Canaan (2009) (seriál)

Nic zvláštního se tu neděje, příběh je klišé (terosristi, proti nim hl. hrdinka Canaan se speciálními schopnostmi a neschopnou kámoškou co se pořád dokola nechává chytat. Má samozřejmě nevyřízené účty s šéfkou těch zlých...) a místy trošičku nesmyslný. Od začátku je jasné, že to bude velmi přímočaré a ani mi to moc nevadilo. Proto jsem za jeden z největších problémů považoval fakt, že tu bylo málo akce. Když už se konečně nějaká objevila, stálo to ovšem za to. Po takové 3. epizodě se tempo velmi zpomalilo a rozjelo se to opět až ke konci (ep. 11 je moje nejoblíbenější). Prostě a jasně měl jsem dojem, že autoři se měli vykašlat na některé zbytečné, dokola omýlané dialogy/monology a vecpat tam radši nějaké souboje, které měly hodně vysokou úroveň. Určitě tomu taky pomohla skvělá animace a výborný charakter design (Type-Moon style, yay!). Na seriálu jsem si taky oblíbil i většinu postav. Hlavně pak úplně skvělou sadistickou záporačku Liang Qi, na kterou jsem se těšil každý díl. Dal bych jí ještě víc prostoru. S postupem času mi někdy lezla na nervy snad jen jedna postava- Oosawa Maria, za svou neschopnost a dokola se opakující nesmyslné kecy o přátelství, lásce a podobných nesmyslech. Nebylo to ale nic, co by se nedalo překousnout a navíc byla někdy docela kawai, takže jsem jí to odpustil. Sečteno a podtrženo, v mých očích anime to bylo dobré a nelituju, že jsem se na něj podíval. Není to žádný vrchol umění, ale za shlédnutí stojí. Pokud máte rádi akci a sympatické hrdinky, můžu jen doporučit. Nečekejte od toho ale nic víc. 7.5/10

Kemono no sódža Erin (2009) (seriál)

Rok 09 byl velmi dobrý anime rok. A Kemono no soja Erin to jen potvrzuje. Je to jedno z těch anime, které vám buďto sedne a nebo nesedne. Tempo je velmi pomalé, což se u 50ti dílného seriálu sice dá očekávat, ale tady nečekejte žádnou akci ani v závěrečných dílech. Mně to ovšem nevadilo, spíše naopak. Erin je skvělá hlavní postava a sledovat jakým směrem se její život vyvíjí mě prostě bavilo. A nebyla to jen Erin, která táhla tendle seriál. Za těch 8-9 let, během kterých se celý příběh odehrává, se hl. hrdinka setká s mnoha postavami, které jsou taktéž skvěle vymyšlené a z kterých jsem si oblíbil snad úplně všechny kromě komické dvojice tupých zlodějíčků. Ti jsou vlastně moje jediná výhrada k tomuto seriálu. Příběh má dvě linie. Na jedné straně sledujete život Erin, který se z velké části točí kolem jejího vztahu s "Beast Lordí" samicí Lilan, na straně druhé zas jaký osud čeká samotné království. Tyto příběhy se pak samozřejmě návzájem protnou. I když jsem říkal, že se vše nese v pomalém tempu, tak to neznamená, že nenajdete žádné zvraty nebo napínavé chvíle. Hlavní tahák jsou ale emoce, protože aspoň mě něco dostalo skoro v každém díle. Ať už to bylo něco veselého nebo smutného. Co říct závěrem? Je to nádherný fantasy příběh, který by měl potěšit všechny fanoušky tohoto žánru. Musím ale opět podotknout, že to není pro každého, což ostatně potvrzuje i Subjektivův komentář. Mě se to třeba líbilo víc než Serei no Moribito, proto se nenechte odradit... Je to jeden z vrcholů roku 2009 a v mých očích jasný 5ti hvězdičkový seriál. Jsem strašně rád, že ještě takové anime dělají. 9.5/10

Andělé a démoni (2009)

Předvídatelné. Na svůj žánr příliš jednoduchá zápletka, která se jen snaží tvářit složitě díky všem těm symbolům antihmotě atp. Moc jsem se u toho nepobavil. 4/10

