Tengen toppa Gurren Lagann (2007) (seriál)

Připravte se na to, že skoro všechny epizody jsou o tom úplně stejném. Jen s tím rozdílem, že každý další díl je o kousek epičtější než ten předchozí. Ani si nedokážete představit, jak pak vypadá finální souboj... :) Mě to bohužel po pár dílech začínalo nudit a nebýt malinké změny v podobě time-skipu přibližně vprostřed seriálu, kdo ví, kdy bych to dokoukal. Konec byl nicméně tak gigantický, že čas, který jsem sledováním Gurren Lagannu strávil, mi nepřišel jako ztracený. 8/10

Jodžóhan šinwa taikei (2010) (seriál)

Konečně se letos objevilo něco, co stojí opravdu za to. The Tatami Galaxy je úžásná komedie, která se vymyká všem standartům anime a zaručuje tak skvělou zábavu. Pamatujete na Endless Eight? Tak takhle nějak to mohlo dopadnout i tady, kdyby za tím nestáli tak talentovaní lidi. Taky bych rád zmínil, že hlavní postavy si oblíbíte hned v prvním díle (hlavně Akashi je skvělá) a v průběhu seriálu to bude jen a jen lepší. 9/10

Predátoři (2010)

Povedlo se to. Antalovi a Rodriguezovi se povedlo navodit podobnou atmosféru jako v jedničce. Minimálně v průběhu první půlky. To co chybělo oboum AvPčkám, tady bylo provedené skvěle - postavy. Ani jedna mi totiž nepřišla zbytečná a všechny měly jakž takž nějaký charakter a vlastně poprvé jsem tu fandil více lidem než Predátorům. V nich byl mimochodem asi největší problém. Bylo jich moc a jejich potenciál tak nebyl plně využit. Možná to tak tvůrci i zamýšleli, protože to ve výsledku byl film spíš o těch lidech a nemůžu říct, že to bylo špatné rozhodnutí. Z hlavní Predátorské trojice ale mohli udělat jen jednoho a vypadalo by to jinak. 8/10

O dívce, která proskočila časem (2006)

Hrátky s časem mám rád, navíc když jsou v tak skvělém filmu, jako Toki wo kakeru shoujo. Strašně jsem si oblíbil všechny postavy, hlavně pak Makoto, která byla hodně odlišná od těch klišé hrdinek, které všichni známe. Prostě normální holka, která se rozhodla své nové schopnosti pořádně využít a to se mi na tom líbilo. Kdo neviděl, o hodně přichází, protože to je rozhodně jeden z nejlepších anime filmů. 8/10

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Rozhodně se nejedná o přeceňovaný seriál. Spíše valnou většinou nepochopený. Zprvu se zdá, že se jedná o obyčejné mecha-anime, jenže opak je pravdou. Anime je totiž přímo procpané filozofickými otázkami, symboly a důležitou roli tu hraje psychologie všech postav. Body odebírám za to, že jsem se zpočátku nudil a k dalším dílům jsem se tak trochu nutil, za což mohl hlavně hlavní hrdina. Všechno ale nakonec zapadá do sebe a dává smysl. I to, proč je Shinji takový, jaký je. Nutno dodat, že bez shlédnutí EoE přicházíte o to nejdůležitější. Sečteno, podtrženo - EVA je jedno z nejtěžších, nejhlubších a nejpromakanějších anime, co jsem kdy viděl. Není ale tím nejzábavnějším. 7.5/10

Letní válka (2009)

Teda podle zdejšího hodnocení jsem čekal mnohem víc. Bohužel mi to všechno připadalo dost přeplácané a trochu i hloupé. Film spíš pro menší publikum? Asi ano... Škoda, že se nedostalo na nějaké prohlubování vztahů aspoň některých (především dvou hlavních) postav. Navíc tam těch postav bylo v součtu až příliš mnoho. Asi jsem moc rozmazlený filmy od Ghilbi, ale todle mě prostě nijak neoslovilo. Koukatelné to nicméně je. 6/10

Durarara!! (2010) (seriál)

To, že za tím stojí stvořitelé Baccana jde sice poznat na první pohled, ale určitě nedosahuje takových kvalit. Nebo možná dosahuje, ale mě to až tak nedostalo. V žádném případě to nebyl špatný seriál a kdyby se děj měl podobně jako v první půlce, dal bych jistě 5*. Bohužel to šlo kvalitativně směrem dolů, ukočené dosti nezáživným koncem. Přes to všechno stěžování dávám i tak 4*. Proč? Dobré postavy, dialogy, nápady. Jak už jsem ale říkal, o todle skóre se zasloužila hlavně první půlka seriálu. Možná jsem očekával příliš moc. No nic, nezbývá než čekat na Baccano! 2... 8/10

Angel Beats! (2010) (seriál)

Když jsem na to začal koukat, nikdy bych neřekl, že se mi to bude tak líbit... Todle anime se ale dokázalo vzchopit a z rukávu vytáhlo několik es. Jednotlivé epizody v kvalitě hodně kolísají, ale po shlédnutí celého seriálu nemůžu dát méně než 4 hvězdy. Kdyby se ta kvalita roztáhla přes celou délku a nejen do tří dílů, neváhal bych hodnotit plným skóre. 8/10