Monster (2004) (seriál)

je to jedno z mála anime, kde se neobjevují žádné speciální schopnosti, není z budoucnosti a nevyskytují se tu žádní roboti či mimozemšťani... A ukázalo se, že to nemusí být vždy potřeba. I když to mělo 74 dílů, sledoval jsem se zatajeným dechem a za necelý týden jsem to měl v sobě. Příběh promakaný do posledního detailu, postavy které opravdu působí reálným dojmem a skvělá atmosféra zaručuje kvalitní podívanou. A nezapomínejme taky na Johana, jednoho z nejlepších anime záporáků. 9.5/10

Vexille 2077 (2007)

Akce skoro žádná, příběh mě taky moc nevzal a zanimované mi to taky nepřišlo nějak excelentně (asi to bylo tím, že jsem se předtím koukal na Advent Children). Prostě jsem z toho měl špatný pocit a celkem jsem se těšil na konec, protože jsem se po většinu sledování nudil. 4/10

Kore ga wataši no gošudžin-sama (2005) (seriál)

Děj to má vcelku zajímavý a originální. Ke konci už ale dochází nápady a vtípky se často opakují. Docela jsem se bavil, to nepopírám, ale viděl jsem už lepší komedie. 5/10

Tendžó tenge (2004) (seriál)

Ve svém žánru asi to nejlepší. Skvělé souboje, trošku hloupoučký příběh, nějaké ty ecchi prvky a hodně zábavy. Hodně lidí považuje za mínus ony flashbacky, ale podle mě to byla nejlepší část seriálu s mnohem zajímavějšími postavami i dějem. Jako největší mínus beru ten ohavně otevřený konec. Co se ale dá dělat... 8/10

Zone of the Enders: Z.O.E. 2167 Idolo (2001)

Miluju oba díly hry a tak jsem si nemohl nechat ujít ani tento anime prequel. Pokud jste i vy fanoušky hry, pěkně to dokreslí příběh. Pokud nejste, asi vám to moc nedá. 7/10

Ga-Rei: Zero (2008) (seriál)

Ze začátku to působí docela lacině, ale už po úvodních 10ti minutách budete vyvedeni z tohoto omylu. Tendle seriál má jednu z nejlepších úvodních epizod a to i přesto, že první půlka tédle epizody je téměř odpadní. :) Sice se to pak těžko překonává, ale myslím si že i tak to vše stojí za shlédnutí. Yomi je navíc jedna z nejlepších záporaček všech dob. 8/10

Detroit Metal City (2008)

Tak tady to bude zase individuální. Já se přiznám, že jsem se snad u ničeho tak nenasmál. 9/10

Cesta do fantazie (2001)

Krásné, pohádkové fantasy, které není jen pro děské publikum. Velmi příjemně mě to překvapilo. 9/10

Ghost in the Shell (1995)

Na svou dobu velmi originální a vizuálně dokonalý film. Sice mě nevzal natolik, aby mě donutil ke shlédnutí stejnojmeného seriálu, uznávám ale, že to je povedený kousek s nějakou tou myšlenkou, která mě osobně moc neoslovila. 8/10

Ókami to kóšinrjó - Season 1 (2008) (série)

Dějová linka je celkem průměr. Vůbec mi to ale nevadilo, protože Horo je vyjimečná hl. hrdinka a těch 8/10 si prostě zaslouží.