Případ Platfus (1985) (TV film)

V českejch končinách nejsem vůbec zvyklej na takovýhle soudní drama. Drama, kde je výbornej Ota Sklenička i Martin Růžek a samozřejmě i Bydžovská s Bróďou. Jenom mi tam teda ty komediální linky (obzvlášť ta mezi Bydžovskou a Hanzlíkem) přišly jak pěst na oko. Nebejt tam tahle jejich pseudoromantická pseudokomendiální zápletka, mohlo bejt hodnocení lepší, ale tohle celou atmosféru filmu dost narušilo. Zkrátit o 20 minut, v rámci možností vynechat Hanzlíka a jdeme do plnejch, takhle za pěknou čtyřku. 👌

Vlak do stanice Nebe (1972)

Ani to není moc drama nebo válečný film, spíš taková rodinná vypravěčka, která šla udělat mnohem líp, ale taky daleko hůř. Spíš mi přijde, že tady měl režisér trošku svázaný ruce a omezené možnosti, co se týká herců, prostředí a snad i možných nápadů. Těžko říct. Žádnej zázrak to ve výsledku není, ale dávat filmu tři hvězdy by bylo zase zatraceně nezasloužený, tohle je sakra poctivej nadprůměr, koukatelnej, zábavnej. Asi ho nepotřebuju nutně vidět zas a znova, ale na jedno odpolední kouknutí, to zase sakra rád.

Oznamuje se láskám vašim (1988)

Kachyňo, Kachyňo, ty kluku šišatej... Oznamuje se láskám vašim je další z jeho nenápadnejch, ale přitom strašně silnejch filmů. S parádním příběhem, přesvědčivým Vaculíkem i bezhlavě, ale očividně a roztomile zaláskovanou Hrubešovou. Svoboda to celé podtrhnul atmosférickou hudbou. Tenhle film už může bejt jenom lepší a lepší, až ho člověk uvidí víckrát.

Narostl mu hřebínek (1987)

Bych ani nevěřil, že mě taková blbost tak pobaví. 😀 😀 Ze začátku jsem si říkal, že to bude jenom směska vtipně zobrazenejch slovních obratů, ale to, jak to dává všechno smysl a jak je to pečlivě propojený do ucelenýho příběhu, to mi hlava nebere. Paráda!

Sestřičky (1983)

Takhle milou Mihulovou jsem snad ještě neviděl. A nikdy bych neřekl, jak jí to bude herecky slušet vedle Jiráskový. Fajnově odvyprávěnej příběh, charismatickej Husák a sympaticky ukecanej Vízner, to musí fungovat. Ono z toho možná nic není tak skvělýho, ale dohromady to Kachyňa umí poskládat parádně.

Duhová kulička (1985) (TV film)

To se tak hezky poslouchá, tak hezky se na to kouká, skoro jako na každej Kachyňův film, co jsem viděl. Ztvárněním to je neskutečná pohádka, roztomilá, milá, veselá i smutná zároveň. Jitrnice i tlačenku mám rád, ale kamarády radši. 😊

Už zase skáču přes kaluže (1970)

Příběhem jednodušší, ale jinak opět klasická kachyňovina. Parádní kamerou, herecky, hudebně!, tak nějak hezky se na film kouká, příjemná odpočinková věc. 😊

Kráva (1993)

Zajímavá česká "varianta" Forrest Gumpa (nevím proč mi to ten film připomíná) s vynikající Alenou Mihulovou.

Poslední motýl (1990)

Asi se ze mě stává fanoušek Kachyni. To je umělec a co film, to skvost. Poslední motýl není výjimkou. To je poetická sonda do duší lidí, opět doplněná fantastickou hudbou, maličkou a strašně sympatickou rolí Pepy Kemra. Tleskám, pane Kachyňo, tleskám.

Ucho (1970)

Tak tohle bylo dobrý psycho! Režijně vyťukaný, kamerou originální, herecky taky pětihvězdičkový. Kachyňa mě začíná bavit. 🦆