Café society (2016)

Jednoduchá oddychovka v Allenově typickým stylu. Romanťárna v prostředí (nejen) New Yorku, sem tam nějakej vtípek, trošku jazzu, trošku kecání do prázdna – hele, ono to docela funguje, ale Allen umí (uměl?) líp. Film rád doporučím jinde, ale sám se na něj podruhý spíš nepodívám. ➡️ A ejhle, tři týdny po mojí premiéře mi ten film pořád ležel v hlavě, natolik, že jsem si ho musel pustit znova. Takže zvyšuju hodnocení, protože myslím, že tenhle film bude ještě zrát. 😊

Allen vs. Farrow (2021) (seriál)

Popravdě trošku nechápu to relativně nízký hodnocení tady. Allen vs. Farrow je skvěle natočenej dokument, s rozumnou stopáží, poutavými rozhovory, zajímavými informacemi i nerušivou podkresovou hudbou. Líbí se mi, že tvůrce nikterak nenadržuje jednomu nebo druhýmu táboru. Výsledkem zápasu je tak nejen poctivá remíza, ale taky prvotřídní dokument.

Život a doba soudce A. K. - Paulusová versus Paulus (2014) (epizoda)

Tak jsem dal tomu seriálu tři díly a víc asi nepotřebuju. Je to strašně utahaný, strašně nevěrohodný a hlavně strašně stejný, bez jakýhokoli náznaku vývoje, nula, nic. Tyhle ukecávačky ze soudní síně mám obecně rád, ale tady jsou ty řeči úplně mimo.

M*A*S*H - Divoký vtipálek (1982) (epizoda)

Tohle je jeden z nejlepších vtipnejch dílů MASHe. Obecně ty zábavný mám rád, ale ke špičce nepatří. Divokej vtipálek je výjimka. Herecky i scenáristicky je to prvotřídní podívaná. 😊

3Bobule (2020)

Začátek příšernej, topornej, zoufalej, pak se to trošku zlepšilo a konec vyhrabal 3Bobule aspoň na tu hvězdičku. Komedie to není ani omylem. Vtipy i některý záběry jsou trapný, v tom nejlepším případě strašně tuctový. Je to nuda k pláči. Člověk by neřekl, že se může hodinu a půl dívat na film, kde se skoro nic neděje, kde herci skoro nehrajou (výjimkou budiž Mirek Táborský). A musím říct, že hodně dojemnej a sympatickej byl ten voiceover Vaška Postráneckýho, to se mi líbilo.

M*A*S*H - Šťabajzna se vrací (1979) (epizoda)

V životě bych neřekl, že budu Radarovi závidět rande, ale evidentně i to je možný. 😀

M*A*S*H - Láska a válka (1977) (epizoda)

Tohle je jeden z mejch nejvíc nejoblíbenějších dílů z celýho MASHe vůbec. Je tam vtip, je tam válka, trocha tý romantiky a dohromady to působí neskutečně reálně, přirozeně. Je to díl převážně o Piercovi, ale není tu na to sám. A navíc to není ta jediná zajímavá příběhová linka epizody.

Kukačky - Epizoda 13 (2021) (epizoda)

Konec špatný, všechno špatně. Jak už jsem si u předchozího dílu myslel, že tahle pseudotelenovela začala i trošku dávat smysl (resp. propojily se tam konečně nějaký zdánlivě nesouvisející příběhy), tak poslední díl to opět poslal do kytek. Jo a jinak, jak je Marta Dancingerová hezká jak vobrázek, tak ta její postava je teda asi suveréně nejvíc protivnou v celým seriálu (možná hned vedle postavy Adamczyka). 🙈 😀

Kukačky - Epizoda 11 (2021) (epizoda)

No ty kráso, to je dobrá ptákovina. Remundová a Kostka jsou bezvadný, Novotnej fajn, celkově to herecky není problém. Ale ze zajímavýho tematu na začátku (výměna děcek) se stává příšerná telenovela. 🤮 Asi mi to dá ještě zabrat, abych to dokoukal.

Kukačky - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Jo, přesně podle očekávání. Hlavní příběh by z těch 50 minut vydal na 15. Krom toho hlavního příběhu tu totiž moc zajímavejch věcí není...