Toaru madžucu no Index (2008) (seriál)

Moc se mi to líbilo. Hlavní hrdina byl vcelku v pohodě i když na něm není nic vyjimečného a jeho speciální schopnost dle mého ubírala na zábavnosti (Touma dokáže rušit schopnosti ostatních). Animace a styl kresby prvotřídní, stejně tak i provedení soubojů. Ke konci seriálu sice dochází dech, nicméně nic strašného to není. Očekávám, že 2. série, kde je hlavní postavou Misaka Mikoto, moje oblíbenkyně, se mi bude líbit víc, nemůžu ale popřít, že jsem se po celou dobu bavil skvěle i tady. Škoda, že to má tolik haterů, protože ti, co tomu dávají podprůměrné hodnocení podle mě jen hledali něco jiného. ;) 8/10

Tendžó tenge - Ultimate Fight (2005) (série)

Pokud jste čekali nějaké to rozřešení děje nebo obrovský turnaj, který tak nahypovali v seriálu, budete stejně zklamaní jako já. Dostanete totiž jen dvě nicneříkající epizody. I tak to je ale pořád stejně zábavné. Nezbývá nic jiného, než si přečíst mangu... 6/10

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Nese se v podobném stylu jako seriál, nicméně na 5 hvězdiček to rozhodně není. Je to prostě příjemný doplněk jak pro fandy původního Cowboye, tak i pro naprosté neznalce. 8/10

Black Lagoon (2006) (seriál)

Asi jedno z nejlepších akčních anime, co jsem kdy viděl. Celá hlavní parta v čele s Revi je nesmírně sympatická a díky nim je tendle seriál tak vyjimečný. Akční scény tu jsou provedeny prostě dokonale. Animace i kresba se u mě taky trefila přímo do černého, příběh jednoduchý, ale pro tendle typ anime přesně sedne. Trochu mi ale vadilo, že se to nikam nehnulo a nebyla tam žádná hlavní dějová linka. 9/10

Kimi ga nozomu eien (2003) (seriál)

I když zrovna moc romantiku nevyhledávám, todle mě docela vzalo. Příběh to má velmi smutný a vy prostě nevíte komu fandit, protože všechny postavy jsou velmi dobře zpracované a v dané situaci jsou v tom všichni nevinně. Konec to pěkně završil a i po dlouhé době na to rád vzpomínám. 7/10

Akane Maniax (2004)

Todle anime se mi hodnotí velmi špatně. Jakožto OVA doplněk ke skvělému Kimi ga Nozomu Eien, jsem se nesmírně těšil. Obrovským překvapením pak pro mě bylo, jak moc se od své předlohy liší. Z původního dramatu se stala trapná komedie s dementním hlavním hrdinou. Víc než 3/10 nemůžu dát

Hellsing (2001) (seriál)

Jedno z nejpřeceňovanějších anime, co jsem kdy viděl. Na první pohled mi to všechno přišlo strašně zajímavé- grafický styl, hudba, atmosféra... Bohužel po třetím díle to šlo dolů. Přišlo mi, že to tvůrci celé nějak odflákli a ke konci jsem se dostal jen tak tak. Koukněte radši na OVA, protože jediný aspekt, který je v TV seriálu na větší úrovní je skvělá hudba. 5/10

Hellsing (2006) (seriál)

Takhle má vypadat pořádné zpracování Hellsinga. OVA překonává seriál ve všech směrech a to hlavně díky tomu, že se přesně drží mangy a nebojí se jít do velkých extrémů. 8/10

Ikkitósen: Dragon Destiny (2007) (seriál)

Řekl bych že o něco slabší než 1. série. Příběh i celková atmosféra mi přišla v 1. sérii tak trošku dospělejší, fan-servis zas mnohem odvážnější a provokativnější (mimo OVAčka samozřejmě :-)). Některé prvky se mi ale líbily víc. Byl jsem například rád, že se tentokrát příběh rovnoměrně rozděloval mezi všechny školy a hlavně že hodně prostoru dostala i moje oblíbenkyňe Kan`u. (Zase mi tu ale chybí Ryofu). Další věc co mi pak přišla lepší byly souboje, které byly dobře zvládnuté jak choreograficky, tak animačně. Pak bych ještě vychválil hudbu, především ten song z openingu. No závěrem jen řeknu, že se stejně jako 1. sérka jedná o lehké anime, zaměřené hlavně na akci a ecchi, takže nic příběhově založeného. Prostě čirá zábava ;-) 6.5/10

Ikkitōsen (2003) (seriál)

Je to dobré ecchi, akční anime, když chcete prostě vypnout. Celé to je hlavně o tom fan-servisu. To je taky důvod proč jsem se na to koukl a v tomdle ohledu to je moje nejoblíbenější série. :) 7/10