ef - a tale of memories. (2007) (seriál)

Anime plné emocí. Dal jsem to skoro na jeden zátah přikován k obrazovce, protože jsem prostě potřeboval vědět jak šestice hlavních hrdinů dopadne. Audiovizuální stránka dokonalá, způsob prezentace působí někdy až umělecky. 8/10

Elfen Lied (2004) (seriál)

Jedno z prvních anime, co jsem viděl a doteď rozhodně patří i k těm nejoblíbenějším. Velmi netradiční, velmi drsné a velmi krvavé. Nic pro slabé povahy, o čemž se můžete přesvědčit hned v první scéně. :) Celý seriál se pak nese v tragickém až depresivním duchu. Silný příběh, který si budete ještě dlouho pamatovat. 9.5/10

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Žádné oscarové veledílo to nebylo, což jsem ani nikdy nečekal, za to to bylo dílko které by mělo fanoušky narozdíl od prvního dílu uspokojit... Predátor je největší drsňák od dob Predátora 1 a řekl bych že každá scéna s nim vyhoupla film vždy o něco výš. Všechno je pěkně oldschool, tak jak to má být -zvuky, predátorské vidění, zbraně mají normální velikost, je tam dost krve... Konec byl no... celkem nečekaný, ale jakožto Pred-fan jsem byl celkem spokojen, jak to nakonec dopadlo... Co bych určitě ještě dost vyzdvihnul, byla skvělá hudba, která si brala hodně z Aliena 1, 2, 3 a obou Predátorů, což se mi dost líbilo. Prostě jsem měl mnoha chvílích nostalgické pocity. Věcí co se mi nelíbily bylo na druhou stranu taky spousta - délka filmu- 86 minut je celkem dost málo. Resp. na to, že se čas vynaložil hlavně na postavy a jejich trapňoučké osobní problémy. Mám sice rád promakané postavy, ale tady to prostě nějak nevyznělo. Hlavně díky žalostným hereckým výkonům. Další věc co mi vadila - tma. Nešlo vidět ani h***o. Akční scény mohly být fajn, ale co z toho, když jsem vůbec nepoznal co se v nich děje... Poslední věc co zmíním - Zase to o něco víc podělalo Alien universum... I když za to může spíš Anderson. 6/10

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Ne... Todle prostě nefunguje. Anderson ukazuje svou neznalost obou monster a předhazuje jen akční řežbu se špatně natočenými akčními scénami. Některé části působily přímo trapně a já se mohl jen chytat za hlavu (útěk před výbuchem jim kraluje). Dávám dvě hvězdy, protože film to sám o sobě nebyl TAK hrozný... Jen kdyby to nebylo o Predátorech a Vetřelcích... 3.5/10

Mušiši (2005) (seriál)

Na něco takového narazíte jenom jednou. Dokonale vyprávěné příběhy, které na sebe nějak nenavazují a mají jen jedno společné - Mushi. Každý příběh je pak nějakým způsobem unikátní a každý z nich na mě zapůsobil ohromným dojmem. Ginko, ustřední postava seriálu, je velmi sympatický a na svou práci Mushishiho se skvěle hodí, ostatní postavy, byť se většina z nich v seriálu objeví jen jednou, jsou taky pěkně propracované a žádná z nich nepůsobí plochým dojmem. Krom skvělého příběhu/ů, charakterů bych rád ještě vyzdvihl soundtrack a kresbu. Všechno dohromady pak vytvoří jedinečnou atmosféru, která se vám vryje do paměti. Nakonec řeknu, že todle fantasy je to nejlepší, co jsem kdy měl tu čest vidět a pokud by na csfd byla možnost dát JEDNOMU filmu/seriálu 6 hvězd, dal bych to právě Mushishimu. 10/10