Hyper Shinobi Animation: Shadow (2004)

Mě to náhodou přišlo jako coolové anime. Mělo to styl. Rozhodně si myslím, že si to nezaslouží tak nízká hodnocení jako 2 hvězdy. Nejdřív jsem měl za to, že to je prostě hentai, ale názor jsem po chvíli změnil. Kromě spousty sexu totiž anime disponuje skvělými akčními sekvencemi, hudbou a ačkoli se většina postav objeví pouze na chvíli, mnoho z nich vám utkví v paměti. Příběh taky jakž takž ušel no a prostě se mi to líbilo. Hodně krve, násilí, různých prasárniček, atp. To já můžu. Kdyby něco takového existovalo v delší formě a s nějakým ucelenějším dějem, určitě by se to objevilo v mém top. 7.5/10

Aria - The OVA: Arietta (2007) (epizoda)

I OVA se nese ve stejném duchu jako seriál. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal, příjemně se pobavil a dozvěděl se něco navíc. Pěkně to dokreslilo příběh. 9/10

Aria - The Natural (2006) (série)

Tentokrát mě do sebe svět na planetě Aqua ještě víc vtáhnul- a to je co říct. Aria se prostě pomalu stává jednou z mých nejoblíbenějších sérií všech dob. Atmosféře Neo-Venezie se nic nevyrovná, protože ať už jste měli jakkoli pitomý den, Aria nezklame a příjemně vás naladí. Prostě a jasně v žánru Slice of Life nemá konkurenci. V porovnání s první sérií si myslím určitě prospělo prodloužení o 13 dílů, protože zbylo hodně času na prohloubení ostatních charakterů, hlavně Aiky a Alice. Pak se mi určitě líbily ty lehce mysteriózní epizody s kocouřím králem. ^_^ Zvažoval jsem jestli dát 9.5 nebo 10 a po chvilce přemýšlení jsem se rozhodl dát plné skóre, protože jsem na tom seriálu vlastně nenašel žádnou chybu. Kdo má rád pomalejší anime s nádhernou a klidnou atmosférou, určitě mi dá za pravdu. 10/10

Seto no hanajome (2007) (seriál)

Něco pro milovníky opravdu bláznivých komedií. Myslim, že neuškodí jednou za čas si takovédle, doslova hyperaktivní, anime shlédnout. Spousta seriálů se považuje za komedii/parodii i když ani tak směšné nejsou. U Seto no Hanayome to rozhodně neplatí a celý seriál nepoleví ani na chvilku. Můžu doporučit. 7.5/10

Suzumija Haruhi no júucu (2009) (seriál)

Předem podotýkám, že to hodnotím jako celek, protože todle není nová série, ale pořád ta první, rozšířená o 14 dílů. A řeknu to rovnou- Haruhi (2009) se mi líbila víc než Haruhi (2006). Ty nové díly by samy o sobě asi neobstály, ale jako doplněk mi to přišlo fajn a divil jsem se, jak krásně to tvůrcům zapadá do sebe. Od Sighs arcu jsem moc nečekal, ale k mému překvapení to nebylo jen o hloupém natáčení filmu. A není nic lepšího než si po těchdle natáčecích epizodách pustit ten "nultý" díl- Mikuru Asahina's Adventures. Prostě se mi líbilo, jak to je všechno pěkně vymyšlené do posledního detailu. Co mě ale překvapilo ještě víc byly díly Endless Eight. Myslete si, že jsem magor, ale mě se to celé docela líbilo. Pravda, šlo to nacpat tak do čtyř dílů, ale já jsem v tom neviděl nic hrozného i když chápu, že to prostě někdo neuměl ustát. Trpělivost je vlastnost, kterou tady využijete. Mě osobně to přišlo jako hodně dobré nastínění dané situace a aspoň částečně nám bylo předvedeno, jakým utrpením prochází chudák Yuki. Tvůrci maj koule, když našli odvahu pustit se do Endless Eight tímdle způsobem a já jim za to salutuju. Jinak tu platí všechno co jsem řekl v komentáři na první Haruhi s jednou změnou- Chronologické řazení mi osvětlilo mnoho věcí a dostal jsem se do toho příběhu tak nějak hlouběji. Skvělé postavy, bez kterých by to bylo o ničem, zůstávají, přičemž Kyon a jeho cynické hlášky celé anime vytáhl opět o třídu výš. 8/10

Ikkitōsen: Great Guardians (2008) (seriál)

Asi tak prvních 6 dílů to byla nuda. Nějaký ten fan-servis, souboje žádé, příběh nulový. Byl jsem přesvědčen, že se to už k lepšímu nemůže otočit. Opak se ale stal pravdou. Od poloviny to přidalo na obrátkách, příběh se trochu rozjel a dokonce přibylo i nějaké te akce a ecchi momentů. Prostě druhá půlka se mi líbila docela hodně. Samozřejmě nic s hlubokým smyslem nečekejte, ale s tím se už musí počítat. Ikkitousen je koneckonců hlavně o zábavě. Celkově si myslím, že to je lepší než Dragon Destiny, ale pořád horší než 1. série. Hodně tomu tady taky pomohla moje nejoblíbenější postava Ryofu, která mi v DD chyběla. Už se těším na Xtreme Xecutor. 7/10

Moon (2009)

Pro mě nejlepší sci-fi poslední doby. Čekal jsem něco úplně jiného, ale nakonec mě aspoň film mile překvapil. Z příběhu nebudu prozrazovat vůbec nic, takže jen dodám, že Sam Rockwell hrál skvěle (klidně by to mohlo být i na oscara) a hudba Clinta Mansella výborně dotváří atmosféru. 9/10

Vampire Knight - Guilty (2008) (série)

Mám na to vlastně stejný názor jako Zíza. První série skočila na mrtvém bodě a druhá v tom pokračuje. Skončí to ale podobně- tedy velmi otevřeně a vy si jen říkáte, co se vlastně za celou tu dobu vyřešilo... Pořád to má pěkně úpírskou atmosféru i sympatické postavy, takže nic odpadního. 6/10.

Vampire Knight (2008) (seriál)

čekáte, kdy už se konečně stane něco pořádného a ta chvíle nepřijde. Příjemná podívaná, ovšem bez jakékoli myšlenky, či pořádnější akce. Plusem jsou postavy v čele s Yuki. 6/10

Trigun (1998) (seriál)

Příjemná westrnová oddechovka s tím pravým klaďasem, ze kterého se překvapivě vyklube docela drsňák. Už jsem to viděl vcelku dávno, takže detaily si moc nepamatuju. :D Každopádně v paměti mi utkvěl skvělý záporák Legato Bluesummers. 8/10