Zkáza Dejvického divadla - Šmejdi (2019) (epizoda)

Škoda přeškoda, že si Mirek Krobot nechce dávat větší role, protože jakákoli scéna s ním je perla. 👌 Jinak docela zajímavý téma, ironický až na půdu a tak nějak roztomile vtipný. Ale Krobota to chce víc!

M*A*S*H - Drahý otče... Znovu (1973) (epizoda)

Kvůli tomuhle dílu jsem začal hodnotit jednotlivý díly MASHe na ČSFD, protože je v nich (obzvlášť v prvních sériích) velkej rozdíl. MASHí dopisy jsem si obecně zamiloval a tenhle díl patří k vůbec těm nejlepším. Je tu hromada, HROMADA!, vtipnejch momentů ("Čau, čudlo!", Klinger ve svatebních šatech, swingová kapela), ale i pár momentů k zamyšlení ("je zázrakem, že otec Mulcahy ještě neohluchl z toho, jak tu vybuchuje jedno přikázání za druhým..." – by mě docela zajímalo, jestli na tuhle hlášku mysleli při psaní scénáře z posledního dílu 🤔).

Zkáza Dejvického divadla - Vládci loutek (2019) (epizoda)

Seriál si kupodivu drží vtip na docela vysoké úrovni. A to, že mi to přijde vtipný už je HODNĚ co říct, protože mě většina českejch seriálů vtipná nepřijde. ZDD mě ale zatím baví. Neplácám se u toho smíchy do stehen ani radostí neskáču do stropu, ale ty díly jsou krátký, milý, úderný, nápaditý.

Rédl - Komu se dá věřit? (2018) (epizoda)

Hřebejk umí, bych už skoro zapomněl! 😲 Bravurně zrežírovanej díl, vlažnej tam, kde má bejt klidnej a napínavej, když je potřeba přidat na tempu. Výborně sestříháno, s perfektní kamerou i hudbou. Snad se to celý neposere v posledních dvou dílech...

Rédl - Prokurátor (2018) (epizoda)

Trošku vlažnější a utahanější začátek, ale potenciál tu asi bude. Tak to zkusíme dál. :-)

Johnny English se vrací (2011)

Martně přemejšlím, pro koho je tenhle film určenej... Fanoušci Bonda si tuhle parodii asi nepustí, fanoušci Atkinsona najdou jeho lepší filmové role (ať už Mr. Bean 🐻 nebo mnou oblíbený Maigret), jako komedie druhý díl Johnnyho Englishe taky moc nefunguje. On by i fungoval nebýt příšerně přemrštěné stopáže. Takhle ne. Nezachrání to ani docela slušně nadupaný obsazení a slušný herecký výkony (jenom právě Atkinson mi přijde, že se ve své roli vyslověne trápí a nebaví ho). Pár docela zábavnejch scén ve filmu najdu, ale nejsem si jistej, jestli si je budu pamatovat za pár tejdnů...

MOST! (2019) (seriál)

Jako celek je u mě MOST! těžkej průměr. Resp. jsou tu díly, který maj potenciál a ždímou ho, co to dá, ale bohužel jsou zde i slabší a dokonce i vysloveně blbý díly. Jak už to u českejch "komediálních" počinů bejvá, tu a tam si někdo usmyslí, že aby se lidi zasmáli, tak stačí postavám vložit do úst pár vulgarit. 💩💬 Ano, ono to někdy funguje a tu a tam se to do děje fakt hodí, ale nemůže to fungovat furt. Scenáristům občas odešla pověstná Múza a zůstali bez polibku, díly pak skončily bez nápadu nebo s dějovými berličkami. Ve výsledku si MOST! budu ale pamatovat taky pro neotřelé a odvážně zpracované téma, pro fantastickej soundtrack a výbornou hlavní roli Stárkový i menší sympatický roli Jirky Schmitzera (hrál vůbec, nebo tam byl sám sebou? 🤔🙂).

MOST! - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Zakončení šlo teda úplně do prdele a troufnu si říct, že poslední dva díly zabily to, co seriál celou dobu předtím jakž takž budoval. O čem jako ten poslední díl byl? Atmosféra žádná, děj žádnej, dialogy blbý a blbější, nějaká hlubší návaznost na předchozí díly nebo vysvětlení předchozích akcí taky chybí. Na druhou stranu, jsem se tu po delší době i jednou nahlas pozasmál ("Tohle jsem měla ráda jako malej kluk. 😊"). Škoda, z Mostu! se v prvních epozidách klubal zajímavej dramatickej počin, kterýmu nechybělo napětí i špetka humoru. Že scenáristům docházej nápady, předposlední díl naznačil a finále to jen a jen potvrdilo. Už dlouho se mi nestalo, že by mi byl u seriálu osud všech postav tak nějak ukradenej. 😴

Úsměvy smutných mužů (2018)

Příběhově sice zajímavý, ale na druhou stranu zároveň i trochu prázdný. Spíš než jeden velkej příběh je tohle taková směsice několika menších epizod, příběhů, situací. Ale jinak herecky nadprůměrný, režijně nerušivý. Jo, tohle na 90minutovej film funguje, proč ne. 👌 A teda otevřít si k tomu filmu doma pivo nebyl dobrej nápad, nějak jsem na to vůbec neměl chuť. 😱😅

MOST! - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Ty jo, mě to i začíná bavit. Jednotlivý postavy mi najednou začínaj dávat smysl a jestli mě něco na Mostu fakt HODNĚ baví, tak je to soundtrack!