Kukačky - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Technicky povedený, herecky slušně zahraný, ale dějově jdou Kukačky čím dál tím víc do kopru. Stává se z toho taková prapodivná telenovela. Základní linka okolo těch dvou malejch capartů je super, zbytek je tam dost navíc.

Kukačky - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Tohle vypadá na zajímavej kousek. Nejsem si jistej, jestli se z toho časem nestane nějakej nesourodej a zbytečně natahovanej bazmek, ale určitej potenciál to má a první díl se povedl. 👌

M*A*S*H - Hawkeye (1976) (epizoda)

Pro mě je tohle jeden z nejlepších dílů, resp. určitě jeden z nejzapamatovatelnějších. Alan Alda si tam hraje svoje, hraje to sám a hraje to skvěle.

Šarlatán (2020)

Na Šarlatána jsem se těšil, ale na víc jak upocený tři hvězdičky se nezmůžu. Ivan Trojan je okej, Jaroslava Pokorná (jako stará bába močenářka) taky fajn, Juraj Loj taky, ale ostatní herci mi přišli toporný, jejich role těžko uvěřitelný. Příběh je zajímavej, ale film je celej utahanej jak guma u tepláků. Poslední půlhodina to trochu zachraňuje, pravda, klidně bych snesl víc tý soudní sině a právničiny. Nicméně jestli něco film fakt zachraňuje, a to hodně, tak je to ta vizuální stránka – kamera, barvy, světlo, kompozice, to se mi strašně líbilo. Škoda, že tohle všechno je naroubovaný do jinak strašně (pod)průměrnýho kousku.

Balada pro banditu (1978)

Balada pro banditu mě úplně uhranula, v nejlepším smyslu slova. 🤯 Fantastická hudba, výborný texty, skvělej mladej Donutil a krásnej příběh. Balada má úplně všechno, co od "malýho českýho muzikálu" chceš, krom toho všeho je i ohromně nápaditá. Nestává se mi, abych viděl jeden film za den dvakrát (naposledy se okamžité reprízy po první projekci dočkal asi Kill Bill), ale příběh Nikoly Šuhaje jsem si musel pustit znova. Tohle bude pro mě těžká srdcovka, mám dojem...

K2 vlastní cestou (2020)

Strašně fajn příběh natočenej strašně špatně. Spousta věcí tu přebejvá, spousta chybí. Jasně, emoce k podobnejm výpravám patřej, ale koukat čtvrtinu času na ubulenou Kolouchovou mě jaksi úplně neoslovilo.

Ene bene (1999)

Skvělej Suchařípa a roztomilá Remundová jsou tak to jediný, co drží tenhle film nad vodou. Jinak je to komedie utahaná, až na dvě tři hlášky Janžurky příšerně nevtipná, nehezká, nenápaditá. Všechno vylejt, zapomenout...

Božena - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Tyvoe, tahle role Geislerce tak strašně nesedí, až to tříská dveřma. 🙈 Dějově to zas tak blbý není, ale herecky to je teda toporný fest. Morávková je taky úplně zbytečná herečka.