Džúni kokuki (2002) (seriál)

Hodnotí se mi to docela špatně. Mělo to obrovský potenciál, který bohužel nebyl využitý. Ne protože by snad tvůrci udělali něco špatně, ale prostě protože to není dokončené. Představilo to tolik zajímavých příběhů a skvělých postav o kterých se nikdy nedozvíme jak dopadnou, že to prostě nemohlo skončit tak jak bych si představoval. Kdyby to mělo o 100 epizod víc, troufnu si říct, že by to bylo asi nejlepší fantasy anime. 8/10

Nacume júdžinčó - Zoku (2009) (série)

Stejně dobré jako první série. Málokdo mi dokáže zpříjemnit den tak, jako Natsume. 9.5/10

Ginga eijú densecu: Waga juku wa hoši no taikai (1988)

Docela povedený pilot k hlavnímu seriálu. Viděl jse ho ale až mnohem později a o moc jsem nepřišel. Moc se mi líbila animace a vůbec celkově kresba... Ujíždím na anime před rokem 2000... Vypadaly nějak líp. :) 8.5/10

Ginga eijú densecu Gaiden - Heroes Gaiden (1999) (série)

Víceméně se to nese ve stejném duchu jako předchozí série. Plusem tu pro mě je, že tentokrát se konečně dostalo i na Yanga. Pro fanoušky povinost. 8.5/10

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tato trilogie je už pro mě něco víc než jen filmem. Mám pro ni prostě slabost a mé pocity se jen těžko dají vyjádřit slovy.

Ginga eijú densecu Gaiden - Sen oku no hoši, sen oku no hikari (1998) (série)

Skvělé pro ty, co už viděli původní seriál, nicneříkající pro neznalce. I přesto, že to je prequel. Tentokrát tu máme jasně definované hlavní postavy (Reinhard a Kircheis), které jsou centrem dění po 90% celého seriálu i když 2. polovina začala mírně připomínat originál. 8.5/10

Trigun: Rachot v Badlands (2010)

Docela dobrý doplněk ke skvělému seriálu. Jelikož to byl ale seriál, který si mě získal až po několika epizodách a působil na mě dobře jako celek, film sám o sobě prostě neobstojí. Musí se to brát jako další epizoda, která by kvalitativně zapadla někam do průměru. 7/10

Level E (2011) (seriál)

Princ je troll! Největší troll, jakého jsem kdy měl v anime tu čest poznat a asi moje nejoblíbenější postava tédle sezóny. Není jediným tahákem seriálu, ale upřímně... Kdyby tam nebyl, 4 hvězdy bych tomu asi nedal. 7/10

Basilisk: Kóga ninpó čó (2005) (seriál)

Mno... Rozhodně to vyskočí z průměru už jen tím neokoukaným, šokujícím pojetím. Postavy sice neprojdou žádným extrémním vývojem, ale jsou dostatečně cool a originální, aby vám přirostli k srdci (aspoň někteří). A to je to nejhorší, co můžete u tohodle anime udělat. :) 8/10

Toaru madžucu no Index - Season 2 (2010) (série)

Žádná velká změna oproti jedničce. Postavy sympatické, spousta akce, příběh rozdělen na několik částí, které ho pořád jen rozšiřují, takže rozhodně nečekejte nějaký závěr. Což je dobře pro ty z nás, co nechcou aby to jen tak skončilo. :) Rozhodně to není seriál na míň než 50%, jak ukazuje zdejší hodnocení. 8/10