Solo: Star Wars Story (2018)

Třemi slovy: hezky natočený nic. Film mi teda HODNĚ zachránila poslední čtvrtina (kde se objeví aspoň nějaký náznak děje), protože do tý doby jsem několikrát usínal. Děj místy nedává logiku, ve srovnání s ostatními filmy chybí nějaká hloubější provázanost (a hlavně ta logika!). Herecký výkony jsou až na výjimku Woodyho Harrelsona otřesný (obzvlášť Alden Ehrenreich by si zasloužil přes hubu). O nějakým 3D zde nemůže bejt ani řeč, protože tu je naprosto zbytečný (neviděl jsem 3D, ale neumím si představit situaci, kde by bylo potřeba). Jinak to, že se Disney ze Star Wars snaží dělat masovej film, kterej by se zalíbil všem, je sice dávno ohraná písnička, ale rozhodně to není písnička pro mě. Je tu tuna hloupejch nebo ještě hloupějších či předvídatelnejch "vtipů", který do podobnejch filmů nepatřej (proč to nemůže zůstat jenom hezkým napínavým sci-fi se zápletkou, dramatem, napětím – ale kolikrát už jsem tohle psal) a u kterejch se směje půlka sálu v kině jak urvaná ze řetězu. Mě na Star Wars viděli v kině naposledy.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Český starý komedie mám obecně rád, ale tohle byla teda vesměs bejkárna. Líbily se mi tu ty komiksový prvky s kresbami Saudka a pak vesměs všechny scény s Filipovským. Jinak jsem tam ale neviděl lautr nic vtipnýho a to je v případě komedie jednoduše špatně. Na podobnej tYp filmu to bylo i neskutečně dlouhý a upřímně jsem se nemohl dočkat konce. Po technický stránce ale docela ucházející, nápaditá režie, střih, hereckým obsazením taky narvaný k prasknutí. 👌 Ve výsledku lehkej podprůměr, hrozně nevyužitej potenciál a nulová chuť si ten film někdy pustit znova. 😵

Mrazivá tajemství - Kouření (2018) (epizoda)

Nic novýho, nic překvapivýho, bohužel ani nic vtipnýho. Původní koncept Mrazivejch tajemství byl fajn, ale s těmihle parodiemi už jdou tvůrci pěkně po hlavě do zadku...

Dabing Street (2018) (seriál)

Dabing street se u mě dost minul účinkem. Ze začátku jsem tam vnímal i určitej potenciál, ale postupem času šel seriál víc a víc do kopru. Herecký obsazení mi, s výjimkou Krobota, totálně nesedlo, přestože mám třeba Hynka Čermáka docela rád. Díky tomu jsem si prakticky k žádný postavě nevypěstoval žádný sympatie a osud celýho Studia Zero mi byl tak nějak lhostejnej. Největší problém seriálu je však jinde. Pokud si seriál hraje na komedii, tak by měl na humornejch scénách setsakra přidat. Kdekdo ví, že nejsem nějakej velkej slušňák, ale přesto mi přijde neskutečně ubohý a trapný postavit "vtipný" dialogy na sprostý mluvě, která hercům evidentně nejde přes pysky (opět, výjimkou je Krobot). Ze zvědavosti jsem nakonec kouknul na všechny díly (a že to bylo kolikrát utrpení) a ve výsledku se nemůžu zbavit dojmu, že mi Zelenka a Melíšková dlužej 6 hodin života. (Podrobnosti u komentářů k jednotlivejm epizodám.)

Dabing Street - Černý prodej filmů (2018) (epizoda)

Nedá se svítit, seriálu dochází dech, scénáristickejch berliček přibejvá, humoru ubejvá. Kam tohle může ještě dospět v dalších 5 dílech, to jsem fakt zvědavej.

Dabing Street - Vulgarismy (2018) (epizoda) odpad!

Úplně blbě. Scény s Krobotem maj sice drajv, ale Krobot tu roli hrozně přehrává. A hlavně linka okolo Preisse je špatně celá, ještě navíc korunovaná ultratrapáckou scénou ze třídních schůzek.

Dabing Street - Jiří Arch (2018) (epizoda)

Docela slušnej průšvih na začátek seriálu. Fóry hloupý, herci toporný, hromada detailů úplně blbě. Ale dám tomu ještě šanci.

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Důstojný zakončení celý série (ne-li seriálu), ale určitě by jednotlivý příběhy z týhle epizody snesly víc prostoru, obzvlášť potom ta s doktorským závislákem.