Herečka tisíciletí (2001)

Na první pohled obyčejný příběh o hledání osudové lásky. Na ten druhý už je ale jasně vidět, že to nic obyčejného není. Nejvíc se mi líbilo celkové zpracování, kdy se vyprávěný životní příběh hlavní hrdinky, bývalé herečky, prolínal s jejími filmy. No a i když rozhodně nejsem fanda romantických filmů (jestli se to tak teda dá nazvat), tak na konci jsem zadržoval slzu. :) 8/10

Paprika (2006)

Pěkná šílenost. Nejsem si jist zda jsem pochopil úplně všechno, každopádně jsem se ale bavil náramně. Moc se mi taky líbilo, že každá postava tu měla své místo a nebyla navíc, jak už to někdy u anime filmů bývá... Tady se všechny charaktery zdály pěkně "dotažené". Víc už nevim co bych k tomu mohl říct, nedá se to ani popsat. :) Tsutsui Yasutaka má neskutečnou fantazii, Konovi se to zas povedlo mimořádně natočit, tak jak to snad uměl jen on (R.I.P.). 9/10

Hokuto no ken - Season 1 (1984) (série)

Shounen pro pravé muže, klasika všech klasik. Tak bych to celé shrnul. :) 9.5/10

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Už dlouho jsem nic nedropnul. HotD mě k tomu ale po dlouhé době zase donutilo. Kombinace hororu, akce a ecchi komedie sice zní lákavě, ale ve výsledku to je strašná slátanina... A toho ecchi tam nakonec ani moc není. Fail. :( 3/10

R.O.D: The TV (2003) (seriál)

O něco lepší než OVA, které mě nijak neoslovilo. Postavy tu jsou o něco promakanější a celek je takový nějaký úplnější. Zápletka je ale velmi překombinovaná a na můj vkus až moc přitažená za vlasy. Lhal bych ale, kdybych tvrdil, že mě to nebavilo... Podle mě by bylo lepší, kdyby se seriál nesl v epizodickém stylu, jak tomu ostatně v prvních pár dílech bylo a působilo to líp než zbytek. 7/10

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nejlepší komedie, jakou jsem za posledních pár let viděl. Vlastně... Asi to bude nejlepší komedie jakou jsem kdy viděl.

Ginga eijú densecu (1988) (seriál)

Dokonalé. Nemám co vytknout, snad až na logické chyby, které už někteří zmiňovali. To ale nemění nic na tom, že to je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Je tu obsažen téměř každý žánr, tudíž každý si přijde na své. Můj pohled na kousky jako Death Note a hlavně Code Geass (které se očividně nechaly inspirovat právě LOTGH) se rázně změnil, protože todle je překonává ve všech ohledech - žádné bitvy se tady nevyhrávají pomocí kouzelného oka či nejnovějšímu modelu robota, tady jde jen o geniální mysl hlavních aktérů. Za těch 110 dílů (bez jediného filleru) se seriál skvěle vybarvil, přinesl nespočet nezapomenutelných postav a do obrovské hloubky propracovaný svět s vlastní historií. Vznikla tak epická "space opera", která nemá konkurenci. Ať už mezi anime nebo kdekoli jinde. 10/10

Gekidžóban Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2010)

Je to očividně pro lidi, co už "hráli" vizuální novelu (v češtině to zní nějak divně :/), protože já jsem si například užil každou sekundu a můžu říct, že se mi to líbilo víc než seriál. Hlavní důvod je to, že narozdíl od něj se tento film vcelku držel originálu (i když osekává co se dá). Druhý důvod je ta vizuální stránka... UBW u mě pravděpodobně zůstane na dlouhou dobu jako film s nejlepšími akčními scénami vůbec. Abych byl ale fér, tak pro ty co VN nehráli to opravdu musí být pořádně zmatené, protože tvůrci se nezdržovali vysvětlováním ani těch nejzásadnějších a na první pohled nesmyslných věcí. Rozhodně doporučuju nejdřív přečíst UBW nebo se aspoň podívat na původní seriál, protože sám o sobě by film v žádném případě neobstál. Já to beru jako doplňkový materiál k originálu - akční scény, které jsem si vždy přál vidět poslepované nějakými osekanými řečmi, které nedávají smysl (zkuste nacpat dobrých 50 hodin materiálu do jednoho filmu) Takže... Pro nezasvěceného diváka by to bylo tak 7/10. Nicméně pro mě, jakožto uber Type-Lunatica to je minimálně 9/10. Nemůžu si pomoct, protože takhle jsem se u filmu už dlouho nepobavil.

Minami-ke - Season 1 (2007) (série)

Nenáročná komedie o každodenním životě tří sester. Našla by se i podobnost (ne jedna) s Lucky Star, takže mi to sedlo. Několikrát jsem dokonce i vyprskl smíchy, což se mi nestává často... Takže asi tak... Jsem zvědav, jestli si to udrží kvalitu i do dalších řad, protože jak už bylo řečeno, v závěru seriál začínal trošičku ztrácet dech. 7/10