Coco (2017)

Normálně bych řekl, že to je další z řady animáků, ale když se řemesla ujme Pixar, nemůže být "další z řady" špatnou volbou. Hudba funguje, scénář taky, paralela dvou světů (a předchod mezi nimi) se mi tu líbí, je tu spoustu nápadů, více či méně vtipnejch scén, dramatická zápletka. Technicky jde o takřka perfektní kousek, kterej si zaslouží další a další shlédnutí.

První člověk (2018)

Jmono Damien Chazelle si budu muset zapamatovat. Protože byť mi film přišel místy zbytečně dlouhej a natahovanej, je režijně pojatej s takovou lehkostí a samozřejmostí, že jsem to už dlouho nezažil.

Tátova volha (2018)

Dobrý no, a co dál? 😏 Tisíc a jeden záběr na malebnou krajinu a krásnou, nablejskanou Volhu, ve který Balzerová s Vilhelmovou jezděj a pátraj po ničem... Dějově prázdný, herecky nevýrazný – paradoxně si myslím, že kdyby ten film nebyl plnej známejch herců, tak by mohl fungovat líp, možná... Vidět, otočit list, zapomenout, co víc s takovým filmem chcete dělat jinýho? 🤦🏼‍♂️

Lví král (2019)

Hm, to už jsem někde viděl. 🤔 Favreau šel na jistotu, možná po penězích, a natočil nám takřka přesnou kopii starého Lvího krále. Jo, je to pořád stejně srandovní, je to pořád stejně roztomilý a pravda, že ta současná animace je dechberoucí. Nicméně je taky trošku utahanej, ztrácí dech (ta půlhodina navíc oproti předloze se prostě musela někde projevit). Ve výsledku jsem se bavil, ale, jak už tu kdosi psal, nemůžu se zbavit myšlenky, proč někdo vynaloží tolik času a peněz na to, aby natočil něco, co už tu jednou bylo...

Osmy (2014) (TV film)

Už jsem měl Strach, jestli to Epstein zase nepodělá, ale tentokrát tahle dvojice vytáhla zdařilej kousek. V žádným případě se nejedná o komedii (jak se tu píše), ale pravda, že Trojan, Dvořák a Babčáková tam pár dobrejch hlodů maj. 😀 Mimochodem, pobavil mě, po shlédnutí filmu, komentář České televize, že Strach je režisér dnes již světového formátu – českého snad, ale světového? 🙈😂

Hačikó - příběh psa (2009)

Film v sobě nese tolik emocí, že i přes absenci nějakýho hloubějšího nebo propracovanějšího příběhu (nečtěte si obsah předem ☝️) či výraznějšího scénáře je zapamatovatelnej na celej život. Krom toho má fajn soundtrack! A asi nikdy nedovedu pochopit, jak se tvůrcům povedlo tak zapracovat na "hereckém umění" psů, klobouk dolů. 🎩

Klec (2019) (TV film)

Herecky a režijně super, scénáristicky úplně v hajzlu. Jak má ten film docela zajímavou atmosféru, tak chování některejch postav ho hodně sráží do kolen. Uchopit ten příběh trošku jinak, mohlo se jednat o prvotřídní podívanou.

Černobyl (2019) (seriál)

Přiznám se, že jsem po tom mediálním šílenství od minisérie od HBO raději nic moc nečekal. Ale zkusil jsem se kouknout, seriál jsem dokoukal, ale nějaký velký vzpomínky ve mě asi nezanechá. Černobyl je docela dobře natočenej a herecky nerušivej dokument. Ale... To je totiž tak nějak všechno. 🤔 Nějak jsem neměl po skončení dílu nutnání jít si honem honem honem pustit další a další díl a ani si neumím představit, že bych se na seriál podíval někdy znovu – pro to fakt nevidím jedinej důvod. Místy jsem se i trochu nudil, některý dějový linky mi přišly zbytečný (a některý naopak nedotažený do konce) a, nevím proč, myslel jsem si, že poslední díl bude o něčem jiném (nepovím přesně, o čem, ale pravda, že mě trochu zklamal). Na druhou stranu, atmosféra je po celejch pět dílů parádní a za to jedno zkouknutí to zase stojí. 👌 Informace tam jsou zajímavý, některý si určitě zapamatuju, ale na tuhle minisérii za pár týdnů/měsíců nejspíš zapomenu...

Zkáza Dejvického divadla - Zkáza (2019) (epizoda)

S velkým přehledem nejroztodivnější díl plnej zvláštních, ale zároveň vtipnejch!, situací. Issovka, Neužil a Trojan řáděj jak pominutý a výsledek se promítl v nejroztomilejší epizodu seriálu.