Howlův kráčející hrad (2004)

Jakkoli je tento film dobrý, v rámci Miyazakiho tvorby to není nic moc... Příběh je moc pomotaný, což by nebylo až takové mínus, kdyby to nebylo zakončené tak divným endingem, který byl až příliš uspěchaný a nedotažený. Postavy byly fajn. Hlavně na Sophie je poznat, kdo má tendle film na starosti. Například ale Howl by si podle mě zasloužil víc pozornosti. Dávám vysoké hodnocení, protože i přes tyto zápory si myslím, že jde o vynikající film, který by si i toho Oskara zasloužil. Jen se bohužel krčí ve stínu jiných Miyazakiho kousků. 8/10

Maria-sama ga miteru (2004) (seriál)

Nebylo to zlé. Čekal jsem něco lepšího, ale i tak se to dalo... Celé to je prostě o přátelství/lásce. Kdo si chce na chvíli odpočinout od bláznivějších anime jako já, Maria-sama ga miteru je dobrá volba. Mno... Trochu nudnější, pravda... Rozhodně to je ale spíš takový odrazový můstek ke druhé sérii. 5.5/10

Spartakus (2010) (seriál)

Ze začátku jsem se divil, jak to tu mohlo dostat tak vysoké hodnocení. Příběhově to vypadalo jako pěkná slátanina, efekty se mi jevily spíš jako špatné a kazily celkovou atmosféru bojů (tím myslím scény, kdy vše kolem stojí, jen ta krev pořád stříká... Někomu se to mohlo zdát cool, mě nikoli). Nenechal jsem se ale odradit a sledoval dál. Vyplatilo se... Hned v dalším díle se začalo blýskat na lepší časy a s postupem času se všechny obavy vytratily. Nejvíc mě překvapila již zmiňovaná dějová linka plná intrik, zdrad, podvodů a jiných sviňáren. Náhle to už nevypadalo jako laciná verze Bitvy u Thermopyl. Oblíbil jsem si spoustu postav, jako třeba Crixa. No a vůbec nejlepší byl Quintus. John Hannah je prostě dle mého hvězdou celého seriálu. 9/10

Sirotčinec (2007)

Tendle film mě držel v napětí, jak se to v poslední době už dlouho žádnému nepovedlo. Už jen tím by si mě sirotčinec získal. K tomu to ale bylo docela chytré a s velmi pěkně vyřešenou pointou. 9/10

Království (2007)

Nebyl to špatný film. Jen mě ničím nedostal, neoslovil, nenadchnul. Prostě nic extra. Dovětek tomu něco přidal, ale celkově bych to viděl na čistý průměr. 5/10

Prokletý ostrov (2010)

Skvělý film s ještě lepším koncem. Pěkně nám ten rok začal... 9/10

Aria - The Origination (2008) (série)

Zbytečné opakovat opět to samé, protože platí co jsem řekl u obou přechozích sérií. Dodám jen, že Origination je vynikající zakončení už tak výborné série. Naprostým vrcholem je pro mě pak 9. epizoda, která je to nejlepší, co jsem v anime v poslední době viděl. Každá z hlavních postav se dočkala důstojného konce a celkově na mě prostě todle anime zanechalo skvělý pocit. V poslední epizodě se dostavila i nostalgie, protože tudle sérii jsem si natahoval jak jen to šlo. ^_^ Škoda, že už to skončilo. Bylo to moc fajn a můžu jen doporučit. Jak jsem u Natural rozmýšlel zda dát 10, tady jsem neváhal ani vteřinu. Dávám naprosto zasloužených 10/10 (v žádném případě se ale nevyplatí shlédnout jen Origination. Aria se prostě musí shlédnout jako celek, nebudete toho litovat, pokud vám aspoň trochu sedne tendle žánr)

Vzhůru do oblak (2009)

Moc pěkné a hlavně dojemné. Zase jedna pixarovka, která pobaví i dospělé. 8/10

Lucky Star OVA (2008)

Mno je to skoro na stejné úrovni jako seriál, jen mnohem kratší. Jako doplněk to není špatné... 7/10

Smrt čeká všude (2008)

Mno... Tolik oscarů bych tomu rozhodně nedal. Nicméně film to byl vcelku povedený... Dobré herecké výkony a hlavně všudypřítomné napětí si udrželo mou pozornost až do konce. 7/10