7500 (2019) odpad!

No ty bláho, děláte si srandu? 🤯 60 %? 🙈 Dyť tohle je odpad jak vyšitej. Tuctová "zápletka" (až jsem se zdráhal tohle slovo použít), debilní dialogy, nulový herecký výkony. Všechno špatně, všechno, od začátku do konce.

Královská hra (1980) (TV film)

Férovej kousek, super dialogy. Tohle je jedna z nejlepších Hrušinskýho rolí, tady byl snad ještě víc slizkej a nechutnej než ve slavným Spalovači.

Hoří, má panenko (1967)

Ehm, neměla by bejt komedie vtipná? Tohle mi teda sakra nesedlo, ne že bych se asi dvakrát nezasmál, ale tahle situační záležitost mi teda přišla fest nezáživná.

...a bude hůř (2007)

Další z mnoha těžkejch rozhodování, jestli je to film na 4, nebo 5 hvězdiček. Ono to jako perfektní není, ale má to tak dobrou atmosféru, velmi přesvědčivý herecký výkony, příjemnej hudební doprovod a silnej příběh. Uvěřitelnej, reálnej. Nikilaev uchopil film trošku jinak a celej ho natočil tak nějak "postaru" a strašně dobře to funguje. Jak jsem byl z prvních pár minut dost rozpačitej, tempo nabralo na obrátkách velice záhy. Já sem dám tu pětku s poznámkou, že to není nejvíc nejlepší pětka historie, ale na 90% hodnocení to zase je bezpečně.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Na starý kolena jsem se začal dívat na starý kultovní český filmy a asi už nechci koukat na ty současný. Lásky jedné plavovlásky jsou přesným příkladem, jak by měly "teenagerské" komedie vypadat, byť slovo "komedie" používám trošku s nadsázkou. Film je tak nějak nerušivě vtipnej (hlavně v poslední třetině), svým způsobem komediální, ale přitom se v prvním plánu odehrává poměrně zajímavá sonda do lidských duší, pohled na lidské osudy. Brilantně zahrané, bravurně natočené. Formane, dávej dál.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Hereckej koncert Miloše Nedbala i Ladislava Peška je to hlavní, proč byste se na Nezralé maliny měli podívat. Je to film s trošku ponurou a depresivní atmosférou, ale všechno je tu tak nějak správně a zapadá do sebe. Příběh je suprovej, Hubač se jako scenárista opět osvědčil.

Počítání oveček (1981) (TV film)

Sympatická konverzační povídačka s výbornou Galatíkovou. To, jak mladá Fuchsová oslovuje Brodskýho "dědku" mě bude bavit asi ještě dlouho. 😀 Stejně tak 19letej Vetchej v jedný ze svejch prvních rolí.

Zámek v Čechách (1993) (TV film)

Točíme bejkárny, troškoviny, každej blbej Špindl i jinej švindl se dostane do kin, ale Zámek v Čechách jenom jako TV film? Svět někdy fakt není v pořádku.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Kožený slunce je dost prkennej film, taková rádobykomedie a záležitost, která prošlapala cestu (a možná inspirovala tvůrce) Okresnímu přeboru, kterej je o třídu vejš. Vetchej je skvělej, stejně tak Jirásková. Ne že bych se občas nezasmál, ale je to takový divná taškařice plná kýčovitejch hlášek i vtipů.

Kočár do Vídně (1966)

Panečku, takhle noirově působící film (nejenom barevným provedením samozřejmě, ale i dějově) jsem od Kachyni nečekal. Strašně originální kousek, kterej asi ocením mnohem víc, až ho uvidím někde víc v klidu a lepším rozpoložení. Tohle je přesně film, na kterej musí mít člověk tu správnou náladu.