Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Z Epizody VII jsem měl dost rozporuplný pocity, něco se mi líbilo, něco míň, něco mě štvalo. Z Epizody VIII mám pocity absolutně prázdný, nijaký. 😑 Už dlouho mě nějakej film nebyl tak volnej. Vono se tu toho totiž za ty dvě a půl hodiny zas toliko nestane... A to, co se stane, zas takovej vodvar není teda. Stejně jako v předchozím díle tu je absolutně nepřítomná nějaká Síla, zas mi tu nedává smysl, kde Rey bere ty schopnosti, zas mi tu chybí nějakej výraznej záporák (a to tentokrát hodně!). Scény mezi Finnem a Rose jsou pak napřesdržku snad všechny (z toho jedna konkrétní obzvlášť). Na druhou stranu, když tohle všechno pominu, tak se na film kouká docela dobře, pozemní i letecký souboje maj drajv, Mark Hamill (Skywalker – nebo jak říká kamarád: "Skypetalker" ☎️ 💬 😂) hraje první ligu (kupodivu) a nějakým zvláštním způsobem mě baví i postava Poea. Nicméně, musím si někdy film pustit v klidu doma, protože v kině mě štvalo to množství rádoby vtipnejch (nebo i skutečně vtipnejch scén), který, jak často říkám, do podobnejch filmů prostě nepatří. Vtipný možná i jsou, ale nemaj tam co dělat. Čokoládová zmrzlina může bejt taky sama o sobě prima, ale mezi kachnu, knedlíky a zelí nepatří. Studio Disney (potažmo Rian Johnson) mi tu právě uvařili a naservírovali tenhle divnej paskvil. 🍗🍫 Ten je ve výsledku sice o fous lepší než Epizoda VII, ale zase o fous horší než třeba Rogue One.

Komando (1985)

Film přesně podle očekávání: hromada akce, hromada ptákovin, hromada Schwarzeneggera a hromada mrtvejch. Na jedno zkouknutí při unaveným nedělním večeru Komando funguje dobře, ale že bych ho musel vidět někdy znova, to snad ani ne.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Chrochtal jsem blahem! 🐷 Dvojka je totiž možná ještě lepší než jednička. Sice se dost pomalu rozjíždí, ale o to větší rychlost nabere ve druhý půlce a hlavně závěru. Oproti jedničce je navíc určitě "komiksovější" (hlavně jakýkoli souboje!), srandovnější, ale i napínavější. Herci tu jsou pak na jedničku úplně všichni (mj. skvělá Julianne Moore, charizmatickej Pedro Pascal). Do plnýho hodnocení furt ale zbejvá trošku lepší scénář (děj je místy děravej, nelogickej), ale furt se jedná o skvělou podívanou. Takovejhle film sedne do letního kina jak prdel na hrnec.

Zakladatel (2016)

Parádní počin, u kterýho jsem fakt na vážkách s hodnocením. Na jednu stranu se nejedná o film, ze kterýho bych si sednul na zadek a tejden o něm vyprávěl kamarádům, ale na druhou stranu mě fakt nenapadá jedna jediná věc, proč sem nenapálit plný hodnocení. Pravdou je, že Zakladel je vlastně taková jednohubka, kterou člověk nepotřebuje vidět víckrát, nejsou v něm památný scény ani výkony na Oscara (ačkoli Majkl Keatonů je velice přesvědčivej!). Ale za tohle všechno film jako takovej vlastně nemůže. Technicky je zpracovanej parádně, zahranej nerušivě a celkově zrežírovanej tak nějak s citem. Tak já sem tu pětihvězdu nakonec přecejenom bouchnu. 🍔 🍟

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Továrna na prachy a další z řady úplně zbytečnejch animáků. Mamutí drcnutí asi není úplně blbý, jenom do série filmů Doby ledový nepřidává nic novýho. Děti to možná bude bavit, ostatní tam zas tolik vtipnejch situací nenajdou. Částečně to, jako vždy, zachraňuje veverka 🐿, ale už i ta začíná bejt ohraná.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

U mě dobrý, HODNĚ dobrý! 👌 Sice bych snesl trošku míň tý romantický zápletky, ale to zas tolik můj výslednej dojem neovlivní. Začátek je trošku vlažnější, ale asi je potřeba pro pochopení všech souvislostí. Jakmile se však akce přesune na útes, začne něco, co už jsem dlouho neviděl. Už dlouho jsem si myslel, že takový jatka, jaký jsem viděl v Zachraňte vojína Ryana, jen tak znovu neuvidím. Hacksaw Ridge ale překonalo veškerý moje představy! Takovou vřavu jsem ještě nezažil, byl jsem totálně vtáhnutej do děje. To všechno díky velmi přirozenejm efektům, nápaditý práci s kamerou, střihu, hudbě. Ta půlhodina (nebo možná hodina, nevím – úplně jsem v zápalu děje ztratil pojem o čase) byla jedním z nejsilnějších filmovejch zážitků vůbec. Až jsem litoval, že jsem ji propásl loni v kině. Závěrečné dokumentární pohledy na reálného Desmonda Dosse výsledné hodnocení jenom potvrdily.

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Totální úchylárna, trapárna a zvrácenost! ☠️ Vždycky si říkám, že proti gustu žádný dišputát, ale tenhle film někdo hodnotil víc jak jednou hvězdičkou, tak musí mít fakt v hlavě úplně nasráno. Tenhle typ humoru přece nemůže bavit ani předškolní děti. Navíc je to přesně typ filmu, kterej není ani dokonale blbej. Dokonale blbý je Žralokonádo. 🦈 To je původem akční film, ale je tak blbý a amatérský, až je svým způsobem vtipný. RRRrrrr!!! je původem komedie, ale fakt k posRRRrrrrání špatná, zoufalá, ubohá a utahaná. 💩 Jako kraťas na 10 minut by podobný "vtipy" možná fungovaly, na skoro desetinásobek ani omylem.

NON-STOP (2014)

Pochopil někdo, proč se ten film jmenuje právě Non-Stop? 🤔 Jako jo, byla to prakticky non-stop ptákovina, jinak mi to ale smysl nedává.

Wind River (2017)

Chci víc takovejhle filmů! Rejžizér nám tu napral hromadu akce a dechberoucí atmosféry do sympatickejch čtyřiceti minut, nějakou tu omáčku okolo do dalších snesitelnejch padesáti. Ve výsledku dostaneme rychlej a zběsilej zmrzlej americkej akčňák, kde exceluje vynikající kamera a skvělej Renner. Jenom to chtělo ještě víc indiánů a ještě míň Alžběty Olsenů, která mě tu štvala jak už dlouho nikdo. 💀

Kubo a kouzelný meč (2016)

Inspirace Mijakazim se tu nezapře, ale jinak je to takovej film na jedno podívání. Čemu ale hlavně nerozumím je opět ten mix různejch žánrů. Nevím, proč musí bejt jinak docela hezkej fantasy animák úplně nutně "vtipnej", resp. proč se má o ten vtip vůbec snažit. Moc se mu to totiž nevede a ty rádoby vtipný hlášky celkovej děj akorát narušujou. Takhle to je opět otřepaná klasika – film ani pro dospělý, ani pro děti.