nápadu a od pohledu nesympatičtí herci? To chci vážně toho tolik? Já myslím, že chyba nebude u diváka

Kurýr z podsvětí (2012)

Doporučuji každému, kdo si myslí že Kurýr se Stathamem a jemu podobné velkofilmy stojí za starou belu. Když už konečně začalo zase svítat na lepší časy a já si mohl vybírat film, aniž bych musel studovat jaký kůň ho natočil nebo který osel ho napsal, tudíž jenom podle obsazení, přijde tahle srajda z pekel a moje iluze pošle do díry. J D Morgan a Rourke nechť dostanou zlaté lejno a ne malinu, protože tragický výkon jednoho předčí už jenom dementní postava toho druhého a jestli si takhle někde na dálném východě představují akční kriminálku, tak Aláh nás ochraňuj. 100 minut nudy, jízd autem, keců nevedoucích absolutně nikam a pohledů smrtících asi jako mozol.

Noční děsy (1983)

V oblasti hororových povídek slabota na entou. Po dvou dnech si už ani pomalu nevybavím o čem že to bylo. Hlavní problém bude patrně ve zpracování, jsou tu dobré náměty, skvělí herci a přeci to nefunguje. První je málo děsivá, kněz je hodně slabý odvar oproti Spielbergově Duelu a z krysy jsem měl spíš záchvaty smíchu než strachu. Opravdu jenom povídka aka TRON se opravdu vydařila.

Road Train (2010)

Taková variace na Upíra z Feratu, akorát že živit kamion není žádná legrace :D

Dokonalá skrýš (2012)

Jako skalní fanoušek Lundy jsem tomu trochu přidal, no dobře trochu víc sem tomu přidal, ale řekněte sami, není to na lepší hodnocení? Delfín hraje zase v americkým filmu, s americkýma hercema a to doufám, za americkou měnu, i když při pohledu na jméno rejžiséra se možná platilo i v pesetách. Jako tak, scénář je na prd, hlavní dvojice mohla klidně paniku zapnout na větší level a hispánskej mamlas je blbej, jak víko od kanálu. Na druhou stranu u Dolphovi postavy byla snaha o překvapení, nevyšla sice, ale cenním ji. Napětí, ač hodně plíživě u zěmě, bylo a čím se film chýlil ke konci, bral na obrátkách i děj.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Dneska je fakt těžký sehnat dobrou práci, ne každý máme takovou kliku, že nám CIA foukne správu "domu" a naše jedinná starost je, se nezastřelit služební pistolí. Je to fajn job, máte čas na sebe i na přítelkyni, ovšem nesmíte mít smůlu, aby se ve vašem městě přihlásil největší šmelinář na Zemi, má totiž spoustu kamarádů, kteří nemají do čeho střelit. To máte rázem nejen po chuti, ale i po kariéře a defacto i po životě, ono povýšení z domovníka na eskortní chůvu není pravý ořechový:) Denzel byl za poslední leta mnohým, Mužem v ohni, Spojencem, parkrát měl Dejavu, občas byl Nezastavitelný a když netahal Knihu přežití, byl to opravdový Americký gangster. A všude hrál prim především on, tady tomu tak úplně není. Měl jsem pocit, že byl trochu odstavený na vedlejší kolej a hlavní lajnu tedy drží Reynolds, nic proti němu, ale měl jsem dost problém na to přistoupit, protože jsem zase čekal černou krasojízdu, ale časem jsem si zvykl. Ryan teda táhne hlavní děj, a nutno říct že docela obstojně, potom co přestane dělat primárně psí oči na kameru, aby female publikum chytlo pár miokardů a chopí se zbraně a selského rozumu s ním nemám absolutně problém. Zmínil jsem, že Denzel jede na vedlejší, chvílemi to vypadalo že ho odstaví dokonce do depa, popravdě těch pár chvatů, kulek a mouder co má na svědomí mu Tobina Frosta určitě nezařadí mezi nejlepší postavy. Zbytek tak nějak podává standart a potěšující účast Roberta "T2" Patricka byla spíš symbolická. Děj má dobrý spád, nenudil jsem se a to je hlavní, asi to není hit roku, ale nadprůměrná podívaná určitě.

Zelený sršeň (2011)

Někdy se stane, ovšem zcela vyjímečně, že část svého života obětuji něčemu, co od začátku smrdí a vůbec se mi do toho nechce. A taky se stává, že moje obavy jsou zbytečné, stejně jako tady. Film mi bohužel trochu utekl, prvních cca 15 minut jsem nestihl. Samo o sobě je to ale jedno, protože děj zrovna není náročný na funkci mozku a jak se ukázalo, o nic jsem nepřišel, a proto jen zkráceně. Mínusy: scénář, který až moc doterně leze do Růžového pantera a kolísavá zábava. Plusy: téměř všechno ostatní a pro mě milé překvápko.

Kronika (2012)

Jednou jsem psal, že každý, kdo použije proti divákům ruční kameru má automaticky zato, že jeho film bude trhák. Když jsem kouknul na zdejší reakce a hodnocení doufal jsem, že Chronicle překvapí. Překvapení se sice koná, ale ne v kladném smyslu. Zhruba po 15ti minutách, co jsem viděl utlačovanýho mimoně, nesnesitelnýho vejtahu a filosofujícího brouka pytlíka, mi začalo svítat, že tohle asi nebude film pro mě, protože krom vydařených vtipných scén, kdy se ústřední trojice snaží vymačkat z nově nabitých schopností maximum, jsem se strašně nudil. Autor, určitě skalní fanoušek komiksů a superhrdinů všeho druhu, strčil do hry tolik umů, že by si kdejaký X sednul na svou vylítanou řiť, a jak koukám nejen on. Tentokrát, co nezachánily kudrlinky okolo, nedohnal ani děj, a proč? Protože těžko určit, který z těch letounů je větší idiot, jestli ten co potřebuje super sílu, aby se postavil vlastnímu otci nebo Obama jr, který nechápe základy fyziky. A samozřejmě nechybí poetický závěr.