Gungrave (2003) (seriál)

Hlavně to nesmíte vzdát po první epizodě. Nejlepší na seriálu je, na tom se asi všichni shodneme, ta mafiánská část, začínající u 2. epizody a končí někde o 14 dílů později. (+-) Příběh pojednává o dvou přátelích, jak stoupají ve své kariéře výš a výš, přičemž se jejich pohled na svět začíná měnit. Druhá část anime je už jen o pomstě. Nic originálního od této části nečekejte, nicméně pořád to je koukatelné, právě díky skvěle propracovaným charakterům. Tato část není ale natolik dlouhá, aby změnila mé hodnocení. Navíc nás anime odmění jednou z nejlepších posledních epizod všech dob. 9.5/10

Baccano! (2007) (seriál)

Chytré, zábavné, vtipné, napínavé. Každá postava je navíc nečím unikátní a i když není anime extra dlouhé a postav je tam hodně, nepůsobí to, že by dostávaly málo prostoru. Doporučuji všem. U tohoto seriálu jsem se ani chvilku nenudil, protože od začátku do konce je to nepřetržitá akčně-mafiánská jízda. Rád bych ještě zmínil, že animace, kresba i hudba se velmi povedly a skvěle se k Baccanu hodí. Je jen škoda že se anime nesetkalo s příliš velkým úspěchem u diváků, takže se pokračování v nejbližší době asi nedočkáme. Nezbývá než začít číst mangu. 9.5/10

Krajina střelců (2003)

Jeden z těch lepších novodobých westernů. Celý film se táhne v celkem poklidném tempu aby pak vyústil do jedné z nejlepších filmových přestřelek. 8/10

Gauneři (1992)

Madsenova životní role. Film samotný jsem si skvěle užíval a jak už jsem byl zvyklý z Pulp Fictionu, staví hlavně na perfektních dialozích. 9/10

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Bez debat. Todle byl Tarantinův vrchol, kterému on sám dlouho neuměl konkurovat. (Podle mě se mu to povedlo s Pancharty) 10/10

Tenkrát na Západě (1968)

Mistrovský kus mezi westerny. Sergio Leone je prostě točil tak, jak už to asi nikdo jiný nedokáže. Přidejme Morriconeho hudbu, která tvoří snad půlku úspěchu, a máme tu nezapomenutelný film. Hodný, zlý a ošklivý je pro mě ale o kousíček lepší. 9.5/10

Hanebný pancharti (2009)

Na nový Tarantinův film jsem se těšil jak malé děcko a index očekávání dosáhl maximální hodnoty. A nebyl jsem zklamán. Dlouho jsem uvažoval nad tím, jak si Tarantino poradí se zasazením do 2. sv. války a poradil si s tím jednoduše- vykašlal se na historii :) Ve filmu je všechno, v co jsem doufal. Dialogy jsou vypiplané do posledního detailu a ještě dlouho jsem je nemohl dostat z hlavy. Za zmínku stojí hlavně scéna z baru, kde tarantino ukázal, jak skvěle dokáže stupňovat napětí. Líbilo se mi, že i přesto, že nekopíroval historii, velice si dal záležet, aby vše vypadalo přesně tak, jak by v té době vypadat mělo. Především ty maličkosti kolem někdejšího filmového průmyslu. Další věc jsou herecké výkony. Tady na sebe veškerou pozornost strhl představitel hlavní záporné role Christoph Waltz- takového záporáka už dlouho nikde neuvidíme. Příjemně mě překvapil i Brad Pitt a hlavně pak Melanie Laurent. A na závěr nesmím zapomenout na skvělý výběr hudby od Moriconeho. I přestože Pancharty považuju za ultimátní film, nějaké zápory se zde jistě najdou. A našel jsem je v řadách právě těch Hanebých Panchartů. Většina členů mi totiž přišla taková nemastná, neslaná a málokterý z nich mě dokázal zaujmout (až na pár vyjímek). Navíc některé jejich herecké výkony nebyly příliš přesvědčivé (Eli Roth) I přes tyto chybičky patří tento film k mým absolutně nejoblíbenějším a dalo by se říct, že to je dokonce moje No.1 Tarantinovka. 10/10

Pokémon (1997) (seriál)

Jako malý jsem to žral. Na odpad to rozhodně není. Prostě seriál určený těm menším (kecám, někdy se kouknu i teď :D) a jako takový svůj účel plní. 5/10

Dravci (1999)

Když jsem na to náhodou v televizi narazil, vůbec jsem od toho nic neočekával. Jaké překvapení pak bylo, když se z toho vyklubal tak mistrovský a netradiční kousek. Skvělá atmosféra a scény u kterých mnohdy nevíte zda se smát nebo být znechuceni... Podtrhává to velmi originální a na první pohled moc se nehodící hudební doprovod, který ale ve výsledku zapádá přesně. Herecké výkony mě potěšily, hlavně pak představitel záporné role se ukázal v tom nejlepším světle. Dravci doteď patří k mým nejoblíbenějším filmům a proto dávám 10/10

Ergo Proxy (2006) (seriál)

Anime, které na první pohled zaujme hlavně svou vizuální stránkou. Proto jsem se k tomu taky dostal. Ukázalo se ale, že se v něm skrývá ještě mnohem víc. Post-apokalyptický svět s dávkou cyberpunku- v anime na todle narazíte docela často. Ergo Proxy je alevelmi originální, až filosofické dílko s nějakou tou symbolikou, které vás donutí hodně uvažovat proč se ty věci na obrazovce dějí, tak jak se dějí. Autoři to za vás neudělají, jak je to často ve zvyku. Hlavní postavy jsou všechny velmi propracované a lehce si je oblíbíte. Pokud máte rádi tento žánr a složité zápletky, jděte do toho. 9.5/10