Mononoke (2007) (seriál)

Stejně jako Bakeneko arc z Ayakashi i Mononoke mě dostalo téměř ve všem. Způsob vyprávění, vizuální stránka, postavy, soundtrack. Bál jsem se trochu, že oproti Bakeneku to půjde hodně dolů, což naštěstí nebyla pravda i když to je pořád můj nejoblíbenější arc. Proto todle anime taky hodnotím o půl bodíku míň. Postava mastičkáře je mimochodem geniální. :) 9.5/10

Ayakashi: Japanese Classic Horror (2006) (seriál)

No tak u tohodle anime jsem vážně nevěděl kolik dát hvězd... :) Yotsuya Kaidan bylo podle mě strašně slabé. Zklamalo mě to na celé čáře skoro ve všem. Postavy, příběh, animace, opakující se scény... Nudil jsem se prakticky celou dobu a nepovedený konec to celé završil. Zasloužilo si to mnohem lepší zpracování. 3/10 Tenshu Monogatari na tom nebylo moc líp, i když tady se mi celý ten příběh zdál aspoň o něco stravitelnější a dokonce jsem dokázal se na to podívat na jeden zátah... Závěr se taky vyvedl mnohem lépe i když ostatní problémy, zmiňované i u prvního arcu, přetrvávají. 5/10 Bakeneko... To už je něco jiného. :) Tady jsem se bavil celou dobu a úplně jsem tomuto příběhu propadl. Možná je to tou podobností s Mushishim, možná tím sympaticky originálním (minimálně co se anime týče) stylem kresby, ale marně vzpomínám, kdy ve mně v poslední době anime zanechalo tak spokojený pocit. Hlavní protagonista je sympaťák a rovnou se u mě zapisuje k top charakterům. Příběh netrpí tou roztahaností jako předchozí dva pokusy a navíc nabízí hutnou atmosféru. Doufám, že Mononoke nezklame. 10/10 Ano, celkově by to všechno vycházelo na 3 hvězdy, ale nechci Bakeneko snižovat průměr. :) Proto ty 4. Kdyby vás to zajímalo, zašel bych až tak daleko, že bych doporučoval první dva příběhy přeskočit a přejít rovnou k Bakeneko. Z mého pohledu to totiž byla ztráta času.

Top o Nerae 2! Diebuster (2004)

U mě teda Diebuster překonal Gunbustera skoro na všech možných frontách. Proto nechápu ta nízká hodnocení. Hlavně postavy mi tady byly mnohem sympatičtější. Netváří se to sice už tak vážně, ale to mi vůbec nepřišlo na škodu. Pravda, jestli někdo čekal něco ve stejném stylu jako jednička, asi ho to moc nepotěšilo... Ve výsledku to je totiž něco jako kombinace Gurren Lagannu a FLCL - minimálně v mých očích nadmíru povedená kombinace. ;-) 8/10

Green Green (2003) (seriál)

Mno... Viděl jsem to už docela dávno, takže si nepamatuju detaily. Nicméně vím, že jsem se u toho docela dobře nasmál... Žádnou hlubku nečekat, jen trapný humor. A možná budete i spokojeni ;) 6/10

Top o nerae! Gunbuster (1988)

Dobrý příběh... Málokdy vidíte, že mecha-anime bere vážně nějaké ty vesmírné zákony. Škoda jen, že vše ostatní bylo takové nějaké uspěchané a postavy otravné (aspoň mě tak přišly). Možná, že další epizody by dodaly nějakou tu hloubku, možná, že by ještě zhoršily situaci. Nechci , aby můj příspěvěk zněl příliš negativně, protože to zas tak špatné nebylo, tak to radši tady ukončím. :) Za velmi povedený konec a zajímavou zápletku, točící se kolem časových paradoxů, dávám 7/10

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Hodnotil bych stejně jako první sérii, ale konec byl velmi povedený. Vše ostatní zůstává při starém, proto si kdyžtak přečtěte můj příspěvek k R1. Co říct za obě série? IMO velmi přeceňované dílo.7/10

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Code Geass sice není tak chytrý jako DN, ale snaží se to dohnat tím, že dodá větší hloubku jednotlivým vztahům mezi hl. postavami i když to už bylo všechno nakonec tak trochu překombinované. Pár postav jsem si oblíbil (C.C, Lelouch), pár jsem jich nenáviděl (Suzaku...). Samotné boje byly strašně nepřehledné, hudba geniální, animace takový průměr, kresba může sednout, ale nemusí (mě osobně nevadila). No... Nedívalo se na to špatně, ale rozhodně to není nejlepší anime všech dob. 7/10

FLCL - Season 1 (2000) (série)

Asi to nejbláznivější anime, co jsem kdy viděl (a to jsem zrovna dokoukal Tengen Toppa). Všechno tu je praštěné... Děj, postavy, kresba, animace, prostě všechno... Přesně podle mého gusta. :3 9/10

R.O.D - Read or Die (2001)

Kouknul jsem na to jen kvůli tomu, abych mohl začít Tv sérku a dle očekávání mě to ani moc nevzalo. Děj mi přišel docela plytký, stejně jako většina postav kromě Yomiko. Ta je mimochodem neskutečně kawai a její zásluhou se to i dalo přežít. 6/10

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Jedna z mojich nejoblíbenějších pohádek všech dob a další z Miyazakiho mistrovských kousků. Trošku mi přišlo, že druhá půlka filmu je o kousíček slabší než ta první (za což může nejspíš absence Jijiho), ale jinak nemám co vytknout. 8.5/10