Underworld: Probuzení (2012)

Páni jak to tý Trinity i po letech sedne, pořád si dává ty slowmotiony jako dřív a pořád skáče letmo šipkou. Počkat, kde je Neon a co ty přežraný knírači? Ne to mi nehráblo, ale probudit mě po 12ti letech u tohohle, myslím si že je to Matrix Rebůhvíco. Avakening je přesně takový, v jaký jsem doufal. Minimální náročnost na myšlení (je to 4. pokračování, kdo doufá v poezii, nechť si dá studenou sprchu), Kate v tom bordel kvádru vypadá pořád na vojetí a akční scény jsou v dobrém tempu. Jen doufám, že se probuzení neprotáhne až do Stmívání.

Nebezpečná kořist (2011)

Francouzský akční průměr, což je pro tamní tvůrce spíš poklona než kritika. Země vypelichanýho kohouta má hodně dlouhou tradici v tomto žánru a skoro všechno co přivedou na svět, je minimálně koukatelný. Nevidět už podobných hafec, určitě bych byl vstřícnější. Záporně kladný hrdina, kladně záporný úchyl a napětí jak z baterky už ale dneska nestačí na dva infarkty a vysypaný bramburky. Sice nemám co vytknout, ale nemám ani co leštit.

Šťastné hvězdy v akci (1986)

Je to jednoduchý, stejně rychle jako se vypařila stopa po Chanovi, šel i do kopru tenhle film. Za pomalého vytracení zdařilých akcí z předchůdců, se přikradl rádoby humor, který sám o sobě nefunguje. Východní smysl pro zábavu, bez všech těch "martial art" scén, pro mě dost nestravitelný a nezachrání to, ani skvělé obsazení. 2 * jsou až dost.

Ambulance (1990)

Budu odvážný a nazvu to klasikou, budu ještě odvážnější a označím to za nejlepší film Robertse, ve kterém nestřílí a nikoho nemlátí. Ambulance skoro i po čtvrt století pořád funguje, takže houkačky houkají, světlomety svítí a lidi se ztrácejí. Filmu nejvíc dává, ale i bere právě Roberts. V atmosférických pasážích dobře klame jako oběť, ale v mezidobí jsem se prostě nemohl ubránit pocizu, že koukám na sjetého bráchu Jacka Sparowa. Radost po letech vidět.

Černá maska (1996)

Chvílemi to vypadalo, že Univerzální voják znásilnil Batmana a jejich vejškrabek utekl na plátno. Není scény, záběru, někdy i dialogu, který by jste neznali z každé tuctovky. Co ovšem není tuctovka, je Jet, který mlátí a láme co se dá i nedá, jenom aby to nějak vypadalo a drželo pohromadě.

Nebojte se tmy (2010)

Tmy se nebojte, tady Vás zabije samotný děj s hlavní hrdinkou v čele. Nápady, které řada tvůrců realizuje v rámci hororů, jsou čím dál víc bizarní. Máte doma haranta, který otravuje každý večer s pohádkou a Bajaja ho nebaví? Pusťte mu tohle, on se posere a vy v klidu usnete. Celé je to totiž tak klišovité, že mám pocit, jako by se točilo podle "Příručky pro debily". Rozvedené manželství, vztah otec-dítě na nic, nenáviděná macecha a banda "Milášků", co supluje zoubkovou vílu. I jinak výborné herce tu zastiní (opět podle stereotypu) malej hajzlik, kterého máte od první minuty chuť hodit do díry sami. Slušný závěr je nedostatečná cena za jinak nevyužitý potenciál.

Válka Bohů (2011)

Byl by někdo tak nesmírně laskavý a řekl Amíkům, že se na tu mytologii mají vys***! To bylo keců, že Immortals budou jako 3Kila nebo dokonce lepší, leda houby z Černobylu. 300 BuT totiž měla "Eso" a to Snydera, který vystihl téma a uměl ho prodat. Kdežto dežo z Indie má akorát plnou tržnici rádoby efektů, při jejichž prezentaci je stejně otravný jako ti stánkaři. Pro většinu diváků to může být zajímavé spracováním, které nepatří zrovna do mainstreamu, ale já se přidám radši k menšině ( a tím nemyslím, že si půjdu zítra stoupnout na sociálku). Je to dlouhé jak ho*no po zácpě, má to i podobný spád a nakonec z toho mám i takový pocit, až na bezchybného Rourka a zvládnutý vizuál mi to absolutně nic nedalo.

Uprchlíci (1998)

Děkuji všem zdejším komentářům. Předem jsem byl varován, ale takový nátěr jsem nečekal. Zapomeňte na akční cosi, tohle je parodie jak svině, Con Air a Přepadení tomu dýchá na záda tak silně, že jsem chvílemi čekal, kdy se objeví "Kurva Steven Seagal" a začne úřadovat. Většiny herců je taková škoda, že si říkám jestli to nedělali grátis pro charitu. Tady se kradlo ve velkém, ale nezastírá se to originalitou a to se mi líbilo.

Supové silnic (1989)

Film natolik věrný svým letům a žánru, že nevím co napsat proti. Jelikož tu není moc co hrát, všichni podávají Oscarové výkony, děj má všechny neduhy co má mít a celé je to prostě "made in 90s". Pokud to nepamatujete v premiéře a nejste fandové doby, kašlete na to.