Toaru kagaku no Railgun (2009) (seriál)

No jo... Já vím, že to není nikterak originální nebo chytré, ale prostě mě všechno co se odehrává v Academy City strašně baví. Mikoto je navíc jedna z mých nejoblíbenějších anime hrdinek všech dob, takže tu není co řešit. 8/10

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009)

Druhý film se začíná pořádně odpoutávat od svého předchůdce a nabízí tak něco neokoukaného... Už to není tak depresivní, přidalo se trochu love-story, vypadá to mnohem líp a z mého pohledu to je i koukatelnější. Jen aby se z toho ve výsledku nestal klasický mainstream. Zatím ale zůstávám pozitivní... 8.5/10

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Chcete-li pochopit oč ve filmu vůbec běží, poviností je zahrát si hru... Nebo si aspoň pořádně pročíst oč tam běželo. Samo o sobě to totiž za moc nestojí, což ani nebyl účel filmu. PS: Doporučuju "AC Complete" verzi pro co nejplnohodnotnější zážitek. 9/10

28 týdnů poté (2007)

Utěk z chatky je asi moje nejoblíbenější zombie scéna všech dob! Zbytek slabší než první film, ale kvalitu si to drží.

Master Keaton (1998) (seriál)

Skvělý seriál, ve kterém si podle mě spousta lidí může najít to svoje. Vesměs jde především o detektivní příběhy, ale rozsah je opravdu obrovský a nikdy nevíte co přijde v dalším díle (bude to vyšetřování vraždy, boj o přežití s mafií nebo hledání receptu na puding?). Keaton je skvělý protagonista a i když umí skoro všechno (vystudoval archelogii, byl instruktorem SAS, bojoval ve válce,...), čas od času i chybuje, což přidává na věrohodnosti. A i když si charakterově moc podobní nejsou, troch mi připomíná Spika. 9/10

Saraija gojó (2010) (seriál)

Tak todle mě velmi příjemně překvapilo. Všechny hlavní postavy se v průběhu těch 12 dílů pěkně vybarvily a co víc, celé to dostalo důstojný konec. Líbilo se mi, že tady nebylo nic přikrášlené. Žádné zbytečné emocionální výlevy, které uměle dotváří charakter jako v naprosé většině ostatních anime. Tady vše působilo přirozeně. Navíc to je zaobalené do příjemné atmosféry, tvořenou prostředím Eda, velmi zvláštní kresbou a nádhernou hudbou. 8.5/10

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Bylo to hodně dobré, ale k dokonalosti to má dost daleko. Podíl na mém zklamání zase bude mít fakt, že jsem čekal až přespříliš a dostal jsem opět jen standartní shounen s trochu vypiplanějším příběhem a postavami než obvykle. Musím ale uznat, že ve svém žánru patří rozhodně k tomu nejlepšímu. 8/10

Dennó coil (2007) (seriál)

Jeví se jako dětský seriál, ve skutečnosti to tak není. Děti by to asi ani nepochopily. Nicméně čekal jsem, že to bude (nechci říct lepší) jiné... Nedokážu vysvětlit proč, ale s postupem času mě to bavilo míň a míň až se nakonec celý seriál proměnil na obrovskou nudu. Ale abych taky něco pochválil, lepší animaci jsem v seriálu už dlouho neviděl. 6/10

Kino no tabi: The Beautiful World (2003) (seriál)

I přes svou pomalou povahu mi tento seriál nepřišel ani na vteřinu nudný. Všechny příběhy mají myšlenku, jsou velmi inteligentní a diváka nutí k zamyšlení. Některé úvahy hlavní hrdinky na mě působili dokonce i velmi inspirativně. Celé to navíc bylo završeno naprosto dokonalou poslední epizodou. 9/10

Planetes (2003) (seriál)

Nikdy bych neřekl, že seriál o sběračích vesmírného odpadu bude tak zábavný. Perfektní postavy. Koneckonců je to spíš celé o nich než o vesmíru. Kde se seriál odehrával je imo už vedlejší. I když mám znova chuť stát se kosmonautem (vesmírného popeláře bych bral všemi deseti, zvlášť pak s tak fajnovou partou). :) 9/10