Pupendo (2003)

Sice to je z tria Pupendo-Pelíšky-Musíme si pomáhat nejslabší část, ale i tak jsem se u toho místy klátil smíchy. V podstatě se dá říct, že Hřebejkovy filmy jsou tím kvalitnější, čím víc se jejich děj odehrává ve vzdálenější minulosti. Tohle jsou prostě nějaký ty osmdesátý léta, no.

Horem pádem (2004)

Se Hřebejkem to opravdu jde od deseti k pěti...nebo spíš tak možná ke třem. Po perlách jako Pupendo, Pelíšky a Musíme si pomáhat je Horem pádem jako rána pěstí do břicha. Filmy z dnešní současné doby nebudou pro režiséra to pravé. Fakt trefa vedle - nebavilo to, nebylo to niíjak zajímavě natočený a herci nepředváděli nijak zvlášť peprné výkony (až na minimum vyjímek). No a ty vložený komentáře vypravěčky...to snad byla chyba filmu, ne?

Kytice (2000)

Film plný...hm, čeho je vlastně plný? Tvůrci ho zkoušeli napustit poetikou, ale místy to vypadá spíš jako amatérsky natočené pobíhání po lesích se zkolorovaným filtrem. Přitom sbírka je tak nabušená a skýtá nehorázný potenciál, jak natočit umělecky pojatý horor. U tohohle se bát nebudete, smát nebudete, brečet taky ne, no a nejspíš ani bavit... Pochválil bych akorát tak Schmitzera a Rodena.

Wolffův revír (1992) (seriál) odpad!

Další z řady nemilosrdných německých detektivek...nemilosrdných k divákovi. Tentokrát je menší obměnou pouze nevrlý detektiv s oteklou hubou, což teda nezní zrovna jako lákadlo.

Spiderman (1994) (seriál)

Když to dřív dávali v bedně, tak to byl fakt hit...člověk si docela i o víkend přivstal, aby to viděl :) Občas byly některý díly s vloženýma dalšíma postavama fakt debilní, ale jinak to bejvala fakt bomba.

Spider-Man 2 (2004)

Druhý díl se skoro celou dobu tvářil jako mnohem mnohem lepší, než jednička. Ale pak došlo na scénu s vlakem a přespřílišná moralita a naprosto nelogické prvky film úplně zvrátily. Od tý chvíle se ze Spidermana 2 stává béčko bez vtipu a nápadu. Přitom to začalo - a dlouho i vypadalo - jako moc povedenej film.

Spider-Man (2002)

Docela nadprůměrně přenesená komiksová legenda na plátno. Je to strašně klišovitý, hlavní záporák je nudnej a třeba Batmanovi to nesehá ani po kotníky, ale i tak jde o nadprůměrnou a nenáročnou zábavu pro nenáročného a průměrného diváka. Jinak nejvíc mi na filmu vadilo, že šel předem odhadovat děj, anižby se člověk musel snažit a taky to, že Spidey v něm měl nadliskou sílu. To by snad neměl, nebo se pletu?

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Hahahaha, to už je moc :) Zrzoun s betonovou tváří bojuje proti těm strašlivým gangsterům, vždycky vyhraje díky tomu svýmu kung-fu kopu do ksichtu a navíc tam jsou i takový fantasy vychytávky, jako třeba indiánský čáry a božský zásahy... Co chtít víc?

Souboj Titánů (1981)

Jako dítě jsem zbožňoval tenhle film díky spoustě příšer a řeckým bájím, i když už tehdy jsem věděl, že je tam řada nepřesností, popř. úplných volovin. Jinak jde ale o bezvadný dobrodružný film s tehdy nezvyklými triky, na který bych se rád podíval i teď. Opravdu jsem to musel vidět snad tisíckrát.

Chalupáři (1975) (seriál)

Takovej totalitní seriál - ze života, na vesnici, burani, tancovačky, problémy místních individuí...znáte to. Na druhou stranu se na to ještě celkem dá dívat a rodiče to fakt žerou. Tak pro tebe, mami :)