5 centimetrů za sekundu (2007)

Po vizuální stránce dokonalé. Příběh taky nebyl vůbec špatný a docela mě to i chytlo za srdce. I když to ale nebyl nějak extra dlouhý film, děj se zdál velmi roztahaný, místy i nudný. Nicméně celkově to ve mě zanechalo pěkný pocit a rozhodně to nebylo anime bez nápadu či myšlenky. Když už nic, vyplatí se na to podívat aspoň kvůli té nádherné animaci, která asi nemá konkurenci. 7.5/10

Bohové smrti (2008) (seriál)

Na začátku super, postupem času to začíná být horší a horší. I když jsem se téměř celou dobu bavil, bylo to asi naposled, co jsem sledoval tendle typ anime. Rozhodně lepší než Naruto a spol., nicméně nacházel jsem tam podobné chyby- Díry v příběhu, příliš mnoho charakterů, které mají pak ve výsledku příliš málo prostoru, souboje ve kterých se víc mluví než bojuje. A co bylo úplně nejhorší- velmi nepovedený konec. Na druhou stranu jsem měl rád většinu postav a celkový nápad sbírání duší byl taky fajn i když se od něj taky nějak upustilo. 6/10

Ókami to kóšinrjó - Season 2 (2009) (série)

Není to nic extra, ale koho to zajímá, když hlavní hrdinkou je někdo jako Horo? Pro mě rozhodně nejoblíbenější a nejvíce kawai anime hrdinka všech dob. Proto se taky na tento seriál taky koukám. Hlavní zápletka se samozřejmě opět točí kolem obchodů, tentokrát se do toho ale mnohem víc přimotává prohlubující se vztah obou hl. hrdinů. Líbilo se mi to, ale skončilo to zase jakoby měla příští týden vyjít nová epizoda. Těším se na další sérii. 8/10 za Horo.

Aoi bungaku series (2009) (seriál)

Myslel jsem si, že jsem v roce 2009 viděl vše co jsem chtěl a svým top jsem si byl už dávno jistý. Z nějakého důvodu mi ale uniklo toto unikátní dílo. Kdo umí aspoň trochu přemýšlet, todle anime je pro něj poviností. Učarovalo mi svojí myšlenkou, různorodostí a originalitou. Rozhodně to nejdepresivnější anime co jsem viděl, hlavně první část No Longer Human. Tento příběh se taky stal mým nejoblíbenějším. Např. poslední scéna mě dostala. Za zmínku ještě stojí Kokoro (pohled dvou lidí na stejný sled událostí- skvělý nápad) a Hell Screen. Ostatně všechny příběhy byly něčím zajímavé a nutily k zamyšlení. Rozhodně se to nebude líbit všem, ale tak už to chodí. 9.5/10

Metal Gear Solid: Philanthropy (2009) (amatérský film)

Je to amaterský snímek a taky ho podle toho budu hodnotit. Ve své kategorii nemá moc velkou konkurenci a nebýt některých hlušších míst, dal bych 5 hvězd. Pro ty, co mají rádi hru navíc ve filmu čeká plno překvapení a Easter Eggů. Na ty ostatní přinejmenší příjemná podívaná, pokud víte co očekávat. 8.5/10

Aria - The Animation (2005) (série)

Já mám rád buďto absolutní masakr, kde lítají končetiny a krev stříká všude kolem nebo něco opravdu klidného tzv. "daily life" anime... Toto je samozřejmě ten druhý případ a vydařilo se to velmi dobře. Zatím jsem viděl první sérii a je to přesně to, co jsem očekával. Neděje se tam prakticky nic, přesto to příjemně pobaví. Já jakožto milovník podobných anime dávám 9/10

Avatar (2009)

Cameron vymyslel jeden z nejzajímavějších světů a na plátno ho převedl dokonalým způsobem. Opravdu co se týče technické stránky, tak tendle film bude ještě na dlouhou dobu tím nejlepším. Bohužel s odstupem času musím své pětihvězdičkové hodnocení změnit. A to hlavně kvůli tomu, že pod tou nádhernou slupkou se neskrývá nic zajímavého. Příběh je klišé, navíc nehorázně předvídatelný